«Серпнева 2023»: Kharkiv IT Cluster узяв участь в освітній конференції
💥25 серпня Kharkiv IT Cluster узяв участь у важливій освітній конференції «Серпнева 2023», яку організувало Міністерство освіти й науки України за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.
Команда Kharkiv IT Cluster активно долучається до реформ, пов’язаних з освітою на всіх рівнях. Протягом серпня представники Kharkiv IT Cluster взяли участь у роботі експертних груп і фасилітаційних сесіях задля формування візії освіти України до 2030 року.
Серпнева конференція стала платформою для об’єднання освітян, державних лідерів, міжнародних партнерів, представників громадських організацій і молоді. На конференції Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій, — міністр цифрової трансформації та Оксен Лісовий, міністр освіти й науки України, презентували візію системи освіти України, а також обговорили з учасниками конференції виклики нового навчального року й відповіді на них.
Як минула конференція?
Під час конференції було зазначено, що Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки протягом останніх 5 місяців працювали над новим баченням освіти. А для реалізації вищезазначеного бачення МОН уже формує Національну стратегію освіти і науки, в обговоренні якої взяли участь понад 1700 експертів з освітньої сфери, зокрема вчителі. У межах її розроблення робоча група виокремила понад 6000 проблем, надала більше ніж 11000 пропозицій-рішень, провела 14 фасилітаційних онлайн-сесій за участю понад 700 учасників. Найближчим часом документ буде фіналізовано.
Основне на конференції
✅Освітній менеджмент. Директор має стати менеджером, який упроваджує інноваційні підходи до навчання.
✅Педагог. Необхідно створити умови для розвитку, навчання, самореалізації освітян і забезпечити гідну оплату праці. Учитель має бути насамперед щасливою людиною, яка мотивує учнів.
✅Освітній простір. Школи мають стати сучасними просторами, де діти зможуть розвиватися як особистості.
✅Зміст і сенси освіти. В освітніх закладах діти мають не лише здобувати нові знання, а й розвивати soft skills — комунікабельність, стресостійкість, допитливість, емоційний інтелект.
Також, під час конференції учасники обговорили стратегічні напрями розвитку у сфері сучасної дошкільної та шкільної освіти, зокрема потенціал Нової української школи й коледжів майбутнього, вплив диджиталізації і штучного інтелекту на освітній процес, а також психічне й емоційне здоров’я вихователів.
Крім того, на конференції була присвячена увага темі інклюзивної освіти. Представлено Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання, яка передбачає створення безбар’єрного, інклюзивного освітнього середовища для дітей з різними потребами.
Kharkiv IT Cluster висловлює вдячність Міністерству освіти і науки України за запрошення взяти участь у цій важливій події та пишається можливістю бути частиною історичного процесу реформи освіти в Україні разом з іншими учасниками.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: