Rozvytok ukrainskoho IT_Kharkiv IT Cluster (1)

Розвиток українського ІТ: Потреба у фахівцях 12 галузі

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

28 лютого Іван Міхєєв, координатор освітніх програм ІТ-компанії EPAM, взяв участь у зустрічі на тему «Потреба у фахівцях 12 галузі в Україні», яку організував Харківський національний університет радіоелектроніки.

Учасники зустрічі обговорили IT-світ та актуальність професій, які опановують студенти спеціальностей 12-ї галузі.

Актуальний стан українського ІТ

До початку повномасштабної війни українська ІТ-індустрія стрімко розвивалася. І навіть усупереч агресії проти українського народу наприкінці 2022 року сфері технологій вдалося не тільки вистояти, а й показати гідний результат.

«У 2022 році ІТ-галузь принесла на 7% більше прибутку, ніж минулого року», — поділився Іван Міхєєв.

Саме тому IT-індустрія продовжує потребувати нових кваліфікованих спеціалістів, зокрема, які опановували світ інформаційних технологій на спеціальностях 12-ї галузі.

Про спеціальності 12-ї галузі в ХНУРЕ

Тренди сьогодення — віртуальний світ, комп’ютерні розробки, веб- та мобільні додатки, комп’ютерні ігри та комп’ютерна графіка, інтелектуальні, робототехнічні системи. Саме ці пункти світу інновацій покриваються спеціальностями 12-ї галузі в ХНУРЕ:

«Спеціальність 125 «Кібербезпека» — тренд цього року, адже Україна стикається не лише з військовим вторгненням, а й кібератаками на державні та інші ресурси», — підмітив Іван Міхєєв.

Також під час зустрічі обговорили найпопулярніші ІТ-професії на сьогодні:

  • розробники за основними технологіями(Java, Javascript, .NET, Python тощо);
  • спеціалісти з автоматизованого і функціонального тестування ПЗ;
  • системні інженери (DevOps);
  • інженери з кібербезпеки.

Щоб стати кваліфікованим спеціалістом, не завжди вистачає практичного досвіду в університеті, тому студенти звертаються до компаній. Яку роль відіграє практика або навчання в IT-компаніях на прикладі ХНУРЕ розповів Іван Міхєєв.

«ХНУРЕ є потужним партнером EPAM. Випускники цього закладу освіти складають 50% нашої команди на сході України. Університет дає фундамент, а ми, як роботодавець, сприяємо отриманню специфічних навиків та набуттю проєктного досвіду».

Окрім того, Іван розповів про напрямки стажування, які доступні для студентів в компанії EPAM.

👉Більше про стажування👈

Kharkiv IT Cluster дякує EPAM за підтримку та імпульс напрямку ІТ-освіти! З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!

Довідка:
Kharkiv IT Cluster підтримує освітніх партнерів, серед яких ХНУРЕ — один із перших державних IT-університетів України, де формують сильну базу IT-skills для майбутніх випускників.

EPAM — це міжнародна компанія, яка використовує прогресивний досвід розробки програмного забезпечення. Завдяки своїй інноваційній стратегії, інтегрованим консалтинговим та проєктним можливостям та унікальній «інженерній ДНК», глобальні гібридні команди EPAM допомагають зробити майбутнє реальністю для клієнтів і спільнот у всьому світі, створюючи кращі корпоративні, освітні та медичні платформи, які об’єднують людей, оптимізують досвід і покращують життя.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Добірка TED-відео про технології — рекомендації від ZONE3000

Коментарі