razomtech-yak-veteranu-pidgotuvatysya-do-spivbesidy-v-it-kompaniyi

RazomTech: як ветерану підготуватися до співбесіди в ІТ-компанії?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

На осінь 2023 року в Україні налічується понад 1 мільйон військовослужбовців, які активно беруть участь у захисті країни на фронті. Зрозуміло, що після закінчення служби деякі з них вирішать залишитися в складі Збройних Сил України, продовжуючи свою професійну військову кар’єру. Проте інші планують повернутися до своїх попередніх роботодавців або розглядатимуть можливість зміни професійного напряму й пошуку нової роботи.

Kharkiv IT Cluster чудово це розуміє та з 2023 року працює в напрямі адаптації ветеранів у  ІТ-галузі та адаптації ІТ-галузі до повернення ветеранів утворюючи екоситему проєктів RazomTech.

29 лютого межах проєкту «Veterano IT Cluster», який реалізують наші партнери ГО «Наукова асоціація кібербезпеки України», відбулися онлайн-консультації з підготовки до співбесіди для ветеранів.

Kharkiv IT Cluster долучився до організації кар’єрних консультацій для ветеранів з Харкова та Дніпра, що пройшли в online-форматі. 

Наші партнерки й друзі: Оксана Громова й Катерина Маргітіч-Філіппова, Co-Founders об’єднання «After Front: до професійного життя після фронту» провели 2 кар’єрні консультації та розповіли учасникам:

  • як підготуватися до співбесіди;
  • як скласти ефективне резюме для пошуку роботи;
  • які soft-skills важливі під час пошуку роботи?

Які питання розкрили під час зустрічі?

  1. Пошук свого місця на ринку праці.
  2. Кар’єрний план. Для чого його складати?
  3. Виділення своїх сильних сторін.
  4. Підготовка резюме. 
  5. Пошук роботи.
  6. Трансформація бойового досвіду в професійний.
  7. Підготовка до співбесіди.
  8. Співбесіда — етапи, питання рекрутера, ваші питання.
  9. Опрацювання фідбека: позитивного й негативного. 

Як «продати» свій досвід у ЗСУ?

Варто розглядати досвід служби в ЗСУ, як будь-яке інше місце роботи, після чого прийняти його й гарно описати в резюме. Також спікерки радять проговорити про цей досвід на співбесіді, а не приховувати. Окрім цього, не забудьте виділити свої сильні сторони й сфокусуйтеся на позиціях, які безпосередньо цікавлять вас зараз. 

Що таке кар’єрний план? 

Кар’єрний план — це особистий «GPS-навігатор» для досягнення мети, який враховує ваші сильні й слабкі сторони як професіонала, а також цінності й пріоритети. 

Навіщо потрібен кар’єрний план?

  • Тримає фокус на майбутніх кар’єрних досягненнях. 
  • Допомагає взяти відповідальність за свій кар’єрний розвиток.
  • Концентрує на успіх.
  • Допомагає досягати підцілей.

Компоненти кар’єрного плану

Створення кар’єрного плану складається з трьох кроків. 

Крок №1: визначення мети

Подумайте про кар’єрну мету й освіжіть у пам’яті той образ себе, на підставі якого будете створювати кар’єрного питання. Для цього поставте собі декілька навідних питань, на кшталт «Хто я?», «Куди я прагну?» тощо. 

Крок №2: шлях

Візуалізуйте й структуруйте кроки для досягнення своєї мети. Для візуалізації можна використати різні інструменти, наприклад гугл-таблиці або презентації. 

Крок №3: ресурси

Врахуйте не лише зовнішні ресурси, але й внутрішні, наприклад якості або навички, які потрібні для працевлаштування. 

Можливості безкоштовних курсів для ветеранів

Структура резюме

Багато часу під час воркшопів було приділено саме підготовці ефективного резюме. Спікерки наголосили на його важливих аспектах і надали поради зі структуризації резюме. 

Пункт 1. Summary 

Уся важлива інформація про себе, яка має бути на початку резюме й складається з 3-4 речень. У цьому розділі варто вказати загальну кількість років досвіду, головну експертизу й мету пошуку роботи. 

Пункт 2. Усе важливе

Цей розділ зазвичай знаходиться зверху або з лівого боку й містить інформацію про навички, портфоліо, рівень володіння іноземними мовами тощо. 

Пункт 3. Досвід роботи

Попередній досвід роботи потрібно вказувати у зворотному хронологічному порядку: зверху останнє місце роботи, а внизу— перше. 

Пункт 4. Другорядна інформація

У цей розділ знизу можна розмістити результати додаткового навчання, хобі тощо. 

Спікерки щоразу наголошували, що пошук роботи — це також робота, яка нудна й монотонна, тож варто запастися терпінням і наснагою. 

Воркшопи вийшли дуже змістовними й інформативними й ми поділилися лише маленькою частинкою знань, які здобули ветерани від експерток.

 Щиро дякуємо Оксані Громовій та Катерині Маргітіч-Філіпповій за вагомий внесок до адаптації ветеранів. 

Запрошуємо познайомитись з  новим проектом волонтерського об’єднання After Front для Ветеранів і Ветеранок, де After Front зробили максимально простий інформаційний навігатор  ресурсами реабілітації, протезування, фінансування, правової та психологічної підтримки для них.

Телеграм канал:  https://t.me/afterfront спільнота для Ветеранів та Ветеранок, де After Front ділиться й  оновлює всі ресурси для Ветеранів/Ветеранок, які допомагають  повернутися до цивільного життя.

 

Рекомендовані матеріали

  1. Здавай кров на допомогу воїнам ЗСУ, але не здавайся разом із VEC-UA!
  2. Razom for Ukraine

Коментарі