RazomTech: як ветерану підготуватися до співбесіди в ІТ-компанії?
На осінь 2023 року в Україні налічується понад 1 мільйон військовослужбовців, які активно беруть участь у захисті країни на фронті. Зрозуміло, що після закінчення служби деякі з них вирішать залишитися в складі Збройних Сил України, продовжуючи свою професійну військову кар’єру. Проте інші планують повернутися до своїх попередніх роботодавців або розглядатимуть можливість зміни професійного напряму й пошуку нової роботи.
Kharkiv IT Cluster чудово це розуміє та з 2023 року працює в напрямі адаптації ветеранів у ІТ-галузі та адаптації ІТ-галузі до повернення ветеранів утворюючи екоситему проєктів RazomTech.
29 лютого межах проєкту «Veterano IT Cluster», який реалізують наші партнери ГО «Наукова асоціація кібербезпеки України», відбулися онлайн-консультації з підготовки до співбесіди для ветеранів.
Kharkiv IT Cluster долучився до організації кар’єрних консультацій для ветеранів з Харкова та Дніпра, що пройшли в online-форматі.
Наші партнерки й друзі: Оксана Громова й Катерина Маргітіч-Філіппова, Co-Founders об’єднання «After Front: до професійного життя після фронту» провели 2 кар’єрні консультації та розповіли учасникам:
- як підготуватися до співбесіди;
- як скласти ефективне резюме для пошуку роботи;
- які soft-skills важливі під час пошуку роботи?
Які питання розкрили під час зустрічі?
- Пошук свого місця на ринку праці.
- Кар’єрний план. Для чого його складати?
- Виділення своїх сильних сторін.
- Підготовка резюме.
- Пошук роботи.
- Трансформація бойового досвіду в професійний.
- Підготовка до співбесіди.
- Співбесіда — етапи, питання рекрутера, ваші питання.
- Опрацювання фідбека: позитивного й негативного.
Як «продати» свій досвід у ЗСУ?
Варто розглядати досвід служби в ЗСУ, як будь-яке інше місце роботи, після чого прийняти його й гарно описати в резюме. Також спікерки радять проговорити про цей досвід на співбесіді, а не приховувати. Окрім цього, не забудьте виділити свої сильні сторони й сфокусуйтеся на позиціях, які безпосередньо цікавлять вас зараз.
Що таке кар’єрний план?
Кар’єрний план — це особистий «GPS-навігатор» для досягнення мети, який враховує ваші сильні й слабкі сторони як професіонала, а також цінності й пріоритети.
Навіщо потрібен кар’єрний план?
- Тримає фокус на майбутніх кар’єрних досягненнях.
- Допомагає взяти відповідальність за свій кар’єрний розвиток.
- Концентрує на успіх.
- Допомагає досягати підцілей.
Компоненти кар’єрного плану
Створення кар’єрного плану складається з трьох кроків.
Крок №1: визначення мети
Подумайте про кар’єрну мету й освіжіть у пам’яті той образ себе, на підставі якого будете створювати кар’єрного питання. Для цього поставте собі декілька навідних питань, на кшталт «Хто я?», «Куди я прагну?» тощо.
Крок №2: шлях
Візуалізуйте й структуруйте кроки для досягнення своєї мети. Для візуалізації можна використати різні інструменти, наприклад гугл-таблиці або презентації.
Крок №3: ресурси
Врахуйте не лише зовнішні ресурси, але й внутрішні, наприклад якості або навички, які потрібні для працевлаштування.
Можливості безкоштовних курсів для ветеранів
- Кар’єрні консультації від Центру зайнятості вільних людей (безкоштовно для ветеранів та їхніх сімей)
- Послуги кар’єрних консультантів (існують безоплатні й платні).
Структура резюме
Багато часу під час воркшопів було приділено саме підготовці ефективного резюме. Спікерки наголосили на його важливих аспектах і надали поради зі структуризації резюме.
Пункт 1. Summary
Уся важлива інформація про себе, яка має бути на початку резюме й складається з 3-4 речень. У цьому розділі варто вказати загальну кількість років досвіду, головну експертизу й мету пошуку роботи.
Пункт 2. Усе важливе
Цей розділ зазвичай знаходиться зверху або з лівого боку й містить інформацію про навички, портфоліо, рівень володіння іноземними мовами тощо.
Пункт 3. Досвід роботи
Попередній досвід роботи потрібно вказувати у зворотному хронологічному порядку: зверху останнє місце роботи, а внизу— перше.
Пункт 4. Другорядна інформація
У цей розділ знизу можна розмістити результати додаткового навчання, хобі тощо.
Спікерки щоразу наголошували, що пошук роботи — це також робота, яка нудна й монотонна, тож варто запастися терпінням і наснагою.
Воркшопи вийшли дуже змістовними й інформативними й ми поділилися лише маленькою частинкою знань, які здобули ветерани від експерток.
Щиро дякуємо Оксані Громовій та Катерині Маргітіч-Філіпповій за вагомий внесок до адаптації ветеранів.
Запрошуємо познайомитись з новим проектом волонтерського об’єднання After Front для Ветеранів і Ветеранок, де After Front зробили максимально простий інформаційний навігатор ресурсами реабілітації, протезування, фінансування, правової та психологічної підтримки для них.
Телеграм канал: https://t.me/afterfront — спільнота для Ветеранів та Ветеранок, де After Front ділиться й оновлює всі ресурси для Ветеранів/Ветеранок, які допомагають повернутися до цивільного життя.