RazomTech: що таке адаптація для ветерана в компанії та чому це важливо?
Участь у бойових діях залишає невиправні сліди й однією з важливих аспектів успішного повернення ветерана до цивільного життя є наявність стабільної спільноти, яка готова підтримувати.
Kharkiv IT Cluster спрямовує зусилля на допомогу й підготовку ІТ-середовища до адаптації компаній до такої співпраці🦸
18 січня Kharkiv IT Cluster спільно з партнерами — об’єднанням «After Front: до професійного життя після фронту», розкрили цю важливу й актуальну тему на заході «Рекрутинг та адаптація ветеранів».
Захід відбувся в гібридному форматі (offline у Харкові й online), на якому зібралися 160+ керівників, HR-спеціалістів і рекрутерів ІТ-компаній.
Спікерки заходу — Оксана Громова та Катерина Маргітіч-Філіппова, Co-Founders об’єднання «After Front: до професійного життя після фронту», поділилися важливою інформацією та власним досвідом роботи з ветеранами.
Чому адаптація ветеранів важлива?
Усе більше воїнів повертаються з передової та вибудовують своє цивільне життя. Багато хто з них хоче знайти роботу в IT.
Однак адаптація ветеранів у ІТ-компаніях — це не просто зарахування на роботу. Цей процес має бути продуманим, системним і двостороннім.
Ретельно розроблений алгоритм може значно полегшити перехід ветеранів у робоче середовище.🖥️
Яка роль HRа, керівника й інших співробітників в адаптації ветеранів?
У процесі адаптації ветеранів важливу роль відіграють HR-спеціалісти, керівники й інші співробітники компанії. HR-спеціалісти відповідають за те, щоб знайти ветеранів, які відповідають вимогам вакансії, а також провести з ними співбесіду. Окрім цього, HR-спеціалісти залучені в процес адаптації ветерана, а також вони мають проводити просвітницьку роботу з учасниками команд щодо впровадження культури безбарʼєрності й норм етичного спілкування. Керівники мають забезпечити ветеранам комфортне робоче місце й допомогти їм адаптуватися до корпоративної культури компанії. Інші співробітники компанії мають бути готовими до того, що ветерани можуть відрізнятися від них за досвідом і цінностями.
Як створити опис вакансії, який містить diversity||inclusion для ветеранів?
🧩Опис вакансії має бути написаний таким чином, щоб він зацікавив ветеранів.
🧩 У ньому слід указати, що компанія відкрита для людей з різним досвідом.
🧩Також можна вказати, що компанія пропонує ветеранам додаткові переваги, наприклад, компенсацію за навчання тощо.
Як провести співбесіду з ветераном?
🧩Під час співбесіди важливо показати ветерану, що компанія цінує його досвід і навички.
🧩 Слід уникати питань, які можуть травмувати.
🧩Також слід ставити питання, які допоможуть оцінити професійні навички ветерана й робити акцент на професійних навичках, а не лише на бойовому досвіді.
Як працювати з конструктивним зворотнім зв’язком?
Ветерани можуть потребувати додаткового часу для адаптації до роботи в ІТ-компанії. Керівники й HR-спеціалісти мають надавати ветеранам конструктивний зворотній зв’язок, який допоможе їм удосконалити свої навички й ефективність.
Спікерки виокремили важливість активної участі HR і керівників у формуванні оточення, яке підтримує, для ветеранів.
Захід від Kharkiv IT Cluster не лише привернув увагу до актуальної проблеми адаптації ветеранів в ІТ, а й відкрив можливості для спільної роботи й підтримки. Поради щодо підготовки вакансій і створення робочих умов, які сприяють адаптації, виявилися надзвичайно корисними для учасників. Вони отримали цінні інсайти, які стануть основою для подальшого вдосконалення процесів і створення сприятливого середовища для ветеранів в ІТ-галузі.
Відповідна адаптація ветеранів у ІТ-компаніях — це важливий крок на шляху до створення інклюзивного й толерантного середовища в ІТ-сфері.
І пам’ятайте — адаптацію має проходити не лише сам ветеран/ка, а й усі ми — цивільні!
Відгуки учасників зустрічі
Учасники зустрічі відзначили, що вона була корисною та інформативною. Вони дізналися багато нового про те, як допомогти ветеранам увійти до IT.
«Ця зустріч була дуже важливою для мене, — сказала HR-спеціалістка однієї з ІТ-компаній. — Я дізналася, як краще спілкуватися з ветеранами та як допомогти їм адаптуватися до роботи в компанії».
«Я вважаю, що адаптація ветеранів в ІТ-компаніях — це важливий соціальний проєкт, — сказав керівник однієї з ІТ-компаній. — Я радий, що наша компанія може взяти участь у цьому проєкті».
Щоб дізнатися ще більше про те, як адаптувати компанію до змін, переглядайте запис зустрічі!
👉Більше дивіться у записі заходу👈