Професія QA

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Будь-який програмний продукт має баги. З цією думкою живуть і працюють фахівці з QA.

В рамках проекту OPEN IT QA Lead NIX Дмитро Жовнір розповів слухачам про виклики та особливості професії тестувальника, окреслив кар’єрний шлях у цьому напрямку, поділився порадами, як стати QA фахівцем.

Освіта і саморозвиток – вони супроводжують будь-якого співробітника сучасної IT індустрії. Вчитися доводиться багато. За даними недавнього дослідження Кластеру Kharkiv IT Research, айтішник проводить в середньому 7 годин на тиждень за навчанням, читаючи професійну літературу, документацію і відвідуючи конференції.

Більше практики. Вивчили основи теорії тестування – настав час приступати до реальних кейсів. Суха теорія без практичного підкріплення не дасть прогресу в навчанні, тому Дмитро порадив взяти за основу одну книгу з теорії, а потім відразу тестувати.

І, нарешті, англійська мова. Документація в IT складається англійською. Чим швидше початківець-тестувальник опанує навичок читання і розуміння професійних термінів, тим більше шансів у нього досягти успіху в професії. Зі знанням англійської шанси отримати хороший оффер на позицію джуна набагато вище.

І, нарешті, мотивація. Якщо людина поставила собі за мету і прагне її досягти, мало що може йому завадити, тим паче вік.

Тестувальниками стають відразу після закінчення університетів, також приходять в цю професію в більш зрілому віці, закінчивши курси або вивчившись самотужки. Так що індустрія відкрита для будь-якого віку, головне – мотивація і самодисципліна.

Словом, ті, хто ще не визначився зі своєю професією мрії в IT, завдяки воркшопу серйозно подивилися в бік тестування, надихнувшись лекцією Дмітра. А Kharkiv IT Cluster дякує Харківському національному університету міського господарства ім.А.Бекетова за майданчик для івенту.

 

Коментарі