Прозоре відновлення Харкова: EPAM Ukraine та Kharkiv IT Cluster спільно з містом реалізують проєкт City Recovery Dashboard
У Харкові розробляють”Дашборд відновлення та розвитку міста Харкова”. Ініціаторами проєкту стали Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради та КУ «Офіс реформ Харкова», а реалізацією займалися волонтери українського офісу ІT-компанії EPAM у партнерстві із Kharkiv IT Cluster.
Дашборд відновлення та розвитку міста Харкова — це інформаційна система з інтерактивною мапою та базою даних, яка стане інструментом ефективної роботи Харківської міської ради з фондами і донорами. Дашборд допоможе зробити прозорішою реалізацію інвестиційних, благодійних, соціальних та інших проєктів відновлення та розвитку міста Харкова, автоматизацію процесів виконання, а також організацію контролю за належним і своєчасним виконанням робіт.
Дашборд є унікальним для України проєктом. Він дозволить побудувати прозорі та ефективні взаємовідносини між співробітниками міської ради та потенційними інвесторами завдяки доступу до актуальної інформації про наявні об’єкти відновлення, поточний статус робіт, залучених інвесторів, а також аналітику.
Волонтери ІТ-компанії EPAM Україна об’єднали в рішенні найкращі практики візуалізації, аналітики й безпеки даних, адже Дашборд є багатошаровою системою з багатьма складовими. Наприклад, для відновлення пошкодженої будівлі можуть бути залучені кілька проєктів: один фонд забезпечить будівельними матеріалами, інший профінансує встановлення вікон, а третій відповідатиме за реконструкцію фасаду. Якісна аналітика в такому випадку допоможе налагодити ефективний менеджмент, об’єднавши зусилля та ресурси різних ініціатив.
«Зміни відбуваються тоді, коли всі об’єднуються навколо спільної мети. Тому ми прагнемо створити простір для відкритого діалогу між владою та мешканцями міста, щоб усі могли бути учасниками трансформації Харкова», — каже керівник харківського офісу EPAM Ukraine Олександр Луцик. — «Волонтери компанії ЕРАМ працюють над низкою проєктів і я щасливий, що наша експертиза приносить користь українцям. Адже ІТ-рішення — це те, що ми вміємо робити найкраще, і тут наш інтелектуальний внесок у відновлення є найсуттєвішим. До того ж, уся робота виконується на абсолютно волонтерських засадах — безоплатно — і завдяки цьому місто заощаджує суттєві кошти».
Харківський ІТ Кластер відіграє важливу роль у цифровізації міста, підтримуючи стратегічно важливі проєкти, які трансформують Харків у потужний технологічний хаб. Зокрема, ще в 2023 році компанїі-мембери Kharkiv IT Cluster розробили 15 інвестиційних проєктів, спрямованих на впровадження інноваційних технологій у місті. Усі вони покликані підвищити якість життя та зробити інфраструктуру міста ефективнішою, сучаснішою та більш технологічною.
Завдяки юридичній підтримці та адвокації Kharkiv IT Cluster програмне забезпечення City Recovery Dashboard уже передано місту та перебуває на стадії внутрішнього тестування фахівцями міськради.
«Ми пишаємося бути партнерами цього проєкту. Дашборд відкриває нові можливості для підвищення прозорості та ефективності в управлінні ресурсами міста Харкова. Часто отримуємо запити на такі рішення від бізнесу, мешканців та громадськості. Запуск цього проєкту саме в Харкові підкреслює його статус як потужного технологічного ІТ-хабу з експертизою у розробці складних рішень і правильно позиціонує ІТ-бізнес як суперсилу нашої держави у подоланні викликів та створенні комплексних ІТ-рішень, користь від яких відчує кожен. Ми переконані, що такі інструменти сприяють покращенню якості життя містян, спрощуючи доступ до інформації та оптимізуючи міські процеси. Харків демонструє готовність до цифрових трансформацій, і цей проєкт наближає нас до майбутнього Kharkiv Smart City», — підкреслила виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, Ольга Шаповал.
«Дашборд відновлення та розвитку міста Харкова — це важливий крок до того, щоб процес відновлення та розвитку міста Харкова став більш відкритим і зрозумілим. Ми робимо акцент на прозорості й підзвітності, і цей інструмент дозволить міській владі, а у подальшому і кожному громадянину бачити, як розподіляються ресурси, як просуваються роботи та які потреби ще залишаються. Це реальний приклад того, як цифрові технології сприяють відбудові та розвитку міста і залучають ще більше інвесторів і фондів завдяки реальному втіленню принципу прозорості, якого дотримується місто», — зазначає директор Департаменту цифрової трансформації ХМР Галина Литвинець.
«Цей проєкт відкриває нові перспективи для управління відновленням міста. Завдяки впровадженій системі кожен матиме можливість відстежувати стан об’єктів, планувати інвестиції та прозоро бачити напрямок коштів. Ми створюємо ефективну комунікацію між владою та спонсорами, що є ключовим фактором успішної відбудови та подальшого розвитку Харкова», — зазначив директор комунальної установи «Офіс реформ Харкова» Дмитро Давидьянц.
Із часом інтерактивна мапа стане доступною для широкого загалу. Кожен харків’янин отримає доступ до актуальної інформації про стан міста, а завдяки особливій функції зворотнього зв’язку зможе активно долучатися до процесу його відновлення. Харків — місто-фронтир, тож завдяки Дашборду воно відкриває для себе нові інструменти підтримки та розвитку вже сьогодні, а не після війни.
Долучайтеся до ком’юніті провідних ІТ-лідерів, щоб змінювати майбутнє всієї України.