razomtech

RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

Категорії:

Станом на 1 серпня 2023 року до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) занесено інформацію про ветеранів у кількості 908832 осіб. Крім того, на осінь 2023 року в Україні налічується понад 1 мільйон військовослужбовців, які активно беруть участь у захисті країни на фронті. Значна частина з них має намір повернутися до своїх попередніх роботодавців або розглядатиме можливість зміни професійного напряму й пошуку нової роботи.

Українська реальність уже змінилася й ми маємо проактивно діяти, щоб трансформувати культуру спілкування в компаніях, фізичні простори, комунікації в суспільстві, підходи до навчання й адаптації, інформаційну політику щодо роботи з ветеранами.

📤 Спільнота Kharkiv IT Cluster є провайдером змін у суспільстві щодо активної роботи з ветеранами й розглядає їх, як цінних фахівців із великим потенціалом. Саме тому в 2023 році був запущений проєкт з побудови екосистеми Tech-ветеранського ком’юніті — RazomTech. Головним партнером проєкту стала ІТ-компанія EPAM Ukraine.

RazomTech — ініціатива, спрямована на створення цілісної екосистеми, яка сприятиме адаптації та реінтеграції ветеранів і ветеранок до цивільного життя, їхнього перенавчання й працевлаштування в компанії технологічного бізнесу України.

Мета проєкту

🤝 Підготувати ключових фахівців із роботи з персоналом ІТ- компаній до професійної комунікації з ветеранами та їхньої адаптації (проведення мітапів, круглих столів, навчань).

👨‍💻Забезпечити навчання й технологічну підготовку ветеранів (проведення курсів підвищення кваліфікації чи навчання).

🌱 Створити умови для успішного працевлаштування в ІТ-галузі для ветеранів.

🤲 Сформувати свідоме середовище, яке готове приймати й підтримувати.

🏢 Об’єднати ІТ-компанії, громадські організації, благодійні фонди й інші ветеранські ініціативи навколо проблеми реінтеграції ветеранів.

Основні завдання проєкту

📌 Фасилітація навчання.
Забезпечення доступу ветеранів до сучасних технологічних ресурсів і навчальних матеріалів, які сприятимуть їхньому ефективному вивченню й підвищенню кваліфікації.

📌 Просування культури роботи з ветеранами.
Організація заходів, семінарів і конференцій для компаній і громадськості з метою підвищення усвідомленості щодо цінності ветеранів у ІТ-галузі й створення сприятливого середовища для їхньої інтеграції.

📌 Навчання та працевлаштування.
Забезпечення підтримки ветеранам під час пошуку роботи й проходження стажування в ІТ-компаніях, що сприятиме їхньому успішному вступу в галузь інформаційних технологій.

📌 Створення партнерств.
Укладання стратегічних партнерств із IT-компаніями, освітніми установами й громадськими організаціями для спільної реалізації проєкту й надання додаткових можливостей для ветеранів.

📌 Створення сприятливого середовища.
Забезпечення ветеранам необхідної підтримки, зокрема психосоціальної допомоги й індивідуального підходу до їхніх потреб у процесі навчання й працевлаштування.

Основні фокуси

🔍 Дослідження

Kharkiv IT Cluster системно моніторить потреби й проблеми, з якими зіштовхуються ветерани під час процесу реінтеграції в цивільне життя. Завдяки постійному спілкуванню з ветеранськими організаціями, експертами галузі військової психології та самими ветеранами, ми маємо можливість активно відслідковувати динаміку ситуації і не лише реагувати на потреби, які виникають, а й активно впроваджувати ініціативи з підтримки ветеранів, спрямовані на їхню успішну реінтеграцію в суспільство.

dosl-min-640x360 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

📢 Інформування ветеранів та компаній технологічного бізнесу

Одним із головних завдань проєкту RazomTech є поширення інформації про наявні можливості для ветеранів і компаній технологічного сектору щодо співпраці й підтримки. Це презентація доступних програм підтримки, освітніх і професійних можливостей для ветеранів, а також інформування компаній про переваги співпраці з ветеранами.

inform_-min-640x298 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

💼 Перекваліфікація

Kharkiv IT Cluster долучається до ініциатив перекваліфікації для ветеранів, щоб допомогти їм адаптуватися до цивільного ринку праці й знайти нові професійні шляхи.

prof-min-640x311 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

Проміжні результати проєкту

Екосистема проєкту вибудовується на основі створення платформ взаємодії із зацікавленими сторонами. Спільнота Kharkiv IT Cluster прагне не лише вирішувати технічні завдання, а й підтримувати розвиток гнучких навичок, які є не менш важливими для успішної кар’єри.

Разом із компаніями-членами Кластера й впливовими організаціями ми вже реалізуємо комплексний план дій, спрямованих на інтеграцію ветеранів у сферу ІТ та побудову Tech-ветеранської спільноти. 

Зокрема в межах проєкту було ініційовано й організовано: 

✅ done

🤝 зустріч компаній Харківського ІТ Кластера із ветеранами ЗСУ в Центрі компетенцій та інновацій «КіберДія»

FullSizeRender-min-640x360 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

👨‍💼 захід  для керівників та HR-фахівців та керівників компаній технологічного бізнесу – з підготовки до адаптації ветеранів у компанії у Харкові офлайн та онлайн;

IMG_8286-min-640x480 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

💼 2 кар’єрні консультації ветеранів спільно з партнерами проєкту  «After Front: до професійного життя після фронту»;

photo_2024-04-29_15-58-56-min-640x273 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

🚀 профорієнтаційний курс для ветеранів на платформі DriveEd.

🌀 in progress

15 травня 2024 року о 17:00, панельна дискусія від Kharkiv IT Cluster спільно з ІТ-компанією EPAM Україна: «Як підтримати ветеранів, які повертаються до цивільного життя?», Харків offline/ online

Запрошуємо долучитися всіх зацікавлених до панельної дискусії, щоб обговорити тему підтримки ветеранів і ветеранок у їхній адаптації до цивільного життя й роботи.

Організації (Kharkiv IT Cluster, Veteran Hub, ЕРАМ Ukraine, IntelliasWork.ua) на заході презентують практичні кейси та розкажуть, як упроваджують спеціальні програми, поділяться власним досвідом реінтеграції захисників. Запрошуємо керівників, HR-спеціалістів, рекрутерів і всіх охочих на панельну дискусію. 

Детальніше: https://it-kharkiv.com/event/operatsiya-reintegratsiya/

Це лише перші кроки до спільної мети — створення й розвиток Tech-ветеранської спільноти, яка надаватиме нові можливості для ветеранів й перетворюватиме їхні життя. 

Впевнені, що разом зможемо побудувати екосистему, де кожен ветеран отримає підтримку, визнання й можливість реалізувати свій потенціал у сфері технологічного бізнесу.

До екосистеми проєкту вже долучилися:

afterfront-414x414 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУveterano RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУcyberdia-414x131 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУwork-ua-414x128 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ
EPAM_logo RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУintellias-414x72 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУwebspark RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУlogochm-s-c-min-393x480 RazomTech: Проєкт-екосистема з фокусом на ветеранів та родини воїнів ЗСУ

 

 

Долучайтеся до Kharkiv IT Cluster та реалізації проєкту й станьте частиною спільноти, яка змінює світ!

 

Підписка на email-розсилку

Бажаєте бути в курсі свіжих подій IT сфери регіону? Підпишіться на нашу розсилку: