Станом на 1 серпня 2023 року до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) занесено інформацію про ветеранів у кількості 908832 осіб. Крім того, на осінь 2023 року в Україні налічується понад 1 мільйон військовослужбовців. Вони активно беруть участь у захисті країни на фронті. Значна частина з них має намір повернутися до своїх попередніх роботодавців. Також більшість розглядатиме можливість зміни професійного напряму й пошуку нової роботи.
Українська реальність уже змінилася й ми маємо проактивно діяти, щоб трансформувати культуру спілкування в компаніях, фізичні простори, комунікації в суспільстві, підходи до навчання й адаптації, інформаційну політику щодо роботи з ветеранами.
📤 Спільнота Kharkiv IT Cluster є провайдером змін у суспільстві щодо активної роботи з ветеранами й розглядає їх, як цінних фахівців із великим потенціалом. Саме тому в 2023 році був запущений проєкт з побудови екосистеми Tech-ветеранського ком’юніті — RazomTech. Головним партнером проєкту стала ІТ-компанія EPAM Ukraine.
RazomTech — ініціатива, спрямована на створення цілісної екосистеми, яка сприятиме адаптації та реінтеграції ветеранів і ветеранок до цивільного життя, їхнього перенавчання й працевлаштування в компанії технологічного бізнесу України.
Мета проєкту
🤝 Підготувати ключових фахівців із роботи з персоналом ІТ- компаній до професійної комунікації з ветеранами та їхньої адаптації (проведення мітапів, круглих столів, навчань).
👨💻Забезпечити навчання й технологічну підготовку ветеранів (проведення курсів підвищення кваліфікації чи навчання).
🌱 Створити умови для успішного працевлаштування в ІТ-галузі для ветеранів.
🤲 Сформувати свідоме середовище, яке готове приймати й підтримувати.
🏢 Об’єднати ІТ-компанії, громадські організації, благодійні фонди й інші ветеранські ініціативи навколо проблеми реінтеграції ветеранів.
Основні завдання проєкту
📌 Фасилітація навчання.
Забезпечення доступу ветеранів до сучасних технологічних ресурсів і навчальних матеріалів, які сприятимуть їхньому ефективному вивченню й підвищенню кваліфікації.
📌 Просування культури роботи з ветеранами.
Організація заходів, семінарів і конференцій для компаній і громадськості з метою підвищення усвідомленості щодо цінності ветеранів у ІТ-галузі й створення сприятливого середовища для їхньої інтеграції.
📌 Навчання й працевлаштування.
Забезпечення підтримки ветеранам під час пошуку роботи й проходження стажування в ІТ-компаніях, що сприятиме їхньому успішному вступу в галузь інформаційних технологій.
📌 Створення партнерств.
Укладання стратегічних партнерств із IT-компаніями, освітніми установами й громадськими організаціями для спільної реалізації проєкту й надання додаткових можливостей для ветеранів.
📌 Створення сприятливого середовища.
Забезпечення ветеранам необхідної підтримки, зокрема психосоціальної допомоги й індивідуального підходу до їхніх потреб у процесі навчання й працевлаштування.
Основні фокуси
🔍 Дослідження
Kharkiv IT Cluster системно моніторить потреби й проблеми, з якими зіштовхуються ветерани під час процесу реінтеграції в цивільне життя. Завдяки постійному спілкуванню з ветеранськими організаціями, експертами галузі військової психології та самими ветеранами, ми маємо можливість активно відслідковувати динаміку ситуації і не лише реагувати на потреби, які виникають, а й активно впроваджувати ініціативи з підтримки ветеранів, спрямовані на їхню успішну реінтеграцію в суспільство.
📢 Інформування ветеранів та компаній технологічного бізнесу
Одним із головних завдань проєкту RazomTech є поширення інформації про наявні можливості для ветеранів і компаній технологічного сектору щодо співпраці й підтримки. Це презентація доступних програм підтримки, освітніх і професійних можливостей для ветеранів, а також інформування компаній про переваги співпраці з ветеранами.
💼 Перекваліфікація
Kharkiv IT Cluster долучається до ініциатив перекваліфікації для ветеранів, щоб допомогти їм адаптуватися до цивільного ринку праці й знайти нові професійні шляхи.
Проміжні результати проєкту
Екосистема проєкту вибудовується на основі створення платформ взаємодії із зацікавленими сторонами. Спільнота Kharkiv IT Cluster прагне не лише вирішувати технічні завдання, а й підтримувати розвиток гнучких навичок, які є не менш важливими для успішної кар’єри.
Разом із компаніями-членами Кластера й впливовими організаціями ми вже реалізуємо комплексний план дій, спрямованих на інтеграцію ветеранів у сферу ІТ та побудову Tech-ветеранської спільноти.
Зокрема, у межах проєкту було ініційовано й організовано:
✅ done
👨💼 захід для керівників та HR-фахівців та керівників компаній технологічного бізнесу – з підготовки до адаптації ветеранів у компанії у Харкові офлайн та онлайн;
💼 2 кар’єрні консультації ветеранів спільно з партнерами проєкту «After Front: до професійного життя після фронту»;
🚀 профорієнтаційний курс для ветеранів на платформі DriveEd.
🚀 панельна дискусія «Як підтримати ветеранів, які повертаються до цивільного життя?» спільно з ІТ-компанією EPAM Україна у Харкові офлайн та онлайн;
Ми зібрали “Бібліотеку корисних матеріалів” – практичні матеріали й напрацювання, які допоможуть створити ефективну програму реінтеграції, використовуючи найкращі практики та реальні кейси від провідних компаній.
Це лише перші кроки до спільної мети — створення й розвиток Tech-ветеранської спільноти, яка надаватиме нові можливості для ветеранів й перетворюватиме їхні життя.
Впевнені, що разом зможемо побудувати екосистему, де кожен ветеран отримає підтримку, визнання й можливість реалізувати свій потенціал у сфері технологічного бізнесу.
До екосистеми проєкту вже долучилися:
Долучайтеся до Kharkiv IT Cluster та реалізації проєкту й станьте частиною спільноти, яка змінює світ!
Підписка на email-розсилку
Бажаєте бути в курсі свіжих подій IT сфери регіону? Підпишіться на нашу розсилку: