IT Flight

Категорії:

Концепція проекту

 

З січня 2017 року Харківський IT Кластер розпочав соціальний проект IT Flight, спрямований на розширення прямого авіасполучення Харкова з містами інших країн. Ця ініціатива виникла як виклик на запит локальної IT-спільноти.

 

Більшість харківських IT-компаній орієнтовані на західний ринок, підтримують партнерські зв’язки з Європою і Північною Америкою. Однак авіаперельоти у ці частини світу поки що дуже незручні для харків’ян. Прямих авіарейсів недостатньо.

 

Це твердження базується на даних локального дослідження, котре Харківський IT Кластер провів у грудні 2016 року. Його метою було проаналізувати потреби харківсьої IT-індустрії в авіаперельотах.

 

Результати дослідження IT Flight

 

Понад 4200 перельотів за рік та усі з пересадками! Таку кількість ділових подорожей здійснили співробітники IT-компаній, які взяли участь у опитуванні Харківського IT Кластеру.

Керівники 62 IT-компаній заповнили спеціальну анкету. Проаналізувавши отримані відповіді, наводимо такі дані та висновки:

  • У 2016 році працівники компаній, які взяли участь в опитуванні, здійснили 2136 закордонних відряджень. Враховуючи, що відрядження передбачає два перельоти (туди і назад), отримаймо 4272 перельоти за рік.

 

  • У 2016 році до компаній, які взяли участь в опитуванні, приїжджали 757 партнерів з закордону. Враховуючи, що іноземні гості мали повертатися до дому, отримаймо цифру в 1514 перельотів.

 

Понад 90% відсотків учасників дослідження впевнені:  для розвитку їхнього бізнесу важливо, щоби кількість авіанапрямків з Харкова збільшилася.

 

Топ 10 країн, з якими харківські IT-компанії мають авіатрафік, – США, Німеччина, Великобританія, Ізраїль, Нідерланди, Канада, Швеція, Австрія, Туреччина, Франція.

 

Завдання

 

В межах IT Fligh Харківський IT Кластер тісно співпрацює з міжнародним аеропортом “Харків”, місцевою владою і локальним IT ком’юніті. Однак відкриття нових авіарейсів – це питання, яке вирішує авіаперевізник та адміністрація аеропорту.

 

Міжнародний аеропорт “Харків” веде активну роботу з авіакомпаніями. Але для відкриття нового авіанапрямку, перевізник має бути впевнений у його рентабельності. Рішення приймається переважно з комерційної точки зору всередині авіакомпанії. Часто показати реальну картину потенційного пасажиропотоку заважає брак коректної інформації. Оскільки велика кількість харків’ян і їхніх гостей літають через Київ, дістаючись до аеропорту наземним транспортом. Їх не фіксують як пасажирів з Харкова.

 

Харківський IT Кластер не може прямо впливати на відкриття нових авіанапрямків з Харкова, але прагне усіма можливими засобами сприяти міжнародному аеропорту “Харків” у його роботі:

 

  • здійснювати інформаціійну підтримку міжнародному аеропорту “Харків”;
  • генерувати дані, необхідні для того, щоби переконати авіакомпанії у рентабельності і доцільності заходити в Харків зі своїми послугами;
  • вести спільну роботу з місцевими органами державної влади, щоби підвищити значущість Харкова як міжнародного авіахабу.
  • впливати на громадську думку та поведінку за допомогою інформаційних повідомлень на різних медіа-ресурсах.

 

Висновок

 

Чим частіше харків’яни та їхні гості користуватимуться харківським аеропортом для перельотів, тим більше зросте вірогідність, що до нам прийдуть міжнародні авіаперевізники.

 

Цільова аудиторія:

 

Харківські IT-спеціалісти, котрі регулярно літають закордон у відрядження, а також їхні бізнес-партнери.