Концепція проекту:

Ринок ІТ дуже динамічний і вимагає оперативної підготовки нових кадрів. При цьому вимоги до компетентностей постійно змінюються. Найбільш оперативну реакцію на зміну кон’юнктури ринку спеціалістів можуть забезпечити ІТ-курси, які потребують постійного зворотнього зв’язку від компаній-роботодавців. Проект “Hard Skills Exam” направлений на зміцнення зворотного зв’язку від компаній до освітніх закладів Харьківського регіону. Проект формалізує та консолідує запит від IT-компаній, передаючи ринку неформального освіти регулярні корегування на актуальні компетенції фахівців. Основна ідея проекту – це оздоровлення конкуренції серед освітніх закладів, активізуючи їх сильну сторону – здатність швидко адаптувати програми підготовки під запити ринку. В той же час сертифікація дозволяє тим, хто пройшов тестування якісно оцінити свої сильні та слабкі сторони та оптимізувати зусилля на пошуку свого місця в IT-індустрії.

Мета проекту:

Для ІТ-спільноти – оздоровити конкуренцію серед IT-курсів та інших навчальних закладів;

Для бізнесу, зацікавленому в нових співробітниках – оптимізувати пошук нових кадрів;

Для потенційних ІТ-спеціалістів –  надати зворотній зв’язок для самовдосконалення.

Проект відповідає МІСІЇ ІТ-кластеру, оскільки спрямований на упорядкування ринку IT-освіти Харкова, розвиток ринку IT-праці Харкова, зменшення негативного впливу конкуренції за кадри на місцевому рівні.

Надає значний результат для IT-галузі в регіоні, за рахунок формування прозорості вимог до універсального кандидата по напрямкам, що допомагає більш ефективно використовувати трудовий ресурс в регіоні, та оптимізувати зусилля компаній на пошуку необхідних фахівців.

Силами кластера і IT Community проектується реально виконати в 2019 році для початкового рівня за напрямками QA, JS, Java, .Net, PHP.

Етапи та фінансування:

Етап

Процес

Сроки

1.

На базі колективу порталу СуХаРі під контролем Kharkiv IT Cluster (далі «Кластер») на умовах самофінансування формується комунікаційна команда (далі «Команда»).

14.01. 19

2.

Зацікавлені компанії (далі «Компанії-партнери») вибирають актуальні для них напрямки (наприклад: QA, Java, JS, PHP, .Net; рівні Су і Ха). Інформаційні ресурси забезпечують СуХаРі і Кластер.

15.01. 19 – 08.02.19

3.

За обраними напрямками Команда пропонує перелік очікуваних компетентностей і навичок (наприклад: 5 основних категорій, по 3-8 компетентностей в кожній). Компанії-партнери зацікавлені в конкретних напрямках протягом 2-х тижнів пропонують коригування переліків.

11.02.19 – 22.02.19

4.

Команда поєднує, групує і погоджує остаточний вигляд переліку, після чого передає їх Курсам-партнерам та іншим зацікавленим освітнім центрам (далі «Курси-партнери»).

22.02.19

5.

Курси-партнери на умовах самофінансування протягом двох тижнів формують тестові питання та питання з відкритими відповідями. Кількість поданих питань по кожній компетенції і кожного типу – обмежується. Передбачається, що Курси-партнери нададуть кращі з їх точки зору питання які вони використовують при підготовці своїх студентів.

25.02.19 – 08.03.19

6.

Команда приймає питання від Курсів-партнерів, проводить їх шифровку і передає Компаніям-партнерам на експертизу з метою визначити рейтинг питань, їх відповідність рівню, правильність відповідей.

11.03.19

7.

Компанії-партнери на умовах самофінансування протягом двох тижнів проводять експертизу тестових питань, виставляють рейтингові оцінки і передають результат Команді.

11.03.19 – 22.03.19

8.

Команда формує рейтинг курсів на основі рейтингу оцінки тестових питань. Курсам-партнерам формуються звіти про оцінку їх методичної роботи з боку компаній. Оцінка надається в розгорнутому вигляді із зазначенням рейтингу кожного з питань.

25.03.19 – 29.03.19

9.

Компанії-партнери отримують частки доступу до анкет фахівців, що проходять тестування за конкретними напрямами у вигляді електронних ключів доступу до загальної бази. Формується і затверджується порядок доступу до анкет і їх розподіл і правила антихантингу.

25.03.19 – 29.03.19

10.

Команда, на основі отриманих тестових питань розробляє зручний формат проведення тестування і оголошує графік тестувань, який узгоджується з Кластером і Курсами-партнерами.

25.03.19 – 29.03.19

11.

Процедура проведення тестування документується для можливості контролю роботи Команди. Перевірка робіт проводиться автоматично або представниками Команди (або) із залученням експертів з числа співробітників зацікавлених Компаній-партнерів на оплатній або безоплатній основі (оплата з боку Команди).

01.04.19

12.

Команда формує звіти, заповнює базу даних тестувальників, веде архів документації на умовах самофінансування.

Інформація про результати тестування, контактні дані протестованих людей, їх результат деталізований по кожній категорії питань стають доступні Компаніям-партнерам з дотриманням пайового принципу і правил антихантингу. Результати також надаються самим тестувальникам. Курсам-партнерам надається зведена інформація по їх випускникам. Команда СуХаРів використовує дані тестування для побудови рейтингів курсів на сайті.

Компанії, що не є партнерами можуть придбати цікаві для них дані по тим, хто проходив тестування за залишковим принципом.

Протягом 5 рабочих днів після проведення тестування

13.

У разі працевлаштування кандидата Компанією-партнером, з боку компанії виплачується рекрутинговий бонус Команді, не менше 50% якого перераховується освітньому центру, який підготував кандидата.

Протягом 5 рабочих днів після бронювання анкети Компанією-партнером

 

Підписка на email-розсилку

Бажаєте бути в курсі свіжих подій IT сфери регіону? Підпишіться на нашу розсилку: