Enterprise Europe Network: нові можливості для учасників Kharkiv IT Cluster

Категорії:

Сучасні економічні виклики й непередбачувані події у світі ускладнюють міжнародну діяльність компаній-учасників Kharkiv IT Cluster. Проте для зниження впливу від зовнішні ризиків ком’юніті знайшло можливість підтримки IT-спільноти. Харківський IT Кластер офіційно доєднався до платформи EEN, а значить — створив дієвий бустер підтримки технологічного бізнесу в напрямку експортних продажів ІТ-послуг та ІТ-продуктів.

Стати частиною проєкта

Що таке Enterprise Europe Network (EEN)?

Enterprise Europe Network — найбільша у світі мережа підтримки малих та середніх компаній з міжнародними амбіціями.

Довідка про переваги EEN у фактах:

 • серед джерел фінансування програма COSME та Horizon 2020 за підтримки Європейського Союзу;
 • стратегічні вектори мережі: залучення інновацій, підтримка бізнесу в «єдиному ринку», створення trusted-зв’язків і налагодження прозорого міжнародного партнерства з перевіреними діловими гравцями по всьому світу;
 • мережа охоплює найвпливовіші інститути з розвитку та підтримки бізнесу: торгово-промислові палати, регіональні організації розвитку, університети та дослідницькі інститути, інноваційні агентства;
 • має багаторічний досвід діяльності в бізнес-середовищах 60 країн і надає комплекс послуг, персоналізованих під компанію і націлених на її бізнес-сектор.

Проєкт спрямований на розвиток сталого, стійкого, цифрового й інноваційного потенціалу, а також на посилення міжнародної співпраці українських та європейських компаній.

Які можливості для учасників від EEN?

Співпраця Kharkiv IT Cluster з EEN — це автоматичне долучення до довгострокових контрактів із країнами ЄС та підтримки від Європейських інститутів й організацій у сфері ділового та комерційного співробітництва.
Міжнародні заходи та конкурси в рамках EEN відтепер також є відкритою можливістю рухатити світ унікальної експертизою та через трансфер інновацій і технологій.

Довідка про можливості по пунктах:

 • участь в міжнародних заходах та конкурсах щодо обміну експертизою, пошуку партнерів та додаткових ресурсів;
 • фінансова підтримка щодо участі в ключових міжнародних івентах для налагодження партнерських звʼязків (безкоштовні квитки в погоджених локаціях: Норвегія, Данія, Німеччина, Угорщина);
 • налагодження trusted міжнародних звʼязків (допомога у пошуці міжнародних партнерів для розвитку стартапів, проєктів та ініціатив компанії);
 • безкоштовні консультації та підтримка щодо переходу до більш стійких бізнес-моделей та видів діяльності;
 • надання консультацій у сферах ділового/комерційного співробітництва та трансфер інновацій/технологій та співробітництво в Tech-сфері.

Тому бути частиною Консорціуму EEN для IT-спільноти — це можливість швидко адаптуватися до європейських стандартів та вийти на новий рівень бізнесу, розширити комерційне партнерство в технологічній сфері, отримати промоцію та комунікаційне посилення за ключовими напрямками діяльності.

Через партнерство із Консорціумом EEN Kharkiv IT Cluster нівелює інституційні та бюрократичні бар’єри між бізнес-простором ЄС та українськими малими й середніми компаніями що завжди ускладнювало розвиток бізнесу і є надважливим у 2022 році. Так компанії-учасники стають частиною «єдиного ринку».

Які результати діяльності за 2023 рік?

Спільно з компаніями-учасницями та EEN за цей рік вдалося зробити чимало, зокрема:

 • 38 зареєстрованих ІТ-компаній на платформі;
 • 1049 учасників профільних заходів проєкту;
 • 30 профілей та проєктів для співпраці.

У рамках нашого партнерства нам вдалося провести більше 10 профільних івентів, які допомогли ІТ-спільноті зрозуміти й використати на практиці можливості платформи EEN, ЕКА, а також диджиталітувати власні бізнеси й процеси всередині команд, нагалодити вдалу комунікацію із національними й міжнародними ЗМІ та розібрати з КІК.

Як стати частиною проєкту?

Щоб більше дізнатися про можливості, напишіть координатору проєкту — Тетяні Куртовій office@it-kharkiv.com.

 

Підписка на email-розсилку

Бажаєте бути в курсі свіжих подій IT сфери регіону? Підпишіться на нашу розсилку: