Програмування non-stop. Як харківські школярі на олімпіаді змагалися

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Понад 200 юних програмістів з Харкова та області зібралися в ХНЕУ ім. С. Кузнеця, щоби визначити, хто з них найкращий. З 4 до 5 лютого там відбувся ІІІ обласний етап Всеукраїнський учнівської олімпіади з інформатики.
Діти змагалися протягом двох днів по 5 годин – розв’язували логічні завдання, складали алгоритми і писали програми на мовах Java, Python, Pascal, Python, C++. Усього їм дали 8 завдань (по 4 в день).
Сергій Ставицький, завідувач центру Інноваційного розвитку освіти «Харківської академії неперервної освіти»
Задачі у нас нелегкі, відбір доволі жорсткий. Завдання склали у Міністерстві освіти і науки України. Все об’єктивно, результати перевіряє машина (тестувальна система). Завдання спрямовані на перевірку того, як людина може алгоритмізувати, грамотно складати алгоритми, а потім писати програми. І вже тестувальна програма перевіряє результати.
Роботи «олімпійців» контролював програмний комплекс Dots. Його розробив і впровадив для навчання основам програмування харківський викладач Микола Арбузов. Цю систему успішно використовують у різних школах, вишах та IT-компаніях Харкова.
Завдяки Dots учасники олімпіади могли розв’язувати задачі за кілька спроб і майже одразу бачити свої успіхи. Виконав – відправив результат, система перевірила. Якщо помилився – можеш переробити. На випадок будь-яких спірних питань, результатами олімпіади опікувалося журі.
Григорій Коц, декан факультету економічної інформатики ХНЕУ ім. С. Кузнеця, голова журі
Програмування – це не проста спеціальність, у якій прочитав теорію і вже володієш питанням. Тут є велика практична складова. Коли я проводжав учасників до класів, дивлюся – вони різного віку. От іде шостий клас, дев’ятий, одинадцятий. Тобто починаючи з 4-5 класів діти починають займатися програмуванням. Звісно, це дуже добре. Раніше такого не було, а зараз тенденція – молодь прогресивна. Вони все дуже швидко засвоюють, вхоплюють.
За словами організаторів, на переможців обласної олімпіади чекає всеукраїнський етап, а далі є й міжнародний рівень.
Сергій Ставицький, завідувач центру Інноваційного розвитку освіти «Харківської академії неперервної освіти»
У нас така практика, що переможці цієї всеукраїнської олімпіади їдуть вчитися закордон. Після вступу до вишу міжнародні компанії їх одразу забирають до себе працювати. Багато випускників, які були переможцями олімпіад, тепер працюють у Google, Facebook та інших великих компаніях. Їм доводиться паралельно вчитися і працювати.
Більшість учасників олімпіади – хлопці, але були й дівчата. Ні стать, ні вік тут не важливі, відзначили організатори. Усі без виключення виконували однакові завдання. Якщо важко, то завжди можна мотивувати себе на успіх. Наприклад, згадати, що «тижпрограміст». Значки з таким надписом Харківський IT Кластер презентував усім учасникам.
[wonderplugin_slider id=”69″]

Коментарі