проф стандарт

Професійні стандарти. Чому це не працює в ІТ?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster
Процес розробки професійних стандартів почався з ініціативи роботодавців. Саме вони почали формулювати вимоги до знань, умінь і навичок фахівців, які б задовольнили поточні потреби бізнесу.

Згідно з такими стандартами формуються матеріали, за якими навчають майбутніх ІТ-фахівців. Вони дозволяють освітянам розробити актуальні програми для навчання та прибрати розрив між теоретичними знаннями та практичними навичками.

Вони дають розуміння, що саме має знати й уміти фахівець, аби бути ефективним на своїй позиції в компанії. Вони можуть значно спростити для ейчарів формування вимог до нового кандидата. Визначити, на якому рівні знаходиться фахівець, як саме оцінити його роботу тощо.

Вони дозволяють фахівцям зрозуміти свій рівень і потреби роботодавців. Вивчати те, що буде корисним.

Саме для цього були задумані професійні стандарти. Але чому це не ефективно в IT?

У сучасних професійних стандартах професійні якості дуже часто сформульовані досить загально. Вони не повною мірою відображають сучасні потреби ІТ-індустрії, яка стрімко розвивається. До того ж в Україні досі немає професійних стандартів для окремих напрямків в ІТ. Як наслідок, освітні матеріали можуть бути непов’язаними з вакансіями галузі.

Процеси розробки й актуалізації цих стандартів зазвичай потребують багато часу, і на момент затвердження нового варіанту стандарту тенденції галузі вже можуть знову змінитись. Як наслідок, молоді ІТ-фахівці після завершення навчання не відповідають сучасним вимогам, і компанії витрачають значні ресурси на донавчання кандидатів. В окремих випадках роботи освітніх закладів за участі стейкхолдерів ці процеси зводяться до потреб однієї чи декількох компаній-партнерів.

Саме задля актуалізації освітніх матеріалів, за якими проводиться навчання ІТ-фахівців, спрощення процедур формування вакансій і зменшення витрат компаній на донавчання молодих кадрів ми запустили наш проєкт Skill Matrix.

У ньому ми створюємо універсальний стандарт — матриці професійних якостей ІТ-фахівців різних напрямів.

Якщо ви досвідчений ІТ-фахівець, керівник або власник ІТ-компанії Кластера та знаєте, які фундаментальні знання, hard і soft skills необхідні сучасному ІТ-спеціалісту, приєднуйтеся до проєкту!

Учасники проєкту мають можливість формувати та узгоджувати професійні якості для профільних напрямів згідно потреб своєї компанії.

Стандарт планується до впровадження в освітні процеси університетів, коледжів та ІТ-шкіл Харкова.

Приєднуйтесь до проєкту Skill Matrix від Харківського ІТ Кластера та розвивайте ІТ-середовище в регіоні разом з нами!

Коментарі