Працевлаштування випускників GoIT: Шлях до успіху в IT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Кожен студент опісля навчання прагне потрапити на омріяну роботу. В сучасних умовах її пошук може бути непростим. Чи варто через це зупинятися на шляху до успішної кар’єри? GoIT вже 9 рік поспіль доводить, що попри всі негаразди варто впевнено крокувати до мети.

Протягом 2023 року розпочали кар’єру в сфері інформаційних технологій 1525 студентів GoIT. За перший квартал 2024 року — ще 420 випускників отримали офери. Топ 3 напрямки, за якими працевлаштувалося найбільше студентів, — FullStack, Design, QA. У цьому році до напрямків з найбільшою кількістю працевлаштувань додався напрям Data analysis.

Аби дослідити, який шлях чекає на тих, хто збирається реалізовувати власний потенціал в IT, кар’єрним центром компанії було проведене дослідження, в якому взяло участь 359 респондентів. Результати цього аналізу описані в статті.

Який шлях потрібно пройти, щоб отримати офер?

Найбільш виснажливим для кандидатів є перший етап пошуку роботи — відгуки на вакансії. У 2023-му році 36% працевлаштованих студентів зробили більше 50 відгуків на релевантні вакансії. При цьому значна частка студентів, а саме 22,5%, мали значно простіший шлях пошуку роботи й зробили їх до 5. Отже, кількість відгуків серед працевлаштованих значно різниться. Проте перед початком пошуку роботи ми радимо орієнтуватися мінімум на 50 якісних відгуків.

Статистика щодо наступних етапів відбору досить однорідна. Більшість кандидатів мали до 5 тестових завдань і до 5 співбесід перед отриманням оферу. Тому, якщо кандидата запрошують виконати тестове, чи пройти співбесіду, то це гарний знак. Він свідчить про те, що він позитивно виділяється на фоні інших кандидатів й до омріяного оферу залишилось небагато. В середньому час активного пошуку роботи становить наразі близько 3-х місяців.

На яку суму отримують офери джуніори зараз?

infografika-2-414x233 Працевлаштування випускників GoIT: Шлях до успіху в IT

Найчастіше зустрічаються заробітні плати в діапазоні від 500 до 700 доларів на місяць. Проте експерти GoIT зазначають, що 21,3% працевлаштованих отримали офери на суму вище середньоринкової.

Який рівень англійської потрібен аби розпочати кар’єру в IT у 2024-му?

infografika-1-414x233 Працевлаштування випускників GoIT: Шлях до успіху в IT

Більшість працевлаштованих мають ангійську мову рівня Intermediate, 28,4% — Upper-intermediate, 15,7% — Pre-intermediate. Отже, працевлаштуватися з середнім рівнем володіння англійською абсолютно реально. Щодо використання англійської мови в роботі, то 39,2% опитаних застосовують англійську для читання документації чи письмової комунікації. В свою чергу, 36,3% випускників спілкуються з колегами чи замовниками іноземною, а 24,5% взагалі не використовують англійську в щоденній роботі.

Який розподіл працевлаштованих за статтю?

Загалом, 51,7% працевлаштованих у 2023 році — це чоловіки, відповідно 48,3% — жінки. Якщо аналізувати розподіл, то більша частка чоловіків працевлаштовані за напрямками FullStack, Java, Python. На QA розподіл майже рівномірний. А в напрямках дизайн та PM серед працевлаштованих переважають жінки.

В які компанії працевлаштовуються студенти GoIT?

Минулий рік змінив тренди найму джуніорів. Якщо раніше найбільш активно наймали компанії, що займаються аутсорсом й аутстафом, то у 2023-му найактивніше наймали продуктові IT-компанії: 38,1% від всіх наймів. У першому кварталі 2024 року дана тенденція збереглася — 32,4% наймів здійснили продуктові IT-компанії, проти 25,5% наймів аутсорсами й аутстафами.

Який формат роботи найбільш популярний?

Багато свічерів обирають для переходу IT-сферу в тому числі, щоб мати можливість обирати зручний для себе формат роботи. Серед працевлаштованих у 2024-му році — 59,8% працюють віддалено, 24,5% в офісі, а 15,7% мають гібридний формат роботи.

Отже, незважаючи на конкурентний ринок праці, розпочати кар’єру в IT зараз реально, що від початку 2023 року довели більше 2000 випускників GoIT.

Приєднуйтеся до ком’юніті Kharkiv IT Cluster, щоб сприяти розвитку студентів у сфері IT!

Рекомендовані матеріали

  1. ТОП професій майбутнього — добірка від ZONE3000
  2. Як успішно пройти інтерв'ю на омріяну посаду — поради від ZONE3000

Коментарі