postanova-№650-zmini-u-bronyuvanni-

Постанова №650: що змінилося у бронюванні військовозобов’язаних

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Уряд прийняв Постанову №650, яка значно спрощує процес бронювання військовозобов’язаних для бізнесу. Головна зміна — можливість бронювання через портал Дія. Що це означає і які ще нововведення — розповідає Kharkiv IT Cluster.

Що змінилося?

1. Онлайн-бронювання:

 • Тепер бронювати працівників можна онлайн через портал Дія. Жодних паперових документів і черг.
 • Традиційний спосіб також залишається, тож можна подавати списки до профільних органів або військових адміністрацій.

2. Довший термін відстрочки:

 • Відстрочка тепер діє 1 рік замість 6 місяців. Це дає бізнесу більше стабільності та часу для планування.

3. Бронювання незалежно від військового звання:

 • Можна бронювати будь-якого працівника, незалежно від військового звання чи спеціальності. Це знімає обмеження для важливих кадрів.

4. Гнучке бронювання 50% військовозобов’язаних:

 • Є два варіанти: можна рахувати 50% бронювання або від 18 травня 2024 року, або від дати подачі поточної заявки. Це додає гнучкості для бізнесу.

5. Бронювання для стратегічних підприємств:

 • Бронювання тепер охоплює працівників критично-важливих підприємств, кінцевих бенефіціарних власників та членів наглядових рад підприємств стратегічного значення.

6. Винятки для важливих секторів:

 • Обмеження на 50% бронювання не застосовується до підприємств паливно-енергетичного комплексу, компаній, що здійснюють аварійно-відновлювальні роботи, та підприємств військово-промислового комплексу.

Невирішені питання:

 • Колізії в законодавстві: Невідповідності між новим законом про мобілізацію та Постановою 76 ускладнюють процес оформлення відстрочок.
 • Відповідальність ТЦК та СП: Відсутність відповідальності за невиконання строків постановки на спецоблік з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
 • Бронювання працівників іноземних представництв: Немає механізму для бронювання працівників іноземних представництв, що створює труднощі для міжнародних компаній.

Позиція Kharkiv IT Cluster:

Постанова №650 робить процес бронювання військовозобов’язаних простішим і зрозумілішим. Це важливий крок для забезпечення стабільності роботи ключових секторів, зокрема IT.

Важливо: Наразі в Україні працює понад 300 тисяч співробітників у IT-галузі, з яких лише 1,5% заброньовані для оборонних потреб. За даними Михайла Федорова, серед 700 тисяч заброньованих осіб в країні, тільки 4 тисячі є представниками IT-компаній. В той же час, частка ІТ у валовому внутрішньому продукті становить майже 5%.

Kharkiv IT Cluster вважає, Постанова №650 — це крок вперед і підтримує ініціативу Є-бронювання. Це дозволить українським IT-компаніям утримувати висококваліфіковані кадри та забезпечити неперервну роботу ключових технологічних проєктів, що є критичним для економічного розвитку країни.

Рекомендовані матеріали

 1. dosvid-bronyuvannya-it-fahivtsiv-2023-roku
 2. Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

Коментарі