На роботу, як на свято! Поради від експертки Taxer

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

«Що вони там роблять з тими робітниками, що вони на ту роботу ломляться? Запитали би ви, якщо б знали, як співробітник компанії Taxer йдуть на роботу» — Аліса Заяц, керівниця комерційного напрямку та саппорту компанії Taxer.

Важливо розуміти, що кожна людина має свої власні причини та мотивації, чому вона продовжує працювати навіть у ситуаціях, коли робота є важкою або неприємною. Тут можуть впливати різні фактори, такі як економічна потреба, відповідальність перед сім’єю, професійні амбіції, соціальний статус та інші.

У цій статті Заяц Аліса розповість про те, як в компанії формуються важливі взаємини та яку підтримку надає своїм співробітникам. Експертка розгляне різноманітні стимули та заходи, спрямовані на підтримку мотивації та підвищення продуктивності всієї команди.

Важливо зазначити, що кожна компанія має власну унікальну політику та підходи до управління персоналом, тому конкретні заходи можуть відрізнятися в залежності від її цінностей та стратегій.

Не хочеться йти на роботу – як з цим впоратися?

Перебуваючи більше третини свого життя на роботі може бути викликом. У статті розповідається, як розпізнати ознаки вигорання і як допомогти собі. Це корисно для тих, хто почувається некомфортно перед майбутнім робочим днем.

«Наукові дослідження можуть вказувати на те, що ви, можливо, стикаєтеся з проявами професійного вигорання. Існують різноманітні моделі та аспекти цього явища, такі як емоційне виснаження, деперсоналізація та низька самооцінка власних досягнень» — зазначає Аліса Заяц.

Давайте розглянемо ці аспекти більш детально.

1. Відсутність мотивації або цілей

Якщо співробітник не бачить сенсу або значення своєї роботи, він може втратити мотивацію і не бажати йти на роботу.

Рекомендуємо спілкуватись: поговоріть, щоб з’ясувати, чому він відчуває відсутність мотивації. Поділіться своїми очікуваннями від його роботи та дізнайтеся, що йому потрібно, щоб бути більш мотивованим. Всі відповіді вам надасть сам менеджер, завдання керівника – уважно слухати.

2. Стрес і перевантаження

Надмірний стрес або перевантаження роботою можуть призвести до втрати енергії та бажання працювати.

Рекомендуємо заохочувати співробітників до відпочинку і відповідного відновлення після робочого дня.

Пропонуйте гнучкий графік роботи та можливості для відпочинку. Надайте своїм співробітникам інструменти та ресурси для керування стресом, такі як тренінги зі стресостійкості або програми психологічної підтримки.

3. Конфлікти на робочому місці

Напружені взаємини з колегами або неприємна атмосфера на роботі можуть зробити робочий день менш приємним.

Рекомендуємо розвивати комунікацію і підтримку. Шановні керівники, будьте доступними для співробітників, щоб вони могли обговорювати свої проблеми та потреби. Створюйте відкрите середовище, де працівники відчувають, що їх розуміють і підтримують.

4. Фізичне здоров’я

Проблеми зі здоров’ям, недосип та загальна втома можуть призвести до того, що робітник не відчуває себе готовим до роботи.

Рекомендуємо частіше обговорювати поставлення цілей. Разом зі співробітником визначте конкретні цілі, які він хотів би досягти. Зробіть їх конкретними, досяжними та змірюваними. Заохочуйте співробітників до здорового способу життя, включаючи правильне харчування, фізичну активність та відпочинок.

5. Нудьга або нецікава робота

Робота, яка не цікавить або не стимулює розвиток, може призвести до втрати інтересу та бажання працювати.

Рекомендуємо забезпечити можливості для розвитку та професійного зростання. Це може включати:

 • Участь у навчальних програмах, тренінгах або конференціях.
 • Створення цікавих завдань, забезпечення співробітників можливістю працювати над проєктами або завданнями, які викликають в них зацікавленість та сприяють їхньому особистому та професійному розвитку.
 • Надайте можливості для навчання, тренінгів та розвитку, щоб співробітники могли розширювати свої знання та навички. Розгляньте можливість перерозподілу або розширення обов’язків співробітників, щоб дати їм нові виклики та стимули.

Додаткові поради для робітників.

 • Аналізуйте свої емоції та реагуйте на них.
  Спробуйте розібратися у власних почуттях та їхніх причинах. Це допоможе вчасно виявляти проблеми та шукати шляхи їх вирішення.
 • Підтримуйте своє фізичне та психічне здоров’я.
  Регулярно перевіряйте свій стан здоров’я та вживайте заходи для його підтримки. Відпочинок, здорове харчування та фізична активність є важливими для збереження енергії та витривалості.
 • Сконцентруйтеся на власних цінностях.
  Визначення своїх цінностей в роботі допоможе вам керувати пріоритетами та зберігати мотивацію. Розуміння, що саме важливо для вас у вашій роботі, допоможе вам зосередитися на важливих завданнях.
 • Ефективно керуйте стресом.
  Розвивайте навички стресостійкості та навчайтеся ефективно керувати стресом. Це допоможе вам покращити самопочуття та продуктивність, навіть у важких ситуаціях.
 • Шукайте рішення для проблем на роботі.
  Намагайтеся аналізувати конфліктні ситуації та шукати способи їх вирішення. Розмова з керівництвом або колегами та спільний пошук рішень можуть допомогти створити сприятливу робочу атмосферу.

Налаштування на позитивне сприйняття роботи та пошук внутрішньої мотивації можуть значно полегшити процес пристосування до робочого оточення, та зроблять його приємнішим.

Вступайте до потужної спільноти Kharkiv IT Cluster — отримайте доступ до унікальних можливостей для розвитку!

Коментарі