PMBOK Guide

Українську версію PMBOK Guide виклали у вільний доступ. Intellias став спонсором перекладу

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сьома версія міжнародного стандарту з управління проєктами Project Management Body of Knowledge (PMBoK), що є «біблією» для проєктних менеджерів, відтепер доступна і українською мовою. Спонсором перекладу виступив Intellias. Україна – єдина країна в світі, де отримати книгу усі охочі можуть безкоштовно.

PMBoK – це настільна книга менеджерів проєктів в усьому світі. Її взяли за основу при розробці міжнародного стандарту ISO 21500 й Американського національного стандарту ANSI/PMI 99-001-2008. Це найбільш популярне та розповсюджене зібрання знань з управління проєктами, що використовується у понад 200 країнах. Крім того, PMBoK є базою для найбільш поширеної сертифікації проєктних менеджерів PMP (англ. Project Management Professional).

Написання стандарту PMBOK 7 відбувалось за участі 100 волонтерів-експертів з усього світу, серед яких був і Роман Резніков, VP Delivery в Intellias та президент Інституту проєктного менеджменту в Україні (PMI Ukraine Chapter). Виплату роялті за право на переклад PMBOK 7 українською мовою взяли на себе також волонтери – Анатолій Савін та Тимур Цатуров. Безпосередньо переклад книги українською мовою відбувся за спонсорства компанії Intellias. Роботи розпочались у 2021 році із залученням волонтерів та експертів громадської PMI Ukraine Chapter і Міжнародної служби перекладів «Філін».

Поява україномовного перекладу відкриває доступ українським проєктним менеджерам, студентам та початківцям до найкращих світових знань та практик проєктного менеджменту.

«Спочатку ми планували друкувати платний тираж україномовного примірника, але у зв’язку із воєнною агресією росії проти України, вирішили надати безкоштовний доступ усім бажаючим на сайті PMI Ukraine. Перемовини з головним офісом PMI у США стосовно цього питання йшли чотири місяці. Україна – єдина країна в світі, якій це дозволили. Адже в інших країнах PMI навіть регулюють ціну продажу книги на внутрішньому ринку. Ми очікуємо, що поява цього примірника, в перспективі трьох-чотирьох років посприяє загальному підвищенню якості проєктного менеджменту в Україні», – говорить Роман Резніков.

Cьома версія книги відрізняється від попередніх тим, що в її основу лягли не процеси, а принципи управління проєктами. Це кардинально змінило структуру книги та підхід до проєктного менеджменту загалом. Книга доступна англійською, арабською, французькою, італійською, корейською, португальською, російською, іспанською, китайською, а відтепер і українська мовою.

Про PMI

Project Management Institute – найпотужніша неприбуткова міжнародна професійна організація з проєктного менеджменту, яка обслуговує понад 2,9 млн професіоналів та налічує понад 600 000 членів у 214 країнах та територіях світу. Штаб-квартира знаходиться у місті НьютаунСквер, штат Пенсильванія, США.

PMI Ukraine Chapter – офіційне представництво PMI в Україні. Організація налічує близько 400 учасників, які працюють у великих та середніх підприємствах в Україні і за кордоном. Організація має 5 відділень: у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Одесі.

Про Intellias

Intellias – одна з найбільших українських ІТ компаній, яка об’єднує 2600 спеціалістів. Розробницькі центри компанії розташовані в Польщі, Україні, Хорватії, Болгарії, Іспанії, Португалії, Колумбії та Індії. Також Intellias представлений у Німеччині, США та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Технологічними продуктами, які розробляють інженери Intellias, користуються понад 2 млрд. людей в усьому світі. Багато років поспіль Intellias є одним із найкращих ІТ роботодавців за версією DOU – найбільшої ІТ спільноти в Україні. У 2020 та 2021 роках компанія отримала таке ж звання від Forbes та EY Ukraine. Intellias двічі здобув звання «Велопрацедавця року».

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Intellias відкриває офіси в Португалії та Іспанії та продовжує наймати в Україні
  2. Intellias представив Звіт зі сталого розвитку за 2021 рік
  3. Intellias
  4. Ecomobility Summer 2.0

Коментарі