pitch for startups

Як упакувати value proposition сервісному та продуктовому IT-бізнесу для інвесторів та продажів? Підсумки воркшопів pitch for startups

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Нещодавно пройшла серія воркшопів «Pitch for startups» під час якої розглянули таку тему: «Як упакувати value proposition сервісному та продуктовому IT-бізнесу для інвесторів та продажів?».

На практичному воркшопі учасники маги змогу попітчити та отримати коментарі та рекомендації від спікерки — Вероніки Корж, стартапер, інвестор, ментор, кофаундерка та СЕО GeekPay.

Серія воркшопів «Pitch for startups» реалізується Kharkiv IT Cluster за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Чому зараз важливо?

Зараз важливо говорити про нашу підготовку до нового етапу зростання і розвитку. Існують кілька ключових факторів, які роблять цей момент надзвичайно актуальним і важливим для нас.

Також, важливо відзначити, що цей момент може стати можливістю для України показати світу свій справжній потенціал у бізнесі та інноваціях. Ми маємо шанс довести, що український бізнес — це не лише слова, а реальна сила, яка готова змінити світову економіку.

Investment Deck, Sales Deck, M&A Deck

Інвестмент ДЕК (Investment Deck)

Це дуже серйозна презентація, основна мета якої — залучити інвестиції. Її структура може бути досить простою, але важливо глибоко продумати, як найкраще розповісти про ваш продукт або ідею. Ця презентація має створити довіру до вас як фаундера та показати інвесторам потенціал вашого проєкту. Варіації у структурі та контенті інвестмент ДЕКу можуть виникати під час підготовки, оскільки важливо підкреслити ключові переваги вашого продукту або компанії.

Селс ДЕК (Sales Deck)

У цьому випадку головна мета – це розповісти про ваш бізнес та продукт з метою продажу, а не просто привернення інвестицій. Ви повинні пояснити, як ваш продукт розв’язувати проблеми клієнтів та як вони можуть вигідно використовувати вашу пропозицію. У селс ДЕКу важливо визначити, як саме ви збираєтеся досягти своїх цілей та до яких результатів прагнете.

МНД ДЕК (Mergers and Acquisitions Deck)

Ця презентація відрізняється від попередніх двох, оскільки вона спрямована на потенційних партнерів або компанії, які розглядають вас як можливого партнера для процесу злиття або придбання. У цьому випадку важливо продемонструвати, як ваша компанія може доповнити або збільшити цінність для потенційного партнера. Ви повинні створити віру в те, що співпраця з вами буде вигідною для всіх сторін.

«Важливо пам’ятати, що незалежно від типу ДЕКу, ваша основна мета — це не лише продаж або привернення інвестицій, але і створення довіри. Продаж — це лише частина процесу, і важливо, щоб ваші партнери вірили в вас і в потенціал вашого бізнесу. Таким чином, ваша комунікація повинна бути орієнтованою на цей аспект довіри, а не просто на продаж продукту або ідеї», — ділиться Вероніка Корж.

Структура Investment Deck

 • one liner (коротко про те, що робить ваш продукт або сервіс )
 • problem or why now (яку проблему ви вирішуєте своїм продуктом, сервісом)
 • solution (яке рішення ви пропонуєте та чим воно відрізняється від інших)
 • business model (де ви заробляєте)
 • traction (ваші клієнти, цифри, все що підтверджує рішення)
 • the team (команда, рол та експертиза)
 • the ask (на що вам потрібні гроші)

Проста та зрозуміла структура допомагає інвесторам швидше отримати уявлення про вашу компанію і прийняти рішення щодо інвестицій. Ретельно продумана інформація та переконлива презентація можуть допомогти вам привернути увагу інвесторів і отримати необхідні кошти для подальшого розвитку вашого бізнесу.

Структура Sales Deck

 • one liner (коротко про те, що робить ваша компанія)
 • company overview (хто ви та на чому фокусуєтесь, команда, історія та експертиза)
 • case studies (як ви вже комусь допомогли)
 • business model, contract flow (як ви заробляєте, та чому саме так/у моделі обрали)
 • testimonials (ваші клієнти, цифри, все що підтверджує рішення)
 • offers or special deals (команда, рол та експертиза)

Включення цих ключових елементів у ваш Sales Deck допоможе вам ефективніше комунікувати вашу пропозицію та переконати потенційних клієнтів у вашій компетентності і цінності, яку ви пропонуєте.

Структура M&A Deck

 • one liner (коротко про те, що робить ваша компанія)
 • company overview (хто ви та на чому фокусуєтесь, команда, історія та експертиза)
 • case studies (як ви вже комусь допомогли)
 • business model, contract flow (як ви заробляєте, та чому саме так/у моделі обрали)
 • testimonials (ваші клієнти, цифри, все що підтверджує рішення)
 • offers or special deals (команда, рол та експертиза)

M&A Deck є важливим інструментом для компаній, які розглядають можливість M&A операцій. Ефективно структурована та інформативна презентація допомагає залучити інвесторів та покупців, а також встановити позитивне враження про компанію та її бізнес. Підготовка M&A Deck вимагає ретельного аналізу фінансів, бізнес-моделей та команди, щоб переконати потенційних партнерів у цінності вашого бізнесу.

📹 Якщо ви не мали змоги особисто приєднатись до зустрічі або хочете переглянути івент — переходьте за посиланням. На YouTube каналі Kharkiv IT Cluster є запис зустрічі.

Ми хотіли б висловити щирі слова подяки нашему спиікеру Верониці Корж за надану підтримку нашого івенту pitch for startups від Kharkiv IT Cluster у проведенні вебінару.

Висловлюємо подяку компаніям Women in Tech Ukraine, 1991 Accelerator, Happy Monday, Ukrainian Startup Fund та IT Cluster Ivano-Frankivsk за їхню підтримку в інформаційному просторі, завдяки якій наша подія стала корисною для широкої аудиторії ІТ-компаній.

logos-414x217 Як упакувати value proposition сервісному та продуктовому IT-бізнесу для інвесторів та продажів? Підсумки воркшопів pitch for startups

Приєднуйтесь до проєкту Cluster in the Cloud — станьте частиною прогресивного ком’юніті, отримуйте унікальні пропозиції і кластерні сервіси, які доступні лише учасникам.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Де знайти клієнтів на все життя Підсумки експрес-курсу з LinkedIn
 2. banner_ua
 3. основні інструменти реклами

Коментарі