Перший крок в IT за форматом Django Girls

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

21 жовтня в харківському офісі SoftServe пройшов майстер-клас від «Європейського тижня коду» за форматом Django Girls. У заході взяли участь дівчата, які ніколи не займалися програмуванням.
Організаторами виступили Kharkiv IT Cluster, Raccoon Gang і портал СуХаРі. Захід пройшов в рамках ініціативи Meet and Code, яку впроваджує Ресурсний центр Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe і Haus des Stiftens gGmbH при фінансуванні SAP.
Майстер-клас зібрав в одному місці людей з абсолютно різними родами діяльності, які вирішили відкрити для себе щось нове або ж зробити вже усвідомлений перший крок в IT.
Django Girls Kharkiv #7 привернуло увагу прекрасних жінок в світ технологій і показало їм, що програмування під силу кожному, якщо є мета і бажання працювати.
Протягом майстер-класу дівчата отримували консультації від коучів, які допомагали їм розібратися в світі коду. І в кінці дня кожна з них вже мала свій власний маленький web-проект.
Ми поспілкувалися з учасницями і коучами майстер-класу і дізналися, чому, на їхню думку, такі заходи важливі і що спонукало їх взяти участь в майстер-класі.

oooo.plus_134 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Софія Михайлова, Харків

На даний момент я навчаюсь в ХНУ ім. В.Н. Каразiна на астронома. На DjangoGirls я прийшла, тому що мене цікавить програмування, і якщо у майбутньому не піду в науку, то хотіла б виявитися в IT, а саме розвиватися в напрямку FrontEnd’а, тому DjangoGirls як раз у моїх інтересах. Я вважаю, що такі заходи приносять величезну користь людям, так як це просвітлітельно: IT – це не складно, а “війти в IT” все ж таки можна. Якщо людина дійсно цим цікавиця і готова прикласти всі зусилля, щоб вивчити цю чи іншу галузь, його очікує успіх. А конкретно цей захід мені симпатичний тим, що є доступне пояснення у вигляді туторіала, а також тренера, які в цьому розбираються і які готові допомогти у першому, а для когось не першому, проектi у вигляді блогу.

oooo.plus_441 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Анна Пилипенко, Харків

Сьогодні я опинилася тут за наводкою моєї подруги. До IT не маю ніякого відношення, моя професія – весільний декоратор. Але все ж таки IT – одна з найбільш затребуваних сфер діяльності, а в Україні – чи не єдина галузь, де ти реально можеш заробляти хороші гроші чесною працею. Насправді, багато моїх знайомих працюють в IT, і я вирішила, що пора припиняти бути повним профаном в цій справі. Рід своєї діяльності на даний момент міняти не збираюся, але хто знає, що буде далі. Я дуже рада, що будь-яка людина, навіть без підготовки, як я, може прийти на такий захід і чудові коучі все пояснять, покажуть, розкажуть. Навіть якщо складно говорити на одній мові, вони намагаються все пояснити, видно їх зацікавленість в тому, щоб ти все зрозумів і розібрався. Це дуже круто, що люди з абсолютно різними родами діяльності, можуть прийти і відкрити для себе щось нове. Хотілося б, щоб подібні заходи проходили частіше.

oooo.plus_1665 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Люба Куйбіда, Харків

Я проживаю в Харкові, працюю фрілансером, почала займатися версткою сайтів і весь мій шлях в цій справі почався з посібника DjangoGirls, який, на жаль, я не пройшла до кінця. Тому, коли я побачила анонс, зрозуміла, що мені не вистачає знань, але є бажання – і ось я тут. Мені дуже цікаво перебувати в цій атмосфері, і, без сумніву, привертає ідея того, щоб активніше інтегрувати жінок і дівчат в IT. Концепція неформальної освіти по своєму чудова. У нашому патріархальному суспільстві, як українське, дівчат з раннього віку виховують, у першу чергу, як натуру, сконцентровану на сім’ї, а не на кар’єрі. Але ж ми зовсім різні. Прагнення дівчини, незалежно від віку і освіти, у напрямку до саморозвитку – це дуже класно.
Я вперше на такому заході і мені дуже сподобалося: я думала, у нас буде один або кілька тренерів на всіх учасників. Але нас розділили на групи, і ми маємо з одного боку індивідуального тренера, а з іншого – людину, яка не втручається в те, що ти робиш, а тільки консультує і відповідає на питання – це дуже корисно і стимулює.
Даний захід є безкоштовним, і це трохи насторожує учасників, а раптом це пастка чи це не варто твоїх зусиль, але я тут, і все дуже круто. Для тренерів все проходить на волонтерських засадах, завдяки, звичайно ж, демократичним ініціативам. Вони знають, на що витрачають свій час і допомагають один одному. Крім того, є перспектива того, що наступні кілька років учасники цього року або минулих років можуть теж навчати інших і приходити сюди вже як тренера.

oooo.plus_1294 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Надія Колодіжна, Харків

На даний момент я навчаюся на шостому курсі в ХПІ, за освітою програміст, але раніше працювала в іншій сфері. Я вперше на такому заході, а потрапила сюди завдяки моєму хлопцеві, він програміст і саме він заманив мене сюди. Тут досить цікаво для новачків, це новий досвід і програма складена так, що людина, яка раніше ніколи не працювала з Django, може легко і доступно його вивчити. Я вважаю, що такі заходи дуже корисні, оскільки дають можливість тим, у кого немає іншої можливості навчатися, пізнавати щось нове, удосконалювати себе і розвиватися.

oooo.plus_76 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Анастасія Мазур, Запоріжжя, Коуч

Я розробник, працюю з Python, часто пишу на Django, мені дуже подобається цей фреймворк. У мене було величезне бажання потрапити на цей захід, оскільки воно є дійсно крутим: DjangoGirls дозволяє початківцям спробувати себе в програмуванні і тим, хто вже більш досвідчений, випробувати себе в якості наставника, тобто це взаємовигідний обмін інформацією. Також мені дуже симпатична ця організація, я про неї давно чула, точніше, як тільки потрапила в світ «пітонів». Люди, що знаходяться тут, дуже різні: є такі, які взагалі не пробували себе в програмуванні і навпаки – всі чудові. Я пишаюся своєю командою, з нею дуже приємно взаємодіяти, допомагати їм – одне задоволення, їхні успіхи я сприймаю як свої власні, рада, що у них все виходить.
У нас в Запоріжжі є IT Cluster і я була волонтером, але завжди поглядала на спікерів, коучів, і зрозуміла, що моя маленька мета – брати участь в подібних організаціях, заходах якомога більше, дізнаватися щось нове, щоб удосконалювати свій скіл спілкування, так як в майбутньому хочу стати Team Lead. Такі заходи важливі з однієї простої причини: вони допомагають зрозуміти себе в тій чи іншій галузі. Дуже багато новачків здаються на перших кроках, коли пробують щось самі, тому що не знають, де спитати поради. У них щось не виходить, ніхто не підтримує, і вони просто далі не йдуть, хоча це може бути справою всього життя. Такі заходи, воркшопи дуже корисні для новачків, вони допомагають подолати цей поганий етап, коли не знаєш, що робити. Також ці люди відчувають менше стресу, так як роблять це все не одні. Дуже важливо, щоб в Україні було набагато більше конференцій і різний івентів подібного роду. Мені дуже подобається їздити в інші міста, і є неймовірно багато таких однодумців, які з радістю приїдуть, де б вони не знаходилися. Існує велика кількість міст, а ще більше – програмістів, потрібно об’єднуватися і глобалізувати такий рух.

oooo.plus_821 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Андрій Картава, 24 роки, Харків, Коуч

Я Full Stack Developer. На dou.ua побачив такий захід, як DjangoGirls, і дуже захотів потрапити сюди в ролі тренера – це чудова можливість спробувати свої сили. Цікаво навчати когось, ділитися своїми знаннями та досвідом, які я отримав в ході своєї особистої освіти і роботи. Варто відзначити, що захід волонтерський – це дуже круто, тому що бажаючих багато, люди хочуть навчатися, а раз є попит – є пропозиція. Не варто недооцінювати дівчат, хоч їх і мало в IT, але є досить цікаві особистості, вони реально дивують, в них ясно розглядається запал і потенціал. В майбутньому я із задоволенням візьму участь у схожих заходах, так як вони дають прекрасну можливість рости не тільки як розробнику (бо якщо хочеш когось навчити, ти повинен добре розбиратися в своїй справі), але і допомагають заводити нові знайомства з абсолютно різними і по своєму цікавими людьми.

oooo.plus_403 Перший крок в IT за форматом Django Girls

Віталій Сипченко, Харків, Коуч

Я закінчив харківський автодорожний університет три роки тому: виявилося, що будувати дороги не дуже веселе заняття, тому знайшов себе в програмуванні. На інтернет-порталі побачив оголошення, що буде проходити захід, і подумав, чому б не допомогти і не спробувати себе в ролі коуча. Я беру участь уже вдруге, і це дійсно здорово перебувати тут. У мене немає стереотипів на рахунок дівчат і програмування. У цій сфері немає ніяких обмежень, тут все вирішує досвід і саме ставлення до справи. Дуже круто, що такі заходи існують, і шкода, коли я починав вчитися, мені не вдалося потрапити в цю «тусовку». Я за день зміг би зрозуміти, як працює веб-розробка, інтернет і сучасні технології. Подібного роду організації дають багато мотивації, щоб рости і розвиватися. Впевнений, що дівчата, які сьогодні сюди прийшли, підуть з таким багажем знань, який дасть відмінний поштовх до старту кар’єри в IT.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. SoftServe стане вуглецево-нейтральним бізнесом. Компанія анонсувала екологічні цілі на наступні 10 років
  2. SoftServe Ambulance03
  3. SoftServe Underground

Коментарі