digitalization_ua

Перші кроки до діджиталізації вашого бізнесу

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

«Якщо раніше можна було планувати на роки вперед, то зараз такої можливості немає — світ дуже мінливий і невизначений, але досягати результатів можливо завдяки використанню сучасних методологій», — з цих слів почала зустріч Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster і модераторка івенту.

Будь-який бізнес сьогодні має бути готовим до змін, щоб продовжити ефективно працювати й виконувати свої основні функції.

Саме тому Kharkiv IT Cluster та консорціум EEN загальними зусиллями створили серію вебінарів з діджиталізації.

ℹ️ Enterprise Europe Network (EEN) — найбільша у світі мережа підтримки малих та середніх компаній з міжнародними амбіціями, яка має 12 років досвіду діяльності в бізнес-середовищах 70 країн світу (Європа, США, Азія).

Мета серії вебінарів — відкрити найкращі практики з ІТ-сфери для бізнесів і підприємств інших напрямів.

ІТ — єдина галузь в Україні, що зросла в 2022 році, тому фахівцям з інших сфер є що перейняти й чого повчитись у колег зі світу інноваційних технологій.

🗓 Перші вебінари відбулись 22 і 25 травня відповідно.

Перший вебінар

Спікерка першого вебінару по діджиталізації: Марина Алтиннік, New Game Research Manager G5 Entertainment AB, викладачка IT-школи SOURCE iT.

Перед тим, як безпосередньо познайомитись з Agile-методологіями, на першому вебінарі спікерка занурила всіх присутніх у більш базові поняття, щоб бути в контексті теми.

На простих прикладах Марина пояснила, чим відрізняється поняття проєкт від процесу, на що звертати увагу під час роботи з проєктом і які стадії проходить будь-який проєкт, незалежно від його сфери й виду.

 1. Ідея
 2. Планування. Визначення потреб, цілей, ресурсів.
 3. Аналіз. Визначення всіх вимог до кінцевого результату. Технічне, економічне обгрунтування, що ми хочемо зробити і яким чином.
 4. Дизайн. До цього етапу можна переходити лише тоді, коли є розуміння, який кінцевий продукт ми хочемо отримати. Визначення елементів системи і як вони виглядають — створення малюнку, креслення, дизайн-макету, моделі — все що завгодно, що дає змогу уявити і показати зменшену модель результату.
 5. Розробка. Написання коду, створення «заліза», навчання персоналу. Простими словами — реалізація того, що задизайнили.
 6. Експлуатація та інтеграція. Тестування з користувачами.
 7. Підтримка щоденної роботи продукту.
 8. Вилучення з експлуатація.

«З часів єгипетських пірамід проєкт менеджмент не змінився. Його загальні засади нікуди не поділися, лише додалось більше сучасних інструментів», — цитата спікерки івенту, Марина Алтиннік.

Проте спікерка звернула увагу на те, що є сфери в яких неможливо використовувати деякі підходи розробки. Наприклад сфера медицини потребує лінійного аналізу, тому Agile-методології, скоріше за все, не підійдуть в цьому випадку. Така сама ситуація і у сфері законодавства, де немає гнучкості, а всі процеси виключно прямолінійні.

Існує 3 види підходів до життєвого циклу розробки проєкту:

📌 Предиктивний підхід — даний підхід є корисним, коли вимоги до проєкту та продукту можуть бути визначені, зібрані та проаналізовані на початку проєкту, його також називають водоспадним підходом.

📌 Гібридний підхід — це поєднання адаптивного та предиктивного підходів. Цей підхід до розробки корисний за наявності невизначеності або ризику щодо вимог, а також коли доробки можуть бути модульними або коли є доробки, які можуть розробляти різні команди проєктів.

📌 Адаптивний підхід — корисний підхід, коли вимоги підлягають високому рівню невизначеності та можуть змінюватися впродовж усього проєкту. На початку проєкту встановлюють чітке бачення, а початкові відомі вимоги уточнюють, деталізують, змінюють або замінюють відповідно до відгуків користувачів, середовища або неочікуваних подій.

Філософія Agile

Agile — це серія підходів до розробки ПЗ, що орієнтована на використання ітеративної або адаптивної розробки, динамічне формування вимог і забезпечення їх реалізації.

agile_ua-414x233 Перші кроки до діджиталізації вашого бізнесу

На першому вебінарі пані Марина розказала про методологію Scrum і Kanban, їх особливості та різницю між ними.

«Scrum – це автобус, який зупиняється лише на певних зупинках, де люди виходять гуртами. А Kanban це маршрутка: захотів пасажир вийти, попросив водія і вийшов там, де йому потрібно», — простими словами пояснює різницю між Scrum і Kanban спікерка івенту Марина Алтиннік.

scrum_kanban_ua-414x233 Перші кроки до діджиталізації вашого бізнесу

Другий вебінар

Спікеркою другої зустрічі була Дар’я Зозуля, Community & Brand Coordinator Kharkiv IT Cluster.
Тема івенту: Jira: 5 кроків, які спростять робочі процеси у компанії.

Дар’я поділилась з усіма присутніми не лише теорією, а й своїм практичним досвідом і наглядно показала, як працювати з власними проєктами, використовуючи Jira.

На івенті спікерка детально розказала про всі інструменти, фічі і функціонал софта, щоб усі охочі могли створити власний проєкт і підвищити свою ефективність під час роботи з ним.

На практичній частини івенту всі присутні, паралельно зі спікеркою, створили власний проєкт, який мав назву «Готуємо борщ», де на прикладі етапів готування страви, розібрали базові принципи роботи в Jira. Завдяки зрозумілій аналогії і порівнянням тепер кожний присутній знає базові складові софту: проєкт, типи задач, дорожня карта, робоча дошка, беклог та спринт.

Після вебінарів усі присутні отримали повні презентації за темами зустрічей від спікерок і доступ до закритих каналів, де вони можуть отримати персональну консультацію від Марини Алтиннік і Дар’ї Зозулі.

Запис перших двох вебінарів з діджиталізації вже доступний на YouTube-каналі Kharkiv IT Cluster. Кожен бажаючий може подивитись їх за посиланням:

💻 Перший вебінар: Види методологій розробки. Agile. Scrum Kanban. Звіти та взаємодії в команді
💻 Другий вебінар: Jira: 5 кроків, які спростять робочі процеси у компанії

Окрема подяка всім інфопартнерам Kharkiv IT Cluster за підтримку і промоцію вебінарів з діджиталізації:

🤝 Happy Monday
🤝 SOURCE iT
🤝 TUCHA
🤝 IT Cluster Ivano-Frankivsk
🤝 SILab Ukraine
🤝 WiT Ukraine
🤝 HURMA

partners-414x233 Перші кроки до діджиталізації вашого бізнесу

Приєднуйтесь до наступних вебінарів з діджиталізації! Не прогавте можливості прокачати свій бізнес!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. IT4Life допомога від айтівців для контрнаступу
 2. ГО «Вест Юкрейн Діджитал»
 3. Започатковані партнерства, реальні угоди можливості від Kharkiv IT Cluster

Коментарі