Системне та перевірене партнерство в IT. Інсайти зустрічі Kharkiv IT Cluster та Insoft

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сучасний технологічний ландшафт змушує бізнеси шукати спільні шляхи розвитку та співпраці. Це завдання важке, але стратегічно важливе. Партнерства в ІТ-секторі відкривають нові можливості для інновацій, ринкового зростання та посилення конкурентоспроможності.

Але як швидко знайти релевантних партнерів сьогодні? Як забезпечити взаємовигідну та успішну співпрацю? Kharkiv IT Cluster разом з експертами «Insoft» розібрався, де знайти ідеального партнера для бізнесу та як побудувати ефективну співпрацю без зайвих зусиль.

Зміни на ринку протягом останніх 2 років

1. Глобальні зміни на ринку IT

Основні країни, які працюють з ІТ-сферою України: Велика Британія, Ізраїль, Малька, Кіпр. Активно почали приєднуватися компанії з Латинської Америки, країни Азії, Філіппіни. Але саме США залишаються поки що основним донором, для проєктів.

yzobrazhenye_2024-04-18_181235370-414x232 Системне та перевірене партнерство в IT. Інсайти зустрічі Kharkiv IT Cluster та Insoft

Окрім цього спостерігається сильний вплив ШІ — на сьогодні є скорочення в компаніях. Один із прикладів: Duolingo, який скоротив своїх фахівців і почав використовувати штучний інтелект для спілкування зі своїми користувачами.

«Ми сподіваємося, що ШІ буде допомагати створювати робочі місця. Тому що бачимо скільки нових фахівців та кваліфікацій завдяки штучному інтелекту з’явилися», — ділиться думкою CBDO платформ Insoft Global та Synergy Андрій Лісовий.

2. Глобальні зміни на українському IT ринку

yzobrazhenye_2024-04-18_181431234-414x233 Системне та перевірене партнерство в IT. Інсайти зустрічі Kharkiv IT Cluster та Insoft

«Як ми можемо наздогнати обсяг 2022 року? Як створити робочі місця у наших та партнерських компаніях? Розглядаючи ці питання ми прийшли до вирішення — партнерства. Один в полі не воїн. Дуже складно працювати самостійно з лідогенерацією, отримувати та розширювати експертизи. І в цьому аспекті партнерство стало краєвим каменем для нас та інших компаній», — каже Андрій Лісовий.

Реалізація бізнес-цілей через партнерство

Бізнес-цілями партнерства є: збільшення прибутку, ефективне залучення висококваліфікованих спеціалістів, розширення можливостей співпраці та обмін практичним досвідом.

«Якщо ми беремо сучасну ситуацію з не перегрітим ринком кадрів, то так чи інакше отримати релевантного спеціаліста за день-два — не дуже реальна історія. Насправді потрібно декілька тижнів для того, щоб його знайти. Якщо нам потрібно це зробити швидко, то ми зверталися до партнерів. В результаті за 1-2 дні ми вже онбордили людей в проєкт», — ділиться досвідом генеральний директор Insoft Global, засновник Synergy Platform Олександр Подольський.

Партнерські цілі досягаються через спільне розв’язання завдань, обмін ресурсами та розвиток інноваційних рішень, а також активний нетворкінг для збільшення кола професійних знайомств та можливостей.

Системне партнерство на платформі Synergy

Synergy — це налагоджена екосистема, де співпрацюють 500 ІТ-компаній з понад 20 країн. На чому фокусуються партнери і компанії на платформі:
👉 ІТ-вертикаль;
👉 технічний стек;
👉 бізнес-ніша.

«Таким чином ми калібруємо всіх наших партнерів і налагоджуємо систему метчингу, щоб вона була максимально дотична до запиту компаній», — розповідає Олександр Подольський.

Види логічних каналів, по яких збираються запити:

  1. Верифіковані та трастові партнери-користувачі.
  2. Кінцеві замовники ІТ-послуг — це клієнти, які шукають підрядників на платформі.
  3. Агрегація різноманітних запитів з усіх можливих джерел.
  4. Особистий трафік, який формується відділом продажів та лідогенерації.

Як працює платформа Synergy?

1. Верифікація потенційних партнерів: до, під час знайомства, після онбордингу протягом роботи.

2. Онбординг і партнерство: заведення фахівців партнера у систему, надання доступів, створення партнерського чату, ознайомлення з правилами роботи, отримання ресурсів та запитів, надання узгоджених сервісів. Це розуміння динаміки і норм взаємодії.

Андрій Лісовий вважає, що під час онбордингу партнерів важливо чітко визначити ціль співпраці. Він стверджує, що без цього немає сенсу продовжувати. Після визначення цілі, обидві компанії можуть розподілити відповідальність у цьому партнерстві.

yzobrazhenye_2024-04-18_181727474-414x233 Системне та перевірене партнерство в IT. Інсайти зустрічі Kharkiv IT Cluster та Insoft

Платформа має дві основні моделі роботи:

  • Підписка. Партнери на підписці отримують повний доступ до платформи та працюють без додаткових комісій.
  • Комісійна модель чи white label. Замовники можуть користуватися аутсорсингом з одним або кількома фахівцями для проєкту, або обрати відкриту модель «open book». Платформа забезпечує клієнтів та виконавців необхідними експертизами, людьми та командами, а також арбітрує питання комісій для прозорості.

Так платформа сприяє покращенню партнерських відносин, надаючи інструменти для ефективної комунікації, визначення цілей і стратегій, а також розробки плану кризового управління.

Прагнете впевнено розвивати бізнес? Ставайте членом прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster і отримайте доступ до унікального нетворкінгу!

Рекомендовані матеріали

  1. mozhlyvosti-rozvytku-it-biznesu-v-polshhi
  2. yak-vyjty-na-rynok-nimechchyny-kharkiv-it-cluster

Коментарі