ICPC-2-min

ICPC: перемоги українських студентів на чемпіонаті Європи з програмування

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

22-25 березня 2024 року відбувся перший фінал чемпіонату Європи з програмування (ICPC) у Чеському технічному університеті в Празі.

Ця щорічна подія є найпрестижнішою серед студентських олімпіад із програмування й збирає найкращі команди з усієї Європи.

Україна гідно була презентована студентами найкращих технічних університетів, серед яких є потужні партнери Харківського ІТ Кластера.

На півфінальному етапі змагань узяли участь 442 команди.
До фіналу пройшли лише найкращі з них, серед яких — чотири команди з найпрестижніших українських ЗВО.

Серед них Харківський національний університет радіоелектроніки, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університету імені Івана Франка й Ужгородський національний університет.

Європу поділено на чотири регіони, з яких кожен відібрав своїх найкращих представників на фінал. Україна належить до Південно-Східного регіону, від якого на півфінальному етапі змагань було відібрано 13 команд. Загалом у фіналі змагалися 156 учасників, що склало 52 команди з 24 країн, які представляли 48 університетів.

Команда з ХНУРЕ виборола перемогу у своєму регіоні вперше за всю історію університету. Українську делегацію очолив досвідчений тренер з кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ Олександр Вечур, який завжди підтримував конкуренцію для стимулювання зростання команд.

Три українські команди увійшли до фіналу світового рівня, а команда КНУ імені Тараса Шевченка стала віце-чемпіоном Європи. Варто зазначити, що українські університети виступили успішніше за відомі європейські заклади, такі як Оксфорд, Кембридж, Сорбонна, Цюріх, Карлсруе та інші.

За фінансову підтримку участі команд дякуємо компаніям EPAM і Genesis. Без їхньої підтримки українські команди не змогли б узяти участь у змаганні.

Це історичне досягнення свідчить про високий рівень підготовки українських студентів у сфері програмування. На тлі складного часу, який переживає держава, успіх учасників відображає їхню здатність до навчання, професійного зростання й конкуренції з найкращими в Європі.

Kharkiv IT Cluster пишається новими досягненнями, вітає переможців і зичить успіхів у подальшому розвитку!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Коментарі