Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ

Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар’єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Як знайти підхід до підлітка — перший у новому році онлайн-вебінар «Parents2IT».

Як знайти підхід до підлітка, який не знає у якому напрямку ІТ розвиватись і що шукати? 15 лютого понад 60 батьків з різних регіонів — від Хмельницького до Харкова, від Херсона до Києва — доєдналися до прямої трансляції події на YouTube-каналі Kharkiv IT Cluster!

Експерти проєкту Parents2IT розповіли, як налагодити контакт з дитиною і практичні поради як підтримати підлітка у виборі професії.

Переглянути запис вебінару

Проблеми, які намагались вирішити

Ключові питання вебінару збігались із питанням батьків:

 

 • У якому віці слід починати навчати дітей ІТ?
 • Як почати шлях у напрямку IT?
 • Як обрати спеціальність?
 • Як вступити до IT-університетів?
 • Які екзамени потрібно для вступу в університет​?

 

На актуальні питання відповідали експерти зустрічі — Іван Міхєєв, Ольга Шаповал, Олександр Ларін. 

Parents2IT-Vebynar-15.02-414x233 Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

Освіта потрібна 

Один із найпоширеніших стереотипів, які існують серед підлітків — нібито в ІТ освіта не потрібна. Але за даними Kharkiv IT Research 2021, переважна більшість ІТ-спеціалістів у Харкові мають вищу технічну освіту.

Parents2IT-Vebynar-15.02-4-414x233 Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

Представники ІТ-спільноти та ІТ-освіти одноголосно наголосили на важливість Вищої освіти для майбутніх IT-спеціалістів.

«Вища освіта потрібна. Вона дає фундамент та ґрунт, на який треба стати. Хочу наголосити — сучасний світ, який дуже стрімко диджиталізується, та IT будуть розвиватися й надалі. Будуть проникати в усі галузі економіки, які можна уявити»,Олексій Ларін, директор навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики в НТУ «ХПІ»‎.

Parents2IT-Vebynar-15.02-2-414x233 Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

Навчати дітей, батьків і вчителів

Питання ІТ-освіти і стереотипів довкола неї доволі комплексне, саме тому ІТ-спільнота Харкова створює проєкти, які покликані розповідати більше про ІТ та підвищувати рівень кваліфікації тих, хто викладає технологічні предмети.

 

Коли ж починати вивчати ІТ? Спікери рекомендують це ще зі шкільної парти. Для того діє, наприклад, проєкт від Kharkiv IT Cluster — Kids2IT. Це профорієнтаційна гра, під час якої учні проходять повний цикл розробки власного стартапу. Для профорієнтації батьків майбутніх абітурієнтів — проєкт Parents2IT. А для того, щоб кожен вчитель інформатики чи математики володів сучасними інструментами та знаннями основних тенденцій — Teachers2IT.

ІТ-освіта — це доступно.

«Щоб розібратись до якого університету поступати? Хтось усе знає та планує, що його бали ЗНО будуть високими, а у когось помірними, думають, що вони не можуть поступити на IT-спеціальності, тому  вступають в інші університети. Саме через це ми розробили Харківський портал абітурієнта, яким можна та рекомендуємо користуватись абітурієнтам та їхнім батькам», — говорить Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

Parents2IT-Vebynar-15.02-3-414x233 Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

З якого курсу можна йти працювати?

 

Представники ЕРАМ наполегливо рекомендують отримати вищу ІТ-освіту, а також застерігають студентів — не починати працювати раніше, ніж з третього курсу. Студент третього курсу вже добре ознайомлений із базою і поглиблено вивчає якусь конкретну спеціальність, що робить його більш компетентним. 

 

«Важливо пам’ятати, що ЗВО мають час, фахівців і ресурси для того, щоб надати фундаментальні дисципліни, такі як Алгоритмізація та програмування, Інформатика, Вища математика, Теорія алгоритмів, База даних, Web- технології, Web-розробка і так далі. Цей список можна продовжувати досить довго і це все входить майже в кожну програму ІТ-галузі. Вища освіта важлива та необхідно приділити певний час, щоб її отримати», Іван Міхєєв, керівник навчальних програм ЕРАМ на сході України.

Parents2IT-Vebynar-15.02-1-414x233 Parents2IT. Відповіді про вступ, перші кроки та кар'єру в ІТ від EPAM та НТУ «ХПІ».

Тож під час вебінару, експерти з Kharkiv IT Cluster, EPAM та НТУ «ХПІ» надали поради та відповіді на питання, які мали батьки майбутніх абітурієнтів та абітурієнти особисто.

 

Нагадаємо, що Parents2IT — унікальний проєкт для батьків, які хочуть допомогти підліткам зробити свідомий вибір професії! Серед експертів — представники ІТ-компаній та провідних університетів Харкова.

 

Чекаємо вас на наступній зустрічі, яка пройде вже 15 березня!

Зареєструватися

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. parents2it
 2. Люди працюють в офісі

Коментарі