Освітній комітет: на усвідомлений вибір університету

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

2 квітня відбулася традиційна щомісячна зустріч учасників Освітнього комітету Kharkiv IT Cluster. На цей раз в центрі уваги була тема вибору місця навчання випускниками шкіл.

Щорічно кожен шостий студент молодших курсів кидає навчання у виші, тому що розчарувався у виборі спеціальності. Ще менше з них працює за фахом, провчившись  4 або навіть все 6 років. Тому Харківський IT Кластер ініціює профорієнтаційні івенти, щоб допомогти університетам залучити мотивованих абітурієнтів, а вчорашнім школярам – зробити усвідомлений вибір своєї майбутньої професії.

На зустрічі Освітнього комітету були присутні виші-партнери Кластеру та проходила вона в форматі фасилітації.

Основні ідеї:

Виставки і дні відкритих дверей є малоефективними. Абітурієнти перевантажені інформацією. Альтернатива – інформативні сайти університетів з динамічним контентом.

Якісний зворотний зв’язок з абітурієнтом.  Вишам потрібно на ранніх етапах допомагати школяреві у виборі. Тут виник концепт проекту “довуз” – програма взаємодії вишів з потенційними абітурієнтами.

Один з найбільш дієвих підходів – знайомство абітурієнта з його майбутнім роботодавцем вже на етапі вступу. Маючи можливість поспілкуватися з HR`ом компанії тієї галузі, яку він намітив для себе, дасть йому реальний орієнтир і допоможе вибудувати пріоритети в процесі навчання.

І, нарешті, Success Stories. Ідея – показати на реальних кейсах, чого можна досягти, навчаючись у виші. І якщо посада рівня ТОП-менеджера може здатися для абітурієнта недосяжною, то приклад задоволеного своєю роботою девелопера рівня middle, яким він може стати за 2-3 роки, зможе мотивувати його до старанного навчання.

Так, Kharkiv IT Cluster працює для залучення до індустрії кваліфікованих фахівців і підсилює кооперацію освіти і бізнесу.

Коментарі