Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, компанія спрямувала свої сили на підтримку української армії. Війна також завдала багато втрат мирному населенню, і в тому числі українській освіті. Діти не мають змоги повернутися до навчання у звичному режимі, натомість вимушені здобувати знання в перервах між повітряними тривогами, вимкненням світла та постійними стресами в бомбосховищах.

Якісна освіта – одна із стратегічних цілей компанії Infopulse. Ми продовжуємо піклуватися про майбутнє України, тому робимо внесок і в українську освіту. Попри складні часи, діти прагнуть отримувати знання, а наші волонтери готові їм допомагати на цьому нелегкому шляху. Тож у грудні 2022 року спеціалісти компанії долучилися до міжнародної освітньої ініціативи «Година коду», мета якої — популяризувати IT серед школярів. До заходу долучилися 6 волонтерів, які на уроках інформатики провели годину коду, щоб показати учням, що кодувати — це весело та цікаво. Окрім нового досвіду всі учні отримали міжнародний сертифікат про участь у “Hour of Code”, а найактивніші — стильні футболки.

Першою до ініціативи долучилася наша спеціалістка Софія Рой, яка провела урок копірайтингу для учнів 8 класу у Львівській лінгвістичній гімназії.

Sofiya-Roj-min-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

Підхопив ініціативу Іван Коржов, який допоміг дітям створити власну гру “Зоряні війни” за допомогою коду. Урок програмування вдалося провести одразу для двох 8-х класів у ліцеї № 17 Львівської міської ради та ліцеї № 75 ім. Лесі Українки.

Ivan-Korzhov-min-scaled-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

Олексій Домбровський провів годину коду в Житомирській приватній школі «Синергія» для учнів 8-х та 9-х класів. Школярі разом з Олексієм пройшли захопливу гру “Лабіринт”, де за допомогою коду потрібно було вивести чоловічка із заплутаного лабіринту.

Oleksij-Dombrovskyj-min-scaled-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

Освітній марафон продовжив Михайло Чуб, який провів урок для учнів 7-8 класів спеціалізованої школи з поглибленим вивченням інформаційних технологій № 52 м. Києва. Михайло обрав заняття, присвячене темі створення та переваг застосування штучного інтелекту в цілях збереження екології океану.

Myhajlo-CHub-2-min-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

Кожен наш волонтер доклав багато зусиль, щоб організувати і врешті провести корисні заняття. Про свій перший досвід та складнощі проведення уроків у школі під час повномасштабної війни розповів Ігор Герасіменко, який також долучився до заходу.

«У 2022 році мав нагоду долучитися до ініціативи «Година коду» та провести уроки з програмування у 8-му та 9-му класах Чернігівського колегіуму № 11. На сайті проєкту розміщено багато сценаріїв для проведення уроку, тож для свого заняття обрав гру з персонажами із Зоряних війн. Один урок домовилися провести онлайн, а вже інший спробували офлайн. Для уроку у форматі офлайн домовилися перейти на мобільні девайси, якщо у школі вимкнуть електрику (адже за графіками мали б вимкнути). За повітряної тривоги спустимось у сховище та продовжимо урок там. Отже, почали урок і поки було вступне слово – вимкнули світло. Дістали девайси, роздав завдання і… розпочалася повітряна тривога. А незабаром ще й повідомлення про мінування всіх шкіл Чернігова! Виходячи з таких обставин, було вирішено дітей з усієї школи відпустили по домівка. На жаль, урок не завершили, як хотілося, але дітки доробили завдання вже вдома, тож переможці є у кожному з двох класів! Ось у таких умовах і навчаються діти, а вчителі – попри будь-які складнощі прагнуть надати гідну освіту. Усі вірять в Перемогу України, тож тимчасові труднощі нікого не засмучують!»

 

Igor-Gerasimenko-min-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse Igor-Gerasimenko-1-min-414x311 Освіта під час війни: досвід компанії Infopulse

Зі схожими перешкодами зіткнулася і наша спеціалістка Ольга Куцевич, якій не вдалося провести годину коду у грудні. Проте тимчасові перепони зовсім не зупинили Ольгу, тому вона досі прагне провести дітям цікаве заняття з програмування і вже домовилася про урок на кінець січня.

Нашим волонтерам вдалося надихнути школярів на думку щодо майбутньої IT-кар’єри. Тож на прикладі наших спеціалістів ми хочемо показати, що лише об’єднавшись нам вдасться здолати будь-які перешкоди та знайти нові можливості для покращення освіти. Компанія Infopulse та її спеціалісти закликають кожного підтримувати Україну та долучатися до освітніх програм, щоб разом робити внесок у якісне майбутнє. Віримо, що разом зможемо все!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Infopulse та ГО «Еммаус»
  2. Infopulse у співпраці з OntargIT автоматизував процеси бюджетування в ERP-системі Microsoft
  3. 3_online_vorkshop_iz_kompaniieiu_Infopulse_Teachers2IT

Коментарі