Proiekt_Open IT_Kharkiv IT Cluster

Open IT: Як працює проєкт від А до Я

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🤟 Kharkiv IT Cluster провів передостанній онлайн-вебінар в рамках проєкту Open IT!

10 травня Kharkiv IT Cluster разом з ІТ-компанією MobiDev та Аліною Вінніченко, Project Manager Group Lead, розповіли студентами технічних спеціальностей «Як усиновити проєкт?».

Більше про зустріч дивись тут

Що таке проєкт?

Під час зустрічі Аліна пояснила, що проєкт — це коли команда робить якусь справу в якій:

👉 є конкретна ціль діяльності;
👉 в рамках цієї діяльності є часові обмеження;
👉 є фінансові обмеження;
👉 ідея справи є в якійсь мірі неповторною та унікальною.

Цікавим є те, що проєкти поділяють на 2 типи — development та support.

Development проєкт особливий тим, що зберігає повний цикл розробки проєкту від першочергової ініціації з окресленням ідеї та прописанням timeline, переходячи до розробки проєкту, та завершуючи тестуванням і випуском продукту в світ.

Support проєкти спрямовані на підтримку роботи вже існуючих продуктів. Основна задача цього типу — розвивати продукти та адаптувати виходячи з відгуків та рекомендацій користувачів.

👉 Яку документацію використовують під час проєктів? 👈

Які є ролі в команді ІТ проєкту?

image_2023-05-12_12-08-09-640x326 Open IT: Як працює проєкт від А до Я

Базова команда під час розробки ІТ проєктів складається з:

📍 Project Manager (PM) — спеціаліста, який займається управлінням проєктами, та будує ефективний процес роботи й дбає про те, щоб проєкт був успішним.

📍 DevOps — методології, яка дає змогу автоматизувати та інтегрувати процеси команд розробки ПЗ та ІТ-команд. Особливу увагу в DevOps приділяють розширенню можливостей команд, їхній взаємодії та співпраці, а також автоматизації технологій.

📍 FrontEnd розробник — спеціаліст, який створює видиму для користувача частину веб-сторінки і його головне завдання – точно передати у верстанні те, що створив дизайнер, а також реалізувати логіку користувача.

📍 Backend розробник — це фахівець, який займається програмно-адміністративною частиною веб-додатку, внутрішнім змістом системи, серверними технологіями – базою даних, архітектурою, програмною логікою.

📍 Quality Assurance engineer — це фахівець, який гарантує якість продукту, що розробляється. Його основним завданням є покрокова перевірка кожного працюючого елемента у програмі на наявність помилок (багів), що допомагає виявити дефекти перед ПО клієнту.

📍 Бізнес-аналітик (ВА) — людина, яка стоїть між бізнесом і командою розробки. Він збирає і виявляє вимоги до майбутнього продукту або функцій системи, а потім перекладає їх на зрозумілу для інженерів мову.

📍 UI/UX дизайнер — це креативний фахівець, який проектує призначені для користувача інтерфейси. UI і UX — це два різних сторони дизайну, але частіше за все завдання по обох напрямках тісно пов’язані між собою, а тому їх робить один універсальний фахівець.

👉 Який потрібно мати рівень англійської для входу в ІТ? 👈

🎁 За активну участь на вебінарі, Аліна обрала 3 учасників зустрічі, до яких поїдуть круті подарунки від компанії MobiDev.

Kharkiv IT Cluster дякує Аліні Вінніченко та компанії MobiDev, за надання нових та актуальних знань студентам усієї країни про професію Project Manager в рамках проєкту Open IT!

Довідка

MobiDev — це міжнародна IT-компанія, що надає повний комплекс послуг із розробки програмного забезпечення: від створення та аналізу ідеї до реалізації та подальшої підтримки продукту.

Трохи фактів про компанію:

  • Центри розробки в Польщі та Україні
  • Комплексні рішення (Web/Mobile/Desktop/Design/QA)
  • Інноваційні технології (AR/IoT/DS/ML)
  • 13+ років на IT ринку
  • Випущено понад 400 продуктів
  • 450+ інженерів

Найголовніше, MobiDev — не просто команда. Це справжнє ком’юніті професіоналів, об’єднаних загальним інтересом до сучасних технологій та інновацій.
Ми відкриті для всіх, хто прагне досягати успіху в IT-сфері та зростати: як професійно, так і особисто.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Open_IT_PHP_A-Level
  2. avaScript_Open IT_Kharkiv IT Cluster
  3. .Net_Open-IT_Kharkiv-IT-Cluster

Коментарі