Modeliuvannia_Kharkiv IT Cluster

Open IT: Що таке ВІМ? Перспективність інформаційного моделювання будівель сьогодні

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🥳 Остання зустріч у рамках проєкту Open IT пройшла з максимальним успіхом!

24 травня Kharkiv IT Cluster разом з компанією VEC-UA та Владом СереженкоBIM-VDC Team Lead в компанії VEC-UA, для студентів технічних спеціальностей розкрили тему «Від креслень на аркушах до Digital Twins: як BIM інтегрується у сучасний світ та як нам інтегруватись у BIM?».

Більше про зустріч дивись тут

Що таке ВІМ?

На початку зустрічі Влад розповів, що ВІМ — це процес створення детальної 3D моделі будівлі, з максимальним інформаційним наповненням внутрішніх елементів. Саме ВІМ допомагає в подальшому робити комфортний супровід будівництва та експлуатації мешканцями будівлі.

Фактично ВІМ інтегрує ІТ в будівництво, бо вся концепція базується на програмному забезпеченні. Інформаційне моделювання будівель допомагає:

👉 зменшити тривалість будівництва;
👉 прорахувати і знайти найкращі конструктивні рішення;
👉 створити складні архітектурні форми будівлі;
👉 отримати віртуального двійника майбутньої або існуючої будівлі.

image_2023-05-24_17-29-00-640x322 Open IT: Що таке ВІМ? Перспективність інформаційного моделювання будівель сьогодні

👉 З чого складається повний цикл ВІМ? 👈

Який стан ВІМ в Україні та за кордоном?

Влад разом із компанією VEC-UA продемонстрували карту світу, на якій зобразили інтеграцію ВІМ в різних країнах.

image_2023-05-24_17-44-09-640x347 Open IT: Що таке ВІМ? Перспективність інформаційного моделювання будівель сьогодні

🔵 Синім кольором відмічені країни, які є 100% замовниками. У цих державах ВІМ впроваджений на законодавчому рівні, саме тому всі проєкти для побудови використовують цю концепцію.

🔴 Червоним кольором виділено країни, які надають основні аутсорс та аутстаф ресурси. В цих країнах вже частково використовують ВІМ, але більша кількість спеціалістів працюють на зовнішній ринок.

🟣 Фіолетовим кольором виділено країни, які вже на етапі впровадження ВІМ на власний ринок або ці країни працюють з власними ВІМ-спеціалістами на внутрішньому ринку, щоб задовольнити потреби.

У 2019 році Кабінет Міністрів затвердив концепцію впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання в Україні до 2025 року та план її реалізації.

👉 Який спектр професій в ВІМ? 👈

Kharkiv IT Cluster дякує Владу Сереженко та компанії VEC-UA, за проведення корисної останньої зустрічі в цьому освітньому році в рамках проєкту Open IT! Ми впевнені, що проведений вебінар допоможе популяризації майбутніх та діючих ВІМ-спеціалістів в Україні.

Довідка

VEC-UA —філія каліфорнійської корпорації в Україні, яка з 2019 року прокладає електричні мережі у віртуальному світі будівництва. Компанія VEC була заснована в 2010 році в Каліфорнії і вже 12 років є одним із лідерів віртуального будівництва у США. Ми створюємо проекти для всесвітньо відомих компаній, таких як Meta, Google, Tesla, Amazon, Microsoft, просуваємо українське виробництво та професіоналізм, а також популяризуємо BIM та віртуальне будівництво в Україні.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Open_IT_PHP_A-Level
  2. Proiekt_Open IT_Kharkiv IT Cluster
  3. avaScript_Open IT_Kharkiv IT Cluster

Коментарі