Облік військовозобов’язаних на підприємстві: обов’язок чи опція для бізнесу — Legal Talk
21 грудня відбувся захід Legal Talk, присвячений темі обліку військовозобов’язаних на підприємстві.
Спікером заходу була Анна Бєлолипецьких, власниця та керуючий партнер Адвокатського об’єднання BELPART.
Що необхідно знати про Порядок в організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів №1487?
Від 5 січня 2023 року набув чинності Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів №1487, який був схвалений Кабінетом Міністрів України 30 грудня 2022 року.
Документ врегулював обов’язки роботодавця, встановив конкретні межі відповідальності між роботодавцем та особою, відповідальною за ведення військового обліку, і розмежував їх повноваження, а також ввів норми контролю над підприємством і встановив вимогу до внутрішнього контролю.
Обов’язкові документи для ведення військового обліку:
- правила військового обліку;
- списки персонального військового обліку, відомість оперативного військового обліку;
- повідомлення про зміну облікових даних працівників;
- документи, що регламентують процедуру звіряння списків військового облік та контролю за станом військового обліку в межах підприємства;
- наказ щодо призначення особи, відповідальної за ведення військового обліку, а також посадова інструкція, яка регламентує права та обовʼязки такого працівника.
Під час призначення уповноваженого за ведення військового обліку на підприємстві важливо звернути увагу на такі аспекти, як кандидатура на посаду особи, кваліфікаційні вимоги, оформлення посадових обов’язків і повідомлення ТЦК та СП про призначення особи, уповноваженої за ведення військового обліку на підприємстві.
У межах заходу було розглянуто питання організації підприємством внутрішнього контролю за дотриманням правил військового обліку, достатнього для виконання вимог законодавства, а також питання документального оформлення комунікації з ТЦК та СП з метою звіряння списків військового обліку, виклику військовозобовʼязаних у ТЦК та СП для уточнення облікових даних.
Також Анна ділилась досвідом щодо обліку заброньованих фахівців та їх виклики до ТЦК та СП через роботодавця. Варто зазначити, що відповідно п.11 Порядку бронювання військовозобов’язаних №76, підприємства у п’ятиденний строк з дня видачі витягу про бронювання надсилають до ТЦК та СП, в якому особа перебуває на обліку, повідомлення про бронювання.
Одночасно з цим, згідно з пп.8 п.1 Правил військового обліку, військовозобов’язані повинні особисто в семиденний строк надавати в ТЦК та СП документи, що підтверджують право на відстрочку.
Отже, інформованість щодо змін у законодавстві необхідна для завчасного передбачення можливих ризиків та створення юридичної бази, яка допоможе не лише уникнути небажаних негативних наслідків, а й створить надійне підґрунтя для відстоювання законних прав та інтересів підприємства у взаємовідносинах з органами державної влади.
Якщо ви є членом Kharkiv IT Cluster і бажаєте бути в курсі всіх змін у законодавстстві, чекайте на наші регулярні заходи від Legal CommunITy!
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: