НТУ “ХПІ” представив Kharkiv IT Cluster інновації у підготовці ІТ-фахівців

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Випускник вузу, який після отримання диплома може почати виконання завдань без додаткового навчання – мрія будь-якого СЕО. Сьогодні не кожен університет може похвалитися таким рівнем підготовки фахівців у першу чергу через застарілі програми і нерозуміння вимог ринку. Представники НТУ “ХПІ” виступили з ініціативою, покликаною кардинально змінити цю ситуацію. Суть її полягає в об’єднанні зусиль вищої школи та IT-бізнесу: студенти могли б застосовувати теоретичні знання на реальних проектах, а компанії отримували б молодих професіоналів, готових після випускного працювати з актуальними завданнями.
Презентація проекту під назвою «Підготовка ІТ-фахівців на основі дуального підходу до освіти», розробленого проректором НТУ «ХПІ» з інформаційних технологій, професором Едуардом Рубіним і завідувачем кафедри, професором Михайлом Годлевським, пройшла 5 листопада на кафедрі програмної інженерії та інформаційних технологій управління. На зустріч були запрошені представники IT-компаній міста – учасники Kharkiv IT Cluster, адже одне із завдань організації – зближення освітніх, державних і бізнес-структур.
Проект, представлений на кафедрі, спрямований на підвищення якості підготовки програмістів на підставі взаємодії вузів з роботодавцями. Впровадження дульної освіти передбачає трансформацію навчального процесу в магістратурі у бік збільшення практичного навантаження “в польових умовах”.
При успішній реалізації проекту, вже після закінчення університету студент матиме стаж, що зробить його більш затребуваним на ринку праці. З іншого боку, знаходячись у постійній взаємодії з вузом, компанія-учасник проекту отримає можливість впливати на навчальний процес для підготовки фахівців з тими знаннями, вміннями та компетенціями, які необхідні в умовах індустрії, що стрімко розвивається.
Присутні на презентації представники компаній-учасників Kharkiv IT Cluster зацікавилися даним проектом. Деякі з них готові почати співпрацю з НТУ “ХПІ” вже найближчим часом! Ми впевнені, ідея дуальної освіти отримає подальшу підтримку і з наступного року буде успішно реалізована. Це стане ще одним кроком на шляху до перетворення Харкова на IT-столицю Східної Європи.
-НТУ-ХПИ-на-презентации-1024x682 НТУ “ХПІ” представив Kharkiv IT Cluster інновації у підготовці ІТ-фахівців
IMG_4026-682x1024 НТУ “ХПІ” представив Kharkiv IT Cluster інновації у підготовці ІТ-фахівців IMG_4011-683x1024 НТУ “ХПІ” представив Kharkiv IT Cluster інновації у підготовці ІТ-фахівців

Коментарі