Новини зі сфери ІТ: творчість і штучний інтелект

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Остерігайтесь, бо штучний інтелект вже почав зазіхати на місця творчих людей!

Ти спитаєш: невже штучний інтелект навчився творити?
А ми скажемо: що взагалі означає творити?

search-2-480x480 Новини зі сфери ІТ: творчість і штучний інтелект

Давай розбиратись. Творчість — це процес діяльності, який є:

  • доповненням того, що вже існує й вивчено;
  • поєднанням різних сфер, які, здавалося б, важко поєднати;
  • створенням чогось зовсім нового.

Зважаючи на те, що людина просто не в змозі запам’ятати абсолютно всю історію мистецтва, то перший і другий типи творчості — точно перевага в резюме штучного інтелекту.

А от третій тип — створення чогось зовсім нового — під силу тільки людині.

Так у чому ж проблема, спитаєш ти. Проблема в тому, що за статистикою, близько 97 % творчості, якою зараз займається людство, — це доповнення та розширення вже існуючого.

Штучний інтелект вже встиг обіграти чемпіона у гру го, намалювати копію картини Рембрандта та створити власну музичну композицію.
Складною для штучного інтелекту все ще є робота зі словом: йому важко підібрати правильні слова й нереально написати сюжет чи діалоги.

Читайте детальніше про дослідження творчих здібностей у штучного інтелекту у книзі Маркуса Дю Сутуа «The Creativity Code» («Креативний код»).

6-480x480 Новини зі сфери ІТ: творчість і штучний інтелект

Що ж, ми не впевнені, чи справді штучний інтелект може зайняти місце людини у творчій спеціальності, проте помічником або асистентом він, здається, буде відмінним!

А як вважаєш ти? Пиши в коментарях у Facebook чи Instagram свою думку та обов’язково став лайки, аби ми розуміли, що подобається саме тобі!

Коментарі