Новий навчальний рік із програмою Digital Media

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Стартував новий навчальний рік. Експериментальна група студентів магістерської програми Харківського IT Кластеру та  ХНУ ім.В.Н.Каразіна розпочала фінальний навчальний семестр. Але не за партами, пише дипломні роботи та обирає місце для практики.  

Після цього вони захистять дипломні проекти та вийдуть з університету професіоналами з фундаментальною теоретичною підготовкою та практичним досвідом. В цьому – заслуга Кластеру, який взяв на себе координацію цієї програми з боку бізнесу, знайшов викладачів-практиків та побудував навчальний процес. Тепер ця програма відповідає тому, що очікує бізнес від сучасної підготовки спеціалістів з Digital Media.

«Однозначно тішить, що стінах рідного університету з’явилися актуальні предмети, які реально дають можливість отримати затребувану професію на ринку без необхідності додаткового навчання на спеціальних курсах, хоча підвищення знань і компетенцій ще не зашкодило нікому. Крім цього, взаємодія з IT Cluster дає ще більше можливостей студентам для спілкування саме з викладачами практиками, які живуть своєю професією. З’являється можливість не тільки отримати теоретичні знання, а й дізнатися і використовувати інструменти, програми, ресурси. А ще це можливість знайти ментора на старті кар’єри», — ділиться враженнями Руденко Тетяна, викладач- практик з компанії  Art Lemon.

Протягом періоду навчання студенти оволодівають знаннями зі: 

 •  стратегічних комунікацій;
 •  зв’язків з громадськістю;
 •  кризових комунікацій;
 •  копірайтингу;
 •  цифрового маркетингу;
 •  досліджень нових медіа;
 •  веб-аналітики;
 •  конвергентної журналістики;
 •  створення та керування інформаційним вмістом сайту;
 •  просування в пошукових системах (SEO);
 •  просування у соціальних мережах (SMM);
 •  розробки та реалізації ефективної стратегії комунікативної кампанії.

«Ця магістерська програма надала мені велику кількість не лише теоретичних, а й практичних знань у сфері комунікацій. Викладачі — справжні професіонали своєї справи. Не дивлячись, що я відвідувала заочне відділення, я отримала величезний досвід», — розповідає студентка магістерської програми,  Чуєшкова Валерія.

«Студентство не змінюється, студенти такі ж, як були ми 10-15 років тому: активні, цілеспрямовані, спраглі до нового. Це круто», Катерина Челомбітько,  викладач копірайтингу та контент-менеджменту.

Нагадаємо, що у 2018 році Kharkiv IT Cluster і Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна підписали меморандум про впровадження дуальної форми навчання. На соціологічному факультеті університету стартувала нова магістерська програма «Стратегічні комунікації та нові медіа». Практичні заняття з навчальних дисциплін проводились на базах провідних харківських компаній у сфері інформаційних технологій. Викладачі-практики з різних компаній навчали студентів  використовувати теоретичні знання на практиці.

«Ми, нарешті, втілили ідею поєднати в одній освітній програмі навчання технологіям і соціально-гуманітарним дослідженням. Кафедра забезпечує теоретичну підготовку, а ось за практичними знаннями ми звернулися до бізнесу», — зазначає завідувач кафедри Прикладної соціології і соціальних комунікацій університету Сергій Сергійович Аксьонов.

Він також додав, що оскільки більше 60% комунікацій проходить в Інтернеті, ринок потребує фахівців, підготовка яких поєднує в собі знання гуманітарної і технічної складової роботи в соціальних медіа.

Після закінчення навчання випускники програми зможуть працювати на телебаченні, в інтернет ЗМІ, прес-службах компаній і громадських організацій, а також маркетингових відділах і агентствах.

Kharkiv IT Cluster  розвиває співпрацю бізнесу та освіти, допомагаючи університетам готувати спеціалістів для компаній індустрії. 

Коментарі