ІТ-конференція NIX MultiConf

Уже вп’яте відбулась найбільша в Україні IT-конференція NIX MultiConf — про що говорили спікери

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Незважаючи на війну, IT-індустрія в Україні демонструє стабільний розвиток. Підтверджує це проведення найбільшої в Україні онлайн IT-конференції NIX MultiConf. Цієї весни до заходу залучили українських IT-спеціалістів, представників бізнесу, а також визнаних світових експертів з інших країн. Фахівці обмінювалися досвідом та обговорювали тенденції розвитку IT у період війни. Паралельно з лекціями організатори збирали кошти на потреби ЗСУ та ДСНС.

Понад 30 доповідей на технічні, бізнесові та мотиваційні теми у два потоки, 33 години прямого ефіру з двох студій в Ужгороді та Будапешті, більше 40 тисяч переглядів на YouTube — масштаб вже п’ятої NIX MultiConf продовжує зростати. У період війни такий розмах вкотре доводить: українська IT-індустрія залишається сильною та конкурентоспроможною. Наша держава виступає надійним партнером для ведення та започаткування іноземного бізнесу. IT продовжує підтримувати економіку й виступати гарантом її стабільності у майбутньому.

Цього року IT-команда NIX планувала провести конференцію в офлайні, у Харкові. Та повномасштабне вторгнення росії лише додало жаги дотримати своє слово і попри все провести цю визначну IT-подію для України.

NIX-MultiConf-1-scaled-414x508 Уже вп'яте відбулась найбільша в Україні IT-конференція NIX MultiConf — про що говорили спікери

Марія Копійка, Head of PR Department NIX:
«NIX MultiConf — це дещо надзвичайне, величне й неповторне. Щось, чому немає аналогів, і що має таке особливе значення для кожного. Це наче синергія української сили та мужності, яка знайшла ще один шлях свого прояву — через призму IT.

Я не хочу казати про важливість конференції для IT-галузі, бізнесу, України. Хоча я впевнена: український IT-бізнес був, є та буде локомотивом економіки. Ті, хто думають широко й всеосяжно, розуміють це без пояснень. Як розуміють іноземні партнери — в Україні є все для розвитку міжнародного бізнесу.

Мені важливо, аби світ зрозумів і почув нас — ми, українці, надзвичайні люди з надзвичайними здібностями. Лише подумайте — нам під силу за три тижні організувати конференцію міжнародного значення. Бо ми захищаємо Батьківщину не лише зі зброєю в руках — ми міцно тримаємо тил оборони по всіх фронтах. І робимо це разом. Тому неможливе стає здійсненним. NIX MultiConf #5 — наш доказ, чого вартий український народ!».

 

NIX-MultiConf-2-scaled-414x267 Уже вп'яте відбулась найбільша в Україні IT-конференція NIX MultiConf — про що говорили спікери

Які перспективи IT-індустрії вбачають бізнес-лідери

Підприємці переконані: Україна була і буде надійним бізнес-партнером для іноземних клієнтів. Уже третій місяць повномасштабної війни наші айтівці стабільно працюють, продовжують розвивати свої професійні навички, долучаються до міжнародних IT-конференцій у якості спікерів та слухачів.

Олександр Колб, CEO Promodo, спікер NIX MultiConf:
«У найближчі 10 років я очікую від IT-галузі зростання — особливо продуктової ланки. Рішення в цьому напряму стануть більш затребуваними. Я впевнений: Європа та США будуть дивитися на Україну як на країну майбутнього, а не поранену. Мені здається: немає різниці між нашими айтівцями та іноземними. Європа — це не географічна ознака, це спосіб мислення. Майндсетом і знаннями ми не відрізняємося. А де в чому українці можуть посперечатися за експертизою та технічними навичками!».

Здобутки галузі підкреслюють стійкість IT-індустрії та жагу фахівців працювати на кращий результат. Це дозволяє українським IT-фахівцям зберігати конкурентоспроможний статус індустрії на міжнародній арені і залишатися взірцевим прикладом для іноземних партнерів та колег.

NIX-MultiConf-3-scaled-414x444 Уже вп'яте відбулась найбільша в Україні IT-конференція NIX MultiConf — про що говорили спікери

Євген Кудрявченко, CEO Vintage Web Production, спікер NIX MultiConf:
«Нам не можна жалітися. Я кажу: так, у нас війна, проте ми не маємо змоги відпочивати. Ми повинні працювати та навантажувати економіку. Тому ми зробимо все якнайкраще, аби клієнти були задоволені. В нас стільки бажання відбудовувати державу. Я хочу, щоб завдяки нашому підходу замовники відчували — ми герої!».

Окрім того, експерти розповідали про сьогоднішні реалії IT-бізнесу в Україні, про оподаткування в IT, менеджмент команд та «сміливі» продажі в період війни.

Олександр Кардаков, Голова наглядової ради «Октава Капітал», спікер NIX MultiConf:
«Як не дивно, нашому IT-бізнесу добре допомогло «щеплення» від COVID-19. Завдяки йому ми звикли до стресів, різких змін, несподіваних рішень та дистанційної роботи. Проте під час війни змінилося все: ставлення людей, стосунки й місця. Тому важливо, аби компанія мала цінності. І якщо їх немає чи вони зруйнувалися, потрібно віднайти нові сенси, які підтягуватимуть людей та рухатимуть їх уперед».

NIX-MultiConf-scaled-414x552 Уже вп'яте відбулась найбільша в Україні IT-конференція NIX MultiConf — про що говорили спікери

Що захоплює іноземних IT-експертів в українцях

Як і було заплановано, доповіді на технічні теми охопили найбільш популярні IT-напрями: Java, JS, .NET, Python, PHP, ThinkData, QA, бізнес-аналіз, проєктний менеджмент.

Гіл Таяр, Senior Software Architect at Roundforest, спікер NIX MultiConf:
«У нашій команді є два розробники з України. Маю сказати: ви дивовижні! У ваших IT-фахівців дуже високий рівень підготовки, це помітно навіть по тих запитаннях, що надійшли впродовж моєї лекції. Це дійсно круте ком’юніті! Тому я буду сподіватися, що наступного року ця конференція буде вже в офлайні — і в Україні!».

Алістер Коберн, соавтор Agile-маніфесту, спікер NIX MultiConf:
«Для мене важливо, що конференція в Україні відбулася. І вдвічі важливо, що я брав у ній участь. Раніше я відвідував Київ та Львів та навіть можу сказати українською «Добрий ранок» і «Дякую»! Я сподіваюсь, що в майбутньому приїду й до Харкова. Адже ваші девелопери дуже захоплюють мене! Вони круті, і мені під час виступу було важко обрати краще питання від глядачів — усі були надто цікаві».

Протягом двох днів конференції тривав збір донатів на потреби ЗСУ та ДСНС, який продовжується й понині. Свій внесок у перемогу може зробити кожен — детальніше на сайті конференції.

Виступи всіх спікерів NIX MultiConf можна переглянути на YouTube-каналі NIX.


Довідка:

NIX MultiConfце найбільша в Україні ІТ-конференція, яка цього року проходила онлайн. Захід корисний для ІТ-спеціалістів із різним досвідом, які прагнуть розвивати свої навички та цікавляться новинками ІТ-сфери. Майже 10 років тому подібний захід вперше відбувся у Харкові. Відтоді зі 150 прихильників конференції всього за кілька років ком’юніті NIX MultiConf виросло у масштабну подію світового рівня. 2020 року до онлайн-конференції долучилося глядачі зі США, Естонії, Польщі, Великої Британії, Німеччини, Італії, Єгипту, ПАР та інших країн.

NIX — одна з найчисленніших в Україні IT-команд, яка налічує понад 4500 спеціалістів. Фахівці NIX створюють комплексні IT-рішення для компаній зі США, країн Європи та Південно-Східної Азії. З початком повномасштабної війни команда підтримує як членів своєї команди та їх рідних, так і всіх постраждалих від вторгнення рф.


Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. NIX допомагає ЗСУ і постраждалим від війни в Україні
  2. NIX Solutions створили онлайн-асистента для абітурієнтів
  3. NIX запустили подкаст про українське IT

Коментарі