NIX запустили подкаст про українське IT

Розробникам, підприємцям та студентам — NIX запустили подкаст про українське IT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Перший випуск подкасту «Наша собача справа» вже доступний на YouTube-каналі NIX. Слухаємо та знайомимося з автором застосунку «Повітряна тривога» Степаном Танасійчуком.

Назву подкасту Нікси пояснюють просто: якщо тобі є, що сказати, і в тебе вистачає рішучості — ділись своїми думками. У випадку NIX йдеться про без малого 30 років досвіду в IT. Тому фахівцям є, що розповісти і новачкам у цій сфері, і досвідченим колегам. Серед гостей подкасту також очікуються провідні українські розробники, підприємці та інші експерти.

Про що розкажуть?

ІТ — це сфера, яка невпинно розвивається. З’являються нові технології, удосконалюються існуючі розробки. Весь час є чимало приводів для дискусій. За словами авторів ідеї, з початком повномасштабної війни в Україні ще більше питань виникає довкола роботи та навчання в IT, вітчизняних розробок і загалом перспектив IT-бізнесу. Це та багато чого іншого обговорюватимуть герої подкасту. Складні речі обіцяють пояснювати простою мовою.

Гостем першому випуску став розробник Степан Танасійчук. На прикладі свого застосунку «Повітряна тривога» він розказав про перехід від аналогових приладів для сповіщення про небезпеку до зручної програми у смартфоні.

«Пробалакали аж 2 години! І це ми навіть не все із запланованого обговорили»

Ведучий подкасту «Наша собача справа» — Антон Шевчук, JavaScript Team Lead та Solutions Architect в NIX. За 20 років досвіду в IT він написав підручник про jQuery для початківців і став одним із засновників IT-конференції NIX MultiConf. Антон постійно допомагає молодому поколінню розробників вчитися та зростати у команді NIX.

Антон Шевчук, ведучий:

«Ще до того, як NIX MultiConf сформувалася у повноцінну конференцію з багатотисячним ком’юніті, я брав участь в організації Ніксових мітапів для РНР-розробників у Харкові. Це такий формат зустрічі, де програмісти діляться досвідом одне з одним, розповідають, що їм вдалося зробити у своїх проєктах, знайомлять джунів із корисними інструментами для роботи. Вже тоді мені подобалось спілкуватися з аудиторією. А коли запропонували стати ведучим подкасту, як тут не погодитись? Перший випуск вже перевершив мої очікування. Нам із гостем важко було зупинитися. Пробалакали аж 2 години, тому хлопцям під час монтажу точно було чим зайнятися. І це ми навіть не все із запланованого обговорили. Тож початок крутий. Далі буде ще цікавіше».

У команді сподіваються, що новий подкаст стане майданчиком для обміну досвідом не лише всередині Ніксової спільноти, але всього українського IT.

Денис Лико, Event Manager в NIX:

«Сьогодні IT-спільнота дуже сильно підтримує нашу країну. Тому ми взяли на себе роль тих, хто буде підтримувати самих айтівців — надавати їм корисний контент для роздумів і особистого навчання. Ми хотіли створити такий проєкт, де люди зможуть вільно спілкуватися, отримувати знання, дискутувати, сперечатися. Хоча географічно ми й розділені, але все одно можемо обговорювати те, що нас цікавить, і що нас надихає працювали далі. Нехай і в онлайні».

Юлія Василенко, PR Group Lead в NIX:

«Тестовий випуск ми записали ще наприкінці минулого року в студії. Тоді постійним співведучим Антона мав стати його домашній улюбленець — коргі на ім’я Геральт. Дуже символічно, враховуючи назву подкасту. Нам залишилося лише допрацювати технічні моменти. Та коли почалась повномасштабна війна, створювати подкаст у первинному вигляді стало неможливим. На допомогу прийшов Zoom і програми звукозапису. Зараз ми навіть надсилаємо додому нашим гостям мікрофони, щоб забезпечити стабільно високу якість звуку».

Крім цього, Нікси пропонують усім зробити свій внесок у Перемогу — в описі під відео ви знайдете посилання для донатів на потреби ЗСУ.

Усі епізоди шукайте тут

Послухати подкаст «Наша собача справа» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts та SoundCloud.

 


Довідка:

NIX — одна з найчисленніших в Україні IT-команд, яка налічує 4500 спеціалістів. Фахівці NIX створюють комплексні IT-рішення для компаній із США, країн Європи та Південно-Східної Азії. З початком повномасштабної війни команда підтримує як членів своєї команди та їх рідних, так і всіх постраждалих від вторгнення рф. Нікси надають фінансову та матеріально-технічну допомогу волонтерам, ЗСУ та підрозділам тероборони. Щодо підтримки власної команди, то за кожним у NIX зберігаються місця у проєктах, усі спеціалісти своєчасно отримують дохід у повному обсязі.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. NIX Solutions створили онлайн-асистента для абітурієнтів
  2. Teachers2IT: Навчаємо вчителів Front-End & JavaScript разом із NIX
  3. Девопс - що це таке
  4. ІТ-конференція NIX MultiConf

Коментарі