Лідерство та менторство: як розвивати лідерські якості
21 березня Іван Лукінов — Chief Operating Officer у Quantum — провів вебінар для учасників закритого ком’юніті Junior Club на тему «Лідерство та менторство».
На вебінарі поговорили про:
📌 Для чого потрібно лідерство?
📌 Лідерські якості.
📌 Шлях лідера.
📌 Менторство. Чому це важливо та чим відрізняється від лідерства?
📌 Де і як шукати ментора.
Лідер може бути ментором, але ментор може й не бути лідером
Лідерство буває двох типів:
- формальне лідерство — офіційне, з позиції займаної посади;
- неформальне лідерство — за допомогою здібностей, умінь та ресурсів.
Іван докладно пояснив учасникам, як розпізнати в команді того самого неформального лідера, та поділився секретами, які навички потрібно розвивати, щоб самому ним стати:
«Лідер завжди впевнений у собі, витривалий, допитливий та товариський. А відповідальність та цілеспрямованість — його друге імʼя. Якщо команда все робить класно — це класна команда, якщо команда робить погано — це поганий лідер».
Лідер у команді ставить мету та завдання для команди, розподіляє повноваження та контролює команду, створює середовище, у якому кожен зможе реалізувати поставлену мету.
Для того, щоб уся команда успішно дійшла до поставленої мети, лідер не повинен бути освічений в усіх галузях. Набагато важливіше зібрати навколо себе таку команду, щоб кожен мав компетентність у своїй справі. А мотивацію команди, бажання працювати на результат, захист інтересів, а також прийняття рішень у кризових ситуаціях бере на себе лідер.
Що таке менторство та навіщо воно?
Менторство може бути:
- індивідуальне — ментор працює з вашими особистими цілями, питаннями, задачами;
- бізнес-менторство — ментор допомагає запустити бізнес-ідею, дає зворотний зв’язок, ділиться контактами й знаннями для розвитку бізнесу.
❓ У чому полягає різниця між ментором та лідером?
Ментором має бути людина, яка хоче:
- вирости з експерта у менеджера;
- структурувати власний досвід і знання;
- отримати мотивацію та натхнення, урізноманітнити свою діяльність, поділитися своїми знаннями.
Крім того, ментор допомагає розробити план з досягнення професійних цілей, дає поради з професійної діяльності, мотивує, надихає, ділиться досвідом та рекомендує освітні матеріали.
Іван наголосив, що ментор потрібен кожному, як джерело досвіду й додаткового погляду на ситуацію. Проте важливо не шукати ментора лише з корисливою метою досягти чогось конкретного.
Харківський IT Кластер дуже дякує Івану Лукінову з команди Quantum, а також учасникам, які стали ще на крок ближче до успішного майбутнього!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: