Лайфхаки: як правильно планувати час

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ти часто чуєш, що планувати свій час вкрай важливо, проте як це робити правильно, не знаєш?

Лови лайфхаки від Харківського ІТ Кластера, щоб наприкінці дня поставити галочку навпроти всіх задач.

  • Розставляй пріоритети: спочатку виконуй ті завдання, які вимагають найбільше часу та енергії. У жодному разі не змінюй порядок виконання, адже так задачі постійно відкладатимуться. Зверни увагу на метод ABC, метод Ейзенхауера, метод «з’їсти жабу». Коригуй їх під себе.
  • Розраховуй час: якщо завдання можна виконати за годину, додай ще 15–20 хвилин до плану. Форс-мажори ніхто не скасовував.
  • План повинен бути простим і чітким: розписуй усе в деталях. Часом крихітне підзавдання подовжує час виконання, а отже інші задачі від цього постраждають. =(
  • Плануючи задачі, не забувай, що в добі всього 24 години, а тобі ще потрібно спати, їсти та відпочивати.
  • Не відволікайся на телефонні дзвінки, електронні листи, оповіщення. У світі нічого не станеться, якщо ти відповіси трохи пізніше.
  • Коли плануєш звечора, уяви ненайкращу версію себе, яка любить полінитись, і спробуй розписати все так, щоб плани не скасовувались. Пам’ятай, що мотивація та енергія не з’являться завтра або в «магічний» понеділок.

Найголовніше у плануванні — це дисципліна. Вона не закінчується написанням плану звечора. Маленькими кроками йди до своєї мети та не засмучуйся, якщо не все йде за планом.

Ставай краще разом із Харківським ІТ Кластером і чекай на нові та перевірені часом лайфхаки!

Коментарі