HR CommunITy від Kharkiv IT Cluster на тему: «Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови і не тільки».

Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Відбувся вебінар HR CommunITy від Kharkiv IT Cluster на тему: «Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови і не тільки».

На вебінар запросили двох спікерок від компанії ZONE3000, яка є мембером Kharkiv IT Cluster:

📢 Катя Гуляєва — Event Team Lead, уже понад 4 роки створює події в ZONE3000. Є адептом структурності, проте завжди залишає простір для творчості.

📢 Маша Магировська — Event Manager, 1,5 роки працює в ZONE3000. Обожнює виклики у великих проєктах, амбасадорка таблиць та інструкцій.

На вебінарі Kharkiv IT Cluster ми дізналися про те, як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови, та відкрили для себе світ ідей, які були втілені в цій корпоративній активності. Інформація стане в пригоді всім, хто бажає розвивати свою українську, а також хоче зрозуміти, як створити позитивне та безпечне середовище для нових мовних здобутків.

👉Як народжувався марафон

👉Структура марафону

👉Комунікаційні канали

👉Спікери

👉Структура марафону

👉Домашні завдання

👉Сніданки

👉Рекомендації

👉Кейси

👉Кейси

Як народжувався марафон

«Ми точно знали, що треба щось робити — і це коротка частина народження, а от що саме — це вже довга історія», — спікерки івенту.

Трохи контексту

Спікерка Катя Гуляєва розповіла, що тривалий час 90% спілкування в ZONE3000 відбувалося російською мовою. При цьому офіційні комунікації та документація, звісно, велися державною.

У 2021 році почався перехід на українську у внутрішніх офіційних повідомленнях: спочатку листи створювали двома мовами (українською та російською), а згодом залишили тільки українську. Щодо зовнішньої комунікації з колегами й підрядниками, то в цьому теж відбувався поступовий перехід на українську — це було рішення безпосередньо самих команд.

З боку колег вже відчувалася цікавість у переході на українську, тож наступною метою став перехід у неформальному спілкуванні. І тут треба було знайти оптимальне рішення, яке б відповідало ідеям і цілям такого переходу та враховувало поточні реалії.

Важливо зазначити, що створення та проведення марафону відбулося в період перевантаженості учасників подіями, емоціями та інформацією, зумовленою війною в Україні. Такі обставини підкреслюють значущість марафону, який став не лише можливістю вдосконалити мовні навички, а й платформою для підтримки та спілкування учасників у складний період історії країни.

Марафон мав на меті створити комфортне та зручне середовище для вивчення і вдосконалення мови та поглиблення в українську культуру.

Цільова авдиторія

Учасники проєкту розділилися на дві групи:

  • Ті, хто зовсім не мав україномовного досвіду. Марафон надав цим людям можливість почати свій шлях вдосконалення мови: закріпити граматичні правила, розширити лексичний набір, а також виробити мовленнєву впевненість у спілкуванні.
  • Ті, хто володіє мовою та хотів поглибити знання. Для цих учасників марафон відкрив можливість поглибити знання граматики, вивчити нові лексичні одиниці та відпрацювати мовні навички через практичні завдання, розмовні ситуації та інтерактивні вправи.

Загалом захід був створений для всіх, хто мав бажання вивчати та покращувати свою українську незалежно від початкового рівня. Проєкт дозволив структуровано набути нові знання, вдосконалити мову, поринути в українську культуру.

Мета марафону

Створити безпечне середовище для того, щоб розправити мовні й культурні крила.

Ідея марафону

В компанії ZONE3000 дотримуються поступового переходу на українську, без примусу та супротиву. Ідеї лагідності й активності, втілені в марафоні, спрямовані на створення екологічного, теплого середовища для учасників:

  • Надихати, а не нав’язувати. Формат передбачав цікаві відеоуроки, різноманітні активності та завдання, позитивну атмосферу спілкування. Все це мотивувало учасників до активного вивчення української та розкриття свого мовного потенціалу.
  • Не фіксуватися на кінцевому результаті, а підтримувати в процесі. Вивчення мови є постійним процесом. Формат був розроблений таким чином, щоб надати учасникам рекомендації й додаткові матеріали, які допоможуть підтримувати свій прогрес і після закінчення марафону.

Ці ідеї сприяли позитивній атмосфері та комфорту учасників марафону та дозволяли їм вільно виражати свої думки та ставити запитання, експериментувати з мовою та розвиватися в безпечному та ненав’язливому середовищі.

Структура марафону

lagidna-ukrayinizatsiya_1 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

9 тижнів навчання

Марафон тривав 9 тижнів. Це дозволило учасникам розподіляти час на навчальний матеріал та виконання завдань, не поспішаючи та маючи змогу спокійно пропрацьовувати інформацію.

18 відеоуроків

Формат передбачав 18 відеоуроків, які охопили різні теми та аспекти вивчення української мови. Кожен урок містив відеолекцію та супроводжувався домашнім завданням для закріплення матеріалу.

18 конспектів лекцій

Додатково учасникам надавалися конспекти лекцій, які допомагали систематизувати й закріпити отриману інформацію. Конспекти розміщували на навчальній платформі (сайт проєкту).

1 онлайн-зустріч на тиждень

Для створення живої, насиченої атмосфери спілкування у форматі марафону організаторки передбачили онлайн-зустрічі. Вони стали своєрідним спікінг-клабом, де учасники могли закріпити мовні навички, подискутувати на різноманітні теми, поділитися враженнями щодо уроків та домашніх завдань.

1 рекомендація на тиждень

Наприкінці кожного тижня учасники отримували блок рекомендацій, що логічно продовжував тему онлайн-зустрічі. Такий підхід сприяв розширенню знань, а також закріпленню знань і навичок.

Така структура марафону сприяла різноманіттю активностей для заохочення учасників та підтримки уваги.

Комунікаційні канали

Ефективну взаємодію між учасниками та організаторками забезпечували декілька комунікаційних каналів:

Telegram чат-бот

Використовувався для реєстрації учасників, надсилання інформаційних повідомлень про вихід нового матеріалу на сайті.

lagidna-ukrayinizatsiya_2 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Telegram-чат

Організаторки вирішили створити Телеграм-чат, щоб учасники могли спілкуватися між собою, ділитися порадами та ресурсами, обмінюватися досвідом і розповідати про свої досягнення. Чат створив сприятливу атмосферу співпраці та обміну знаннями, і навіть після закінчення марафону учасники попросили його залишити.

Сайт

На сайті марафону, основній навчальній платформі, було розміщено матеріали: відеоуроки, конспекти лекцій, завдання та інше. Окрім доступу до навчального матеріалу, учасники мали можливість повторювати вивчену інформацію за конспектами та виконувати домашні завдання. Також на сайт додавалися корисні добірки, наприклад, музичні плейлисти, книги українських авторів, подкасти, добірка українських брендів одягу тощо.

Форма для зворотного зв’язку

Завдяки відкритій формі для фідбеків учасники марафону могли впливати на хід марафону. Це дозволило організаторкам знаходити шляхи вдосконалення заходу, коригувати процеси та змінювати щось у моменті, враховуючи потреби учасників. Вдалим прикладом роботи цього каналу є фідбек щодо проведення онлайн-сніданків. Учасники через форму попросили про можливість проводити онлайн-зустрічі ввечері. Організаторки відгукнулися на це прохання й оновили формат марафону, зробивши його зручнішим для всіх.

Завдяки переліченим комунікаційним каналам люди мали можливість своєчасно й структуровано отримувати необхідну інформацію, спілкуватися між собою та впливати на процеси. Організаторки, зі свого боку, змогли побудувати ефективну комунікацію, опрацьовувати зворотний зв’язок і коригувати хід проєкту тут і зараз.

Спікери

Щоб зробити активності якісними й цікавими, під час вибору основного спікера марафону організаторки керувалися декількома критеріями:

lagidna-ukrayinizatsiya_3 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Експертність

Одна з вимог до спікера — глибокі знання та експертність у галузі української мови та лінгвістики. Також організаторкам було важливо, щоб спікер міг поділитися новими інсайтами, цікавою інформацією та різними поглядами на вивчення й вдосконалення мови.

Репутація

Важливим критерієм є репутація спікера у відповідній галузі. При виборі організаторки звертали увагу на досягнення, публікації, досвід виступів на публічних заходах та відгуки попередніх учасників.

Софт скіли

Для організаторок вагомим фактором вибору спікера було вміння працювати з авдиторією, її настроями та реакціями, керувати емоціями та підтримувати позитивну атмосферу під час марафону.

Професійні навички викладача

Обираючи спікера для марафону, організаторки звертали увагу на викладацькі вміння людини. Спікер повинен чітко та зрозуміло передавати свої ідеї, використовувати приклади та інтерактивні методи, щоб залучити учасників і зробити навчання цікавим та пізнавальним.

Враховуючи ці критерії, основною спікеркою та співавторкою марафону “Лагідна Українізація” компанія ZONE3000 обрала Ксенію Тараненко.

lagidna-ukrayinizatsiya_4 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Структура марафону

Маша Магировська детально представила основні складові структури кожного тижня, які допомогли забезпечити успішний процес навчання та саморозвитку: урок, домашнє завдання, сніданок, урок, домашнє завдання та рекомендації. Кожен тиждень розпочинався з уроку з певної теми. Потім учасники отримували домашні завдання, які сприяли закріпленню вивченого матеріалу.

lagidna-ukrayinizatsiya_5 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Крім того, важливим елементом були рекомендації, спрямовані на розширення знань з певної теми та саморозвиток.

Наповнення уроку містило запис лекції, конспекти та додаткові навчальні матеріали. Контент план заздалегідь був адаптивним, враховуючи непередбачувану зміну обставин (з огляду на роботу під час війни) та потреби кожного учасника. Такий підхід забезпечив можливість виконувати завдання в будь-який зручний час.

lagidna-ukrayinizatsiya_6 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Наповнення марафону

lagidna-ukrayinizatsiya_7 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Контент-план

lagidna-ukrayinizatsiya_8 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Контент-план: адаптивність

Домашні завдання

Домашні завдання давалися після кожного уроку та були спрямовані на розвиток різних аспектів мови, таких як вимова, розуміння тексту, правопис та інші. Ось кілька форматів домашніх завдань, які використовувалися в марафоні:

lagidna-ukrayinizatsiya_9 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Сніданки

Спікерка нашого вебінару Маша Магировська більш детально розповіла про цікаву активність у рамках марафону — онлайн-сніданок.

lagidna-ukrayinizatsiya_10 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Структура сніданку

На початку сніданку відводилося близько 5 хвилин на привітання, озвучення теми та занурення в атмосферу. Наступні 10 хвилин присвячувалися розбору попереднього домашнього завдання. У цей час учасники й спікерка марафону аналізували виконані завдання, обмінювалися думками та отримували додаткові пояснення. Головна частина сніданку — виступ спікера, тривалістю 15-20 хвилин. Теми були різноманітні: мода, музика, кіно, арттерапія тощо.

lagidna-ukrayinizatsiya_11 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки
Теми онлайн-сніданків

Рекомендації

Від організаторок марафону

Рекомендації від організаторок допомогли учасникам заглибитись в українську культуру та розширити світогляд. Вони стосувалися різних аспектів життя:

Подкасти

Українськомовні подкасти на різні теми, які допоможуть поглибити розуміння культури, історії та сучасності.

Мода

Добірка українських модних брендів та дизайнерів.

Подорожі

Українські міста, природні пам’ятки та культурні об’єкти: матеріали, які допоможуть зануритися у нашу національну спадщину.

Кіно

Фільми та серіали, які висвітлюють різні аспекти української культури та життя суспільства.

Рекомендації від колег

Варто зазначити, що учасники марафону були співавторами корисного контенту. Саме разом з колегами було створено тематичні добірки, які допомогли розширити знання української мови та поглибити розуміння культури. Добірки охопили такі теми як музика, література, YouTube-блогери.

Кейси

Під час івенту спікери поділились цінними кейсами та надали корисні інсайти з марафону. Один з них був пов’язаний з постійним вивченням цільової авдиторії. Виявилось, що одна з колег захоплюється українською музикою та має багато надбань з цієї теми, якими може поділитися. Тож організаторки вирішили запросити її на один з онлайн-сніданків. Таким чином, колега отримала трибуну для виступу та можливість проявити себе, організаторки — спікера зі свого ж колективу, а учасники — цікавий та корисний контент.

Ще один кейс підтвердив важливість бути готовими відповідати за кожне сказане слово. Одна з учасниць марафону висловила думку щодо деяких мовних аспектів, проговорених під час занять, й навела факти, що її підтверджують. Ця думка дала початок дискусії, де кожна зі сторін (учасниця і спікерка) мала свої аргументи. Організаторки зазначили, що це був цікавий діалог, фінал якого ще раз підтвердив, що певні лінгвістичні питання дійсно можуть мати різні трактування.

Важливі висновки:

1) Учасники події можуть володіти глибокою експертизою з теми.
2) Хард та софт навички спікера – надважливі, адже саме вони дозволяють коректно пропрацьовувати подібні ситуації.

Останнім, але не менш важливим інсайтом, стала підтримка ком’юніті. Організаторки поділилися дуже емоційним кейсом з дня написання Всеукраїнського диктанту, коли учасники, не зговорюючись, стали ділитися фото процесу написання тексту. Це засвідчило глибоку довіру та єднання в спільноті. Тож дуже важливою, на думку дівчат, є робота зі вже сформованими в компанії ком’юніті, а також сприяння ініціативі колег розвивати такі спільноти.

Висновки

Підбиваючи підсумки, спікерки поділилися результатами марафону у цифрах:

lagidna-ukrayinizatsiya_12 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Марафон у цифрах

  • 12 країн. Марафон зібрав фахівців компанії, які знаходяться в 12 різних країнах.
  • Топ-3 блоки рекомендацій тижня. У трійку найпопулярніших блоків увійшли: кухня, кіно та література. Ці теми викликали особливий інтерес серед учасників і стали основою для обговорень та обміну думками.
  • 5000+ переглядів сайту за весь час марафону. Це свідчить про активний інтерес учасників до навчального матеріалу та інформації, розміщеної на платформі.
  • 87 хвилин записаних голосових домашніх завдань. Така цифра говорить про активну залученість у процесі навчання та практикування отриманих знань.
  • 1,5 години — тривалість найдовшої сніданкової дискусії. Це говорить про глибоке обговорення теми, активну участь та бажання учасників ділитися своїми думками та поглядами.

За підсумками вебінару спікерки Катя і Маша коротко наголосили на важливості певних дій при організації подібних заходів: «Плануйте. Експериментуйте. Адаптуйте. Дійте».

Ми хотіли б висловити щирі слова подяки компанії ZONE3000 за надану підтримку нашому HR community від Kharkiv IT Cluster у проведенні вебінару.

Крім того, ми хочемо подякувати таким організаціям як 1991 incubator, Happy Monday, Hurma, IT Cluster Ivano-Frankivsk, Odessa IT Family, Social Boost, Tucha, UGEN та WiT Ukraine за їхню підтримку в інформаційному просторі, завдяки якій наша подія стала ще більш помітною. Це має велике значення для розвитку IT-галузі в Україні!

logo-2-414x217 Лагідна Українізація: як організувати корпоративний марафон для вдосконалення мови й не тільки

Приєднуйтесь до HR CommuniTy і Kharkiv IT Cluster, щоб бути серед однодумців і стати рушійною силою українського ІТ! 💪

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Нова реальність, до якої нас не готували
  2. HR communITy_Kharkiv IT Cluster
  3. Актуальні українські подкасти — рекомендації від ZONE3000
  4. Добірка TED-відео про технології — рекомендації від ZONE3000
  5. корпоративна соціальна відповідальність

Коментарі