Кого потребує ІТ індустрія у 2023 році

Кого потребує ІТ індустрія у 2023 році

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У 2022 році ІТ стала єдиною галуззю в Україні, що зростала попри війну: асоціація IT Ukraine зазначила, що частка компʼютерних послуг в експорті становить майже половину (47%), а сама галузь нараховує майже 309 тисяч фахівців. У 2023 найм IT-фахівців зменшився на 13%, але компанії продовжують залучати спеціалістів. Кого наразі потребує індустрія розповідає GlobalLogic, одна з найбільших ІТ компаній в Україні.

За даними GlobalLogic, попит і пропозиція у секторі зберігаються, незважаючи на виклики воєнного стану. Зараз у компанії в Україні відкрито близько 200 позицій. Тож для тих, хто прагне почати свій шлях в ІТ або шукає нові проєкти, вкрай важливо розуміти, які компетенції є найбільш затребуваними. В компанії проаналізували потреби у залученні талантів та відкриті позиції всередині компанії і розповіли як змінився попит на фахівців у IT індустрії в Україні.

Серед відкритих позицій GlobalLogic в Україні представлені не лише варіанти для фахівців із багатим досвідом, а й можливості для стажерів (trainee) та молодших спеціалістів (junior). Це дозволить почати карʼєру одразу в одного з лідерів ринку. Щоб спеціалісти GlobalLogic завжди були задіяні у цікавих проєктах, відкриті позиції першочергово пропонують внутрішнім фахівцям через програми професійного розвитку reskilling та upskilling. Однак і для нових, зовнішніх фахівців є пропозиції — вони представлені на сайті.

“Ми бачимо найбільший попит на middle+ спеціалістів, причому нішевих технологій, таких як QNX, Kotlin, Python. Великий потенціал для початківців представляє напрям Embedded — розробка вбудованого програмного забезпечення. Також GlobalLogic активно шукає фахівців для роботи за напрямами Automotive (AUTOSAR) та DevOps.” — зазначає Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу GlobalLogic.

Загалом, топ вакансій в Україні та регіоні EMEA за різними напрямами представлено на інфографіці:

Infographic-414x233 Кого потребує ІТ індустрія у 2023 році

Меншим попитом користуються спеціалісти популярних напрямків: “Очевидний тренд — падіння попиту на інженерів Java та .Net. Якщо запит є, він має певні особливості, специфічні фреймворки. Фахівці, які мають досвід у нішевих технологіях або ж актуальну індустріальну спеціалізацію мають перевагу в ситуаціях, коли загальна кількість відкритих позицій залишається невеликою”, — коментує Юлія.

Скільки треба часу, щоб професійно зростати в IT

Щодо термінів карʼєрного зростання, спеціалісти GlobalLogic відзначають: шлях від стажера до team lead можна пройти за 6 років. В середньому від позиції стажера до junior можна вирости за 9-12 місяців. Для того, щоб стати інженером рівня Middle, фахівцю знадобиться у середньому ще близько одного року. Для переходу від Middle до Senior позиції інженеру треба близько 2 років. Крок від Senior до Lead-позиції займає принаймні 2 роки.

Про GlobalLogic

GlobalLogic — лідер у сфері цифрової інженерії. В Україні GlobalLogic входить до 50 найбільших експортерів 2022 року за рейтингом Forbes, а також є однією з 30 найстійкіших компаній. Поєднуючи стратегічний дизайн, комплексний інжиніринг й експертизу в галузі даних, ми допомагаємо нашим клієнтам вийти на нові рівні можливого і прискорити їхній перехід до цифрового бізнесу майбутнього. Центральний офіс GlobalLogic знаходиться у Кремнієвій долині у США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу. Ми ділимося нашою глибокою експертизою з клієнтами у сферах автопрому, комунікацій, фінансових послуг, охорони здоров’я, промисловості, медіа і розваг, напівпровідників і технологій. GlobalLogic — компанія групи Hitachi, що входить до складу Hitachi, Ltd. Ми розвиваємо соціальні інновації за допомогою даних і технологій, щоб підвищувати якість життя людей у всьому світі.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. GlobalLogic відкрили фотовиставку “Рік Стійкості” та зібрали 1,5 мільйона гривень для “Повернись живим”
  2. ІТ-компанія GlobalLogic представила медичні розробки українських інженерів на міжнародному форумі UNBROKEN
  3. Технологія Digital Twins підвищує ефективність виробництва до 300% - оцінка GlobalLogic

Коментарі