General Meeting 2024: ІТ-спільнота об’єднується в Харкові — Kharkiv IT Cluster підсумував 2024 рік та презентував стратегію цифрової трансформації для бізнесу й економіки

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харків, 9 грудня 2024 року

Понад 250 керівників та топменеджерів провідних українських ІТ-компаній зібралися в Харкові на Річних Загальних Зборах Kharkiv IT Cluster, щоб підбити підсумки 2024 року та визначити пріоритети на 2025-й. Подія відбулася одночасно в декількох локаціях: Харків став головним майданчиком, а до обговорень також долучилися учасники з офлайн-локації в Києві, Варшаві та онлайн-аудиторія у форматі телемосту.

У той самий день у Харкові відбувся Форум із цифрової трансформації, який зібрав понад 300 представників бізнесу та громад із різних регіонів України. Цей збіг подій підкреслив загальний вектор: український ІТ-сектор готовий масштабувати успіхи, підтримувати відновлення країни та впроваджувати інноваційні технології в реальний бізнес, громади та ключові галузі економіки.

Стійкість та розвиток в умовах викликів

2024 рік був непростим для українського бізнесу, проте компанії, які входять до Kharkiv IT Cluster, продемонстрували стійкість і динаміку зростання. За перше півріччя 2024 року вони сплатили до бюджету 1,317 млрд грн податків і зборів — це на 25% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Очікувані експортні надходження ІТ-галузі України у 2024 році будуть становити близько 6,4 млрд доларів, що майже відповідає рівню 2023 року та свідчить про конкурентоспроможність та стабільність сектора.

Основні напрями діяльності у 2024 році

1. Розвиток ІТ-освіти

Kharkiv IT Cluster продовжує інвестувати в освіту: понад 30 тисяч школярів, студентів, викладачів долучилися до освітніх заходів протягом року. Спільнота підтримує профорієнтаційні програми, оновлює освітні курси разом із 200+ освітніми партнерами.

Цього року вперше були створені мультфільми для дошкільнят, які знайомлять малечу зі світом технологій. Це допомагає закласти підґрунтя для формування нової цифрової генерації фахівців.

2. Цифрова трансформація бізнесу та громад

Kharkiv IT Cluster є координатором єдиного на Сході України Eastern Ukraine EDIH (European Digital Innovation Hub). Цей хаб покликаний сприяти впровадженню цифрових технологій у МСП, громади й ключові сектори економіки. Завдяки цьому технології, такі як Smart City-рішення, штучний інтелект, кібербезпека, IoT, AR/VR та інші, стають доступнішими для реального сектору та українців. Це сприятиме відновленню регіонів, підвищенню безпеки, залученню інвестицій та підвищенню конкурентоспроможності українського бізнесу.

3. Міжнародні партнерства та інвестиції

Kharkiv IT Cluster є офіційним контактним пунктом Enterprise Europe Network (EEN) — найбільшої в Європі мережі підтримки малого та середнього бізнесу. Це надає нові можливості для міжнародної експансії українських ІТ-компаній, пошуку партнерів і залучення інвестицій.

Грантова підтримка від проєкту Ukraine-Ready4EU для ІТ-компаній кластера забезпечила можливість участі в міжнародних форумах, проходження сертифікацій та розвитку експортного потенціалу. Українські ІТ-компанії були також представлені на виставці Rebuild Ukraine у Варшаві, демонструючи готовність співпрацювати з міжнародними партнерами задля відновлення країни.

«Ми демонструємо єдність та стійкість, навіть в умовах викликів. Поглиблена співпраця на міжнародному рівні допомагає нам вийти на нові ринки та продовжувати масштабувати ІТ-досвід для цифрової трансформації різних секторів економіки. А піклування про клієнтський досвід та надання практичної цінності для членів Kharkiv IT Cluster залучає до спільноти все більше ІТ-компаній», — зазначила Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

4. Підтримка ветеранів і реінтеграція в ІТ-сектор

Спільнота Kharkiv IT Cluster допомагає ветеранам, які прагнуть перейти до цивільної сфери, пропонуючи програми професійної перепідготовки та працевлаштування. Цей напрям є стратегічно важливим, адже 7% людей із ІТ-індустрії наразі захищають країну в ЗСУ, та важливо надати їм можливості для майбутнього розвитку в технологічній сфері.

5. Адвокація інтересів ІТ-галузі

Серед пріоритетних напрямів адвокації ІТ-бізнесу вагомим кроком стало вдосконалення нормативно-правової бази, що вже дало можливість запустити е-бронювання та забезпечити прийняття в другому читанні важливих поправок до законодавства Дія.City, які спрощують оподаткування стартапів та звільняють від податків допомогу ЗСУ від резидентів Дія.City.

«Наша мета — забезпечити впевненість міжнародних клієнтів і партнерів у стабільності українського ІТ-сектору. Ми прагнемо, щоб кожен проєкт та інвестиція слугували відновленню країни, зміцненню її позицій на світовій мапі інновацій та цифрових рішень», підкреслює Олександр Медовой, Голова Наглядової ради Kharkiv IT Cluster.

Міжнародне визнання й вплив на євроінтеграцію

Цього року Kharkiv IT Cluster отримав ECEI Bronze Label від Європейського секретаріату кластерного аналізу (ESCA), приєднавшись до 2000 провідних кластерів світу. Ця відзнака підтверджує ефективний менеджмент і відповідність європейським стандартам управління кластерами для Kharkiv IT Cluster.

Виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, Ольга Шаповал, здобула нагороду «Red Kalyna» від Європейського інституту інновацій та технологій (EIT) за внесок у розвиток ІТ-галузі та підтримку України в умовах війни. Ця нагорода відзначає жінок, які формують інноваційний та сталий розвиток країни.

Також, починаючи з грудня 2024 року, Kharkiv IT Cluster долучилися до переговорної (робочої) групи з підготовки Угоди про вступ України до ЄС у секції «Цифрова трансформація та медіа». Це крок до забезпечення присутності українського ІТ-бізнесу в європейському просторі, вироблення спільних стандартів і норм для технологічного сектору, а також нові можливості для розвитку цифрового ринку України.

Плани на 2025 рік: масштабування та зміцнення позицій

У 2025 році Kharkiv IT Cluster продовжить займатись адвокацією інтересів ІТ-сектору як критично важливого для економіки. Спільнота прагне до прозорих механізмів закордонних відряджень, офіційного визнання важливості ІТ-галузі, зміцнення позицій на міжнародних ринках. Це дозволить зберегти замовлення та інвестиції в Україні, а не втрачати їх на користь інших держав.

Ключовими напрямами стануть:

  • подальша підтримка освітніх ініціатив, розвиток людського капіталу та розширення освітніх програм;
  • продовження цифровізації бізнесу через ініціативи EDIH, зосереджені на критично важливих для економіки секторах (агро, виробництво, енергетика);
  • запуск проєкту IT Bridge, спрямованого на посилення міжнародних зв’язків і створення нових можливостей для українських ІТ-компаній;
  • фокус на адвокації інтересів ІТ-бізнесу для розвитку ІТ-галузі Харкова та України.

 

Віримо, що у 2025 році ІТ-спільнота збереться в Харкові ще в більшому масштабі, продовжуючи будувати інноваційне цифрове майбутнє України!

Рекомендовані матеріали

Коментарі