Kharkiv IT Cluster на міжнародній офлайн-конференції Kharkiv Under Ground Education
Наразі ми живемо у світі постійних змін, до яких потрібно вміти швидко адаптуватися. На жаль, галузь освіти від цього дуже сильно потрепає, зокрема в умовах повномасштабної війни дуже гостро стоїть питання удосконалення онлайн-освіти та повернення до офлайн-навчання.
26 лютого Kharkiv IT Cluster долучився до міжнародної офлайн-конференції Kharkiv Underground Education, яка була ініційована Іриною Міньковскою та командою «Я І МОЯ ШКОЛА» — освітній центр для батьків, педагогів і дітей.
До офлайн-конференції долучилися близько 500 вчителів, директорів, представників громадських організацій та місцевої влади з усієї України. Зустріч відбулася в прифронтовому Харкові, що ще раз доводить, що попри війну місто лишається рушієм прогресу й розвитку, зокрема в напрямі освіти.
Відкриття конференції
Привітальним словом розпочала конфренцію Ірина Міньковська — керівниця освітніх центрів для педагогів, батьків і дітей «Я І МОЯ ШКОЛА», головна організаторка конференції. Також учасників приівтали міський голова Харкова — Ігор Терехов та директорка Департаменту освіти і науки Харківської міської ради — Ольга Деменко. Зокрема, була окреслена мета конференції та головна проблематика — можливість повернення до офла йн-навчання.
Панельна дискусія «Право на освіту у прифронтових регіонах: виклики і можливості»
Після вітальних слів Ірина Міньковська запросила до слова Ахмада Аккада й Абдішакура Тараха — представників країн, які також потрепіли від воєнних дій — Сомалі та Сирії.
Ахмад Аккад — доктор наук у відділі освіти університету Оксфорда, Поділився дослідженнями взаємодії між освітою, конфліктом і реконструкцією, ролі вищої освіти у відновленні в умовах конфлікту, зокрема воєнного конфлікту в Сирії.
У свою чергу досвідом у Сомалі поділився Абдішакур Тарах — старший викладач і науковий співробітник Ноттінгемського інституту освіти Ноттінгемського Трентського університету, головний радник FPENS, асоціації приватних шкіл у постраждалому від конфлікту Сомалі.
Після цього до панельної дискусії долучилися:
Тетяна Столяренко — директорка КУ «Харківська інвестиційна агенція».
Тетяна Вакуленко — очільниця Українського центру оцінювання якості освіти.
Світлана Проценко — директорка ліцею імені Данила Дідіка.
Олена Устименко — керівниця програм та освітніх проєктів у Харківській області Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Андрій Закалюк — очільник Управління освіти Львова.
Під час дискусії обговорили досвід децентралізації освіти у Львові, її можливість у школах Харкова, а також можливості й готовність до повернення дітей до офлайн-навчання.
Робота в секціях
Після основної панельної дискусії відбулося обговорення в групах на локаціях, зокрема на такі теми:
- компенсація дефіциту педагогічних кадрів;
- відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях;
- можливості альтернативного фінансування та співпраці з
- іншими стейкхолдерами освіти;
- переосмислення роботи вчителя в екстремальних умовах;
- налагодження співпраці з діаспорою та мігрантами.
На кожній з локацій виступили спікери на кожну з цих тем, поділилися власним досвідом вирішення проблем, показали реальні кейси й надали поради вирішення цих проблем.
Після роботи в секціях було підведено й оголошено підсумки обговореного на локаціях, а після на учасників чекав виступ-сюрприз.
Євген Хмара — піаніст-віртуоз, член Опікунської ради асоціації «Child.ua», подарував учасникам конференції незабутні емоції та чудовий настрій.
Конференція стала чудовою можливістю для пошуку співпраці, об’єднань та втілення нагенерованих ідей разом.
Дякуємо Ірині Міньковській та «Я І МОЯ ШКОЛА» за запрошення. Раді долучатися до важливих ініціатив.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2024
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: