
IT4Life: як вберегтися від атак дронів
Останніми днями кількість атак дронів на нашу територію значно збільшилася. Щодня агресор запускає сотні й більше дронів, і ці атаки становлять серйозну загрозу для цивільного населення. Тому нагадуємо вам важливі правила, які можуть врятувати життя.
Правило двох стін: як це працює?
💡 Що це таке?
Правило двох стін — це коли між вами та зовнішнім джерелом загрози (наприклад, уламками) повинно бути щонайменше дві стіни. Такий захист значно знижує силу ударної хвилі та захищає від уламків.
Як діяти?
- Шукайте місце без вікон, де між вами та зовнішніми стінами є як мінімум дві стіни.
- Якщо ви не в укритті, внутрішні кімнати, тамбур та коридори — найкраще місце для захисту.
❗ Існують реальні випадки, коли при прямому попаданні боєприпасів у квартиру, людину врятувало правило двох стін. Важливо не нехтувати ним.
Як захистити себе на вулиці?
Якщо ви опинилися на вулиці під час атаки, і поряд немає укриття, діяти треба швидко та обачно:
- шукайте будь-які природні укриття. Якщо немає можливості зайти в будівлю, спробуйте знайти виступи, заглиблення в землі або канави. Це може значно знизити ризик поранень;
- прийміть правильну позу. Ляжте на землю, прикрийте голову руками, прийміть позу ембріона, а також відкрийте рот, щоб зменшити травмування від ударної хвилі;
- якщо ви в транспорті, не залишайтеся в ньому. Вийдіть із машини і відійдіть подалі від дороги. Після цього шукайте найближче укриття, щоб забезпечити собі максимальний захист.
Що робити після атаки?
- Не наближайтеся до уламків. Дрони можуть залишати вибухонебезпечні частини, тому не варто підходити до уламків після вибуху.
- Інформуйте відповідні органи. Якщо ви знайшли уламки чи підозрілі предмети, обов’язково повідомте про це за номерами 101 — ДСНС чи 102 — поліція.
- Якщо ви чи хтось інший постраждали, надайте першу допомогу, якщо маєте можливість. Якнайшвидше зверніться до медичних служб за номером 103.
- Дотримуйтеся інформаційної тиші. Пам’ятайте, що важливо не поширювати фотографії та відео з місця події, особливо з об’єктами критичної інфраструктури або з місць, де працює ППО. Уникайте публікацій, щоб випадково не передати ворогу цінну інформацію.
Допомагайте іншим
Ваша безпека важлива, але не забувайте й про інших. Якщо ви можете допомогти тим, хто потребує підтримки, обов’язково це зробіть.
Детальніше про діяльність IT4Life та як долучитися до наших проєктів дізнайтеся на сайті або на наших сторінках у соціальних мережах: