ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об’єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster — це не лише одна з найбільших IT-спільнот в Україні, але й активний учасник міжнародних ініціатив та важливий каталізатор інновацій у сфері технологій та громадського сектору. Упродовж 2024 року спільнота продемонструвала значний прогрес і досягнення на різних рівнях: від участі у великих міжнародних виставках до реалізації благодійних ініціатив. Про це IT-ком’юніті відзвітувало на Summer General Meeting — події про IT і для айтівців. Подробиці — у статті.

Summer General Meeting 2024

В Україні відбувся Summer General Meeting — подія від Kharkiv IT Cluster, де IT-спільнота представляє звіт про досягнення та майбутні плани, де обговорюються стратегічні виклики та досягнення українського IT-сектору.

Цьогоріч Summer General Meeting об’єднав лідерів IT-галузі, провідні ІТ-компанії, технологічні університети та владу. Вони зібралися наживо на 3 локаціях — Харкові, Києві, Варшаві, а також онлайн.

IMG_3449-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Нові досягнення: міжнародне визнання

2024 рік став роком міжнародного визнання. Kharkiv IT Cluster представив українську ІТ-спільноту у Німеччині, Чехії, Бельгії та Польщі. Там харків’яни ділилися своїм досвідом стійкості та просували український інноваційний потенціал на світовому рівні.

«2024 не був схожим на жодні попередні роки, бо Kharkiv IT Cluster заявив про себе на міжнародній арені. У квітні відбулася найбільша промислова виставка світу, де Кластер представив новий проєкт — Європейський цифровий інноваційний хаб (ЄЦІХ). Пізніше ми увійшли до бізнес-місії в Чехії, де так само презентували вітчизняні IT-технології. А на Європейській кластерній конференції у Брюсселі ми розповідали про стійкість української ІТ-спільноти у часи невизначеності. Участь у міжнародних подіях дозволила нам продемонструвати світові, що Харків — це джерело експертизи та інновацій, ІТ-компанії з якого розміщені по всьому світу та готові до міжнародного співробітництва», — зазначила виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

Kyyiv_4-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Національні ініціативи: бронювання та освіта

У 2024 Kharkiv IT Cluster сфокусувався на підтримці ІТ-індустрії, розвитку освіти та збереженні ІТ-спеціалістів в умовах війни. Так, Кластер активно співпрацював із різними гілками влади та бізнес-спільнотою для впровадження законодавчих змін, які сприяють розвитку IT-індустрії.

Але однією з найактуальніших проблем лишається відсутність чіткого порядку бронювання, а отже неможливість відряджень IT-спеціалістів. Через це Україна щомісяця втрачає еквівалент валютного виторгу у розмірі понад 2 мільярди гривень. Але є й позитивні зрушення. Зокрема, майбутнє Є-бронювання, оновлення даних через ЦНАПи та застосунок «Резерв+». Наша спільнота активно впливає на процес вдосконалення цих процедур, співпрацюючи з владою для впровадження ефективних інструментів бронювання.

«Наразі 7% людей з ІТ-індустрії захищають країну в лавах ЗСУ, але заброньований лише 1% спеціалістів. Ба більше, в абсолютному вимірі ця цифра складає менше ніж 0,5% від загальної кількості заброньованих в країні. Ми розуміємо важливість і необхідність подальшої мобілізації, і саме тому Kharkiv IT Cluster запустив пілотні проєкти з рекрутингу до ЗСУ, допомагаючи айтівцям знайти підрозділ, де їхні навички будуть найбільш корисні. З іншого боку, ми розраховуємо знайти баланс, який дозволить забронювати ключових фахівців для бізнесу, і, відповідно, забезпечити стабільність експортної індустрії, залучення валютних коштів і стабільність сплати податків, що є критичними для фінансування армії», — підкреслив голова Наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександр Медовой.

Разом з тим, Kharkiv IT Cluster працював над розвитком ІТ-освіти. Результат: співпраця з понад 60 університетами, коледжами та школами з понад 15 регіонів. А також організація більш як 200 івентів у рамках 20 освітніх проєктів.

«Ми прагнемо забезпечити доступ до якісної ІТ-освіти для молоді по всій країні. Наша мета — підготувати нове покоління ІТ-фахівців, які будуть формувати майбутнє України», — розповіла виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

Harkiv_5-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

RazomTech та IT4Life: благодійність та соціальні проєкти

Однією з ключових соціальних ініціатив 2024-го є проєкт RazomTech, спрямований на підтримку ветеранів та їхню реінтеграцію в індустрію технологій. Цей проєкт включає навчальні програми, кар’єрні консультації та сприяє створенню дружнього середовища для ветеранів в IT-сфері.

«Понад 1 мільйон військовослужбовців зараз захищають Україну. Ще стільки ж стали ветеранами та повернулися до цивільного життя. Щодня їх стає дедалі більше. Саме тому Kharkiv IT Cluster запустив проєкт RazomTech. Це така собі екосистема, що допомагає ветеранам знайти своє місце у сфері технологій, відкриває доступ до освіти та кар’єрних можливостей. Ми пропонуємо навчання та працевлаштування в ІТ-сфері. Також формуємо середовище, де ветерани відчувають підтримку та комфортно інтегруються в роботу і життя», — пояснює голова Наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександр Медовой.

А благодійний фонд IT4Life, який створили айтівці ще у 2020 році, продовжує свою роботу. Тепер він фокусується на допомозі Збройним Силам України та мирному населенню Харківського регіону. Ми співпрацюємо з військовими підрозділами, надаючи їм необхідні ресурси, а також підтримуємо цивільних, допомагаючи їм адаптуватися до реалій війни.

IMG_3222-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

«Ми підтримуємо Збройні Сили України, закуповуючи передове обладнання та засоби, що забезпечують їхню ефективність на полі бою. Наші проєкти з безпеки та захисту інфраструктури Харкова є важливим кроком до стабільності міста. Ми допомагаємо медичним закладам і підтримуємо ВПО. Крім того, наша робота спрямована на трансформацію технічної освіти Харкова. Зокрема, відкриття безпечних навчальних просторів, як-от у Харківському національному університеті радіоелектроніки», — розповіла виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

IMG_3199-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Плани на майбутнє: інновації та розвиток

Kharkiv IT Cluster готується до значних трансформацій і розвитку у сфері ІТ.

Kyyiv_8-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Міжнародне співробітництво: Ми активно розширюємо міжнародні партнерства, щоб надати нашим учасникам доступ до нових ринків. Це сприятиме успішному розвитку українських бізнесів, зміцнюючи їхню конкурентоспроможність у глобальному ІТ-середовищі.

Зростання та співпраця: Ми створюємо потужну мережу нових учасників та партнерів, що розширює можливості спільноти для співпраці та розвитку. Разом ми формуємо екосистему, яка трансформує українську IT-індустрію.

Інновації у сфері освіти: Ми інвестуємо в освітні проєкти, співпрацюючи з навчальними закладами для створення можливостей для молоді. Це забезпечує нашим учасникам доступ до кваліфікованих молодих фахівців, що сприяє зростанню їхнього бізнесу.

Соціальна відповідальність та благодійність: Ми підтримуємо Харків, допомагаємо військовим та переселенцям. Це сприяє створенню стабільного середовища для розвитку, де наші учасники можуть працювати в соціально-відповідальному бізнес-кліматі, зміцнюючи свою репутацію та забезпечуючи сталий розвиток своїх компаній.

Kharkiv IT Cluster — це ІТ-спільнота, яка об’єднує понад 600 учасників та партнерів: передові українські IT-компанії, освітні заклади та владу. Ми є членами Консорціуму EEN-Ukraine — найбільшої у світі мережі підтримки МСП з міжнародними амбіціями, а також учасниками проєкту UkraineReady4EU, спрямованого на підтримку українських бізнесів для виходу на ринок ЄС.

Harkiv_9-1-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Наша команда забезпечує членам Кластера доступ до широких мережевих можливостей, захищає їхні інтереси та сприяє зростанню бізнесів. Для діючих учасників це можливість брати участь у формуванні майбутнього ІТ-галузі — в Україні та за її межами. Потенційним учасникам ми пропонуємо стати частиною впливової спільноти: отримати нові бізнес-можливості та співпрацювати з лідерами індустрії для досягнення спільних цілей.

Kyyiv_2-2-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Varshava_3-2-scaled ІТ-спільнота без географічних меж: Kharkiv IT Cluster об'єднав лідерів IT-галузі в Харкові, Києві, Варшаві та онлайн

Крокуйте у майбутнє з Kharkiv IT Cluster — заповніть форму і приєднуйтесь до екосистеми для технологічного бізнесу. Rooted in Kharkiv, expanding globally!

Коментарі