ІТ-бізнес під час війни: дослідження IT Ukraine Association & Kharkiv IT Cluster
Харківські ІТ-компанії взяли участь у національному проєкті від Асоціації IT Ukraine та Харківського ІТ Кластера. Мета дослідження – виявити на цифрах, як працює індустрія під час війни і яку користь приносить державі прямо зараз.
Дослідження проводилось у партнерстві з десятком ІТ-кластерів України.
джерело: itukraine.org.ua
«Наш Кластер регулярно проводить опитування та дослідження у партнерстві з компаніями “The Big 4”. Але зараз найважливіше – це подолання спільних викликів. Kharkiv IT Cluster завжди співпрацював з іншими регіональними спільнотами та синхронізував ресурси з національними об’єднаннями, серед яких найбільш профільне – Асоціація IT Ukraine. Тож, коли ITU запропонували об’єднати зусилля з проведення дослідження на їхній платформі, ми із задоволенням погодились. Чесна та прозора статистика – саме те, що допомагає у прийнятті рішень, як на рівні бізнесу, так і на скейлі великих спільнот», – ділиться Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера.
За даними дослідження, за час повномасштабної війни IT-індустрія:
– зберегла 95% своєї операційної діяльності;
– перерахувала 806 млн грн. на благодійні фонди та різні гуманітарні цілі;
– у середньому щомісяця до бюджету України одна ІТ-компанія сплачує наступний обсяг податків:
- компанія розміром 1200-3000 – до 42 млн грн;
- компанія розміром 200-1200 – до 1,5 млн грн;
джерело: itukraine.org.ua
– залученість спеціалістів в урядових проєктах та кібервійську з 5% – до 9% по індустрії:
- у компаніях розміром 1200-3000 чол. – 5% співробітників;
- у компаніях розміром 200-1200 чол. – 14% співробітників;
- у компаніях до 200 чол. – до 8% співробітників.
джерело: itukraine.org.ua
Нові аргументи для захисту ІТ-бізнесу
джерело: itukraine.org.ua
«Ми вдячні компаніям, які активно долучилися до дослідження. Тепер у нас є беззаперечні аргументи для захисту інтересів ІТ-бізнесу в умовах війни. Сподіваємось, що зібрані дані допоможуть вийти на новий рівень діалогу із владою щодо питань бронювання, щодо дозволу короткострокових відряджень та оподаткування тимчасово переміщених спеціалістів у країнах ЄС», – ділиться Ольга Шаповал.
ІТ-спільнота Харкова займала друге місце після Києва за кількістю ІТ-компаній та ІТ-фахівців. З початком широкомасштабної війни масштаб діяльності та кількість колаборацій значно виросли. Наразі Kharkiv IT Cluster об’єднує понад 180 учасників та партнерів, втілюючи на національному рівні як гуманітарні проєкти (IT4Life), так і традиційні (освітні, маркетингові, сервісні для наших учасників). Одна з головних цінностей Кластера – захист інтересів ІТ-спільноти. І це дослідження – ще один крок на шляху до цього.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: