Історії успіху. Карен Спарк Джонс

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

«Інформатика занадто важлива, щоб залишати її тільки чоловікам», — саме так говорила Карен Спарк Джонс, науковиця, яка навчила комп’ютери розуміти людську мову.

Жінки руйнують стереотипи та досягають успіху у сфері ІТ вже довгий час.
Тож сьогодні поговорімо про цю надзвичайну вчену!

Карен навчалась у Кембриджському університеті. Спочатку вона навіть не думала про інформатику, її захоплювали історія та філософія.

Лише згодом Карен зацікавилась інформатикою, а саме мовними дослідженнями. Вона мріяла запрограмувати комп’ютер таким чином, щоб він розумів і міг відрізнити слова, які мають декілька значень. Адже це важлива деталь, яка відрізняє людську мову від штучної машинної. І їй це вдалося: результати її досліджень і досі використовують під час розробки програмного забезпечення для сучасних комп’ютерів.

У 1964 році Карен написала дисертацію «Синонімія і семантична класифікація». Робота настільки випереджала час, що була опублікована лише через 20 років після написання, а зараз вона є основою обробки природної мови.

Крім того, Карен ввела концепцію оберненої частоти документів, яка на основі вживаності терміну в певному документі визначає важливість цього терміна. Концепція є основою роботи сучасних пошуковиків.

Значний внесок у розвиток ІТ посприяв тому, що Карен отримала посаду президента Асоціації обчислювальної лінгвістики, а згодом і запрошення викладати в Кембриджі.

На роботи Карен навіть зараз спираються в розробці штучного інтелекту!
А її пристрасть до роботи досі надихає сотні програмістів у всьому світі на нові звершення.

Надихайся і ти разом із Харківським ІТ Кластером і пам’ятай, що перешкоди існують лише в голові. Руйнуй їх та досягай успіху разом з нами!

Коментарі