Як створювати можливості з маштабування ІТ-бізнесу завдяки потужному ком’юніті. Історія успіху SDA

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Попри рецесію та повномасштабне вторгнення, українське ІТ доводить свою незламність, експертність та надздатність адаптуватись.

SDA — компанія з розробки програмного забезпечення, діяльність якої спрямована на стимулювання інновацій та переваг у секторах SaaS та Marketplace. На початку 2023 керівник компанії Олександр Шубін побудував нові процеси зсередини компанії, чим забезпечив адаптивність до непевних часів.

Люди — як основа розвитку бізнесу

Перехід на нову ERP-систему дав змогу успішно побудувати управлінську звітність та забезпечити чітку структуру менеджування робочих процесі. Компанія замінила дев’ять організаційних інструментів на один, що значно знизило навантаження. Так вдалося зробити більш чіткі прогнози по діяльності компанії та передбачити заздалегідь кризову 2 половину 2023 року. Як результат SDA вийшов за підсумками 2023 на свій сталий показник 2x revenue.

За 2 роки повномасштабного вторгнення SDA зросла майже втричі. Тільки за 2023 у компанії було створено 10 робочих місць.

Core команди вдалось повністю зберегти. Інновації всередині команд, зокрема, QBR — презентації результатів між командами, дозволили підвищити залученість та результативність команди — за 4 місяці команда виконала завдання на півріччя.

Глобальна довіра до компанії та експертизи

У 2023 році SDA випустила орієнтовно 15 різних продуктів, а більшість клієнтів повернулася до співпраці.

SDA позиціонують себе як глобальну компанію із фокусом на ринки США, Канади, Західної Європи. В планах на перспективу є вихід на ринки Азії. Наразі у базі партнерів ІТ-компанії приблизно 100 IT-компаній різних напрямків.

«Компанії-партнерів ми знаходимо та започатковуємо співпрацю саме завдяки ком’юніті, як Kharkiv IT Cluster. З ними ми потім продовжуємо співпрацю, і ця екосистема спрацьовує. Бо 68% нових клієнтів, що потім до нас приходять, є саме реферальними» — розповідає CEO в компанії SDA, Олександр Шубін.

За 2023 рік компанія мала вражаючий кейс довіри до своєї експертизи, здатності вистояти у часи бурі. Після розгортання воєнних дій на території Ізраїля, давній партнер ІТ-компанії повністю довірив підтримку та керівництво свого продукту компанії SDA, через мобілізацію керівництва ізраїльського проєкту.

Прогнози від SDA

SDA продовжують активно розвивати міжнародні зв’язки на глобальних ринках, долучаються до профільних івентів та саммітів, залучають експертизу від лідерів. Олександр впевнений, що зараз дуже важливо бути присутнім на міжнародних платформах й майданчиках, де партнери знаходять один одного. Цього року компанія прогнозує зростання обсягів продажів, а також бачить певні тенденції на ІТ-ринках.

Олександр Шубін ділиться, що бачить тенденцію до фікс-прайсів, фіксованих обсягів та стабільності по проєктах. Часи невизначеності не мають панувати у бізнесі.

Звісно, спостерігається тенденція зі зниження цін, й відповідно переваги на боці No-Code-Solutions. Де SDA також себе розвиває, щоб пропонувати клієнтам сервіси для швидкого виходу на ринки.

Диверсифікація бізнесів також є дуже важливою, бо сталі клієнти все ж потребують Custom-Development рішення.

Звісно, тенденція до роботи з AI — вже не маркетинговий хід, а саме рішення для масштабування бізнесу. У цьому розрізі SDA має кейс, коли саме діджиталізація процесів у бізнесі за допомогою АІ допомогли одному з партнерів збільшити продажі вдесятеро та вийти на принципово новий рівень ведення бізнесу.

Своїми досягненнями SDA доводить, що непевні часи можуть стати можливостями, бо саме завдяки партнерству, потужній спільноті є змога масштабувати свій бізнес та поширювати міжнародні партнерства, зберігати довіру клієнтів та робити ім’я Україні на світовій арені.

Приєднуйтесь до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — розвивайте українську ІТ-індустрію разом з нами!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб не пропустит нові можливості

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Коментарі