
Історія професійного успіху: як поєднати агро, IT та власне покликання
Сергій Максименко — співробітник IT-холдингу QuartSoft, який обіймає позицію Sales Director сервісів Soft.Farm та Кадастр UA. Професійний шлях Сергія захоплює своєю багатогранністю: від викладання та юриспруденції до продажів і, зрештою, інновацій в агросфері.
В професійному QS-інтерв’ю Сергій розповів, що його мотивує працювати у сфері агро ІТ, та чому цифрова трансформація — це ключ до успішного масштабування аграрної галузі України. Багаторічний досвід Сергія, віра в силу командного єднання та цінність продукту стали не лише основою власного зростання, але й вагомим внеском у розвиток українського агросектору.
Sales Director сервісів Soft.Farm та Кадастр UA Сергій Максименко: «За тандемом АГРО + ІТ — майбутнє України»
Сергію, яким був твій шлях до посади Sales Director Soft.Farm?
У 2001 р. я закінчив Донецький Національний Університет (ДонНУ) і отримав повну вищу освіту, здобувши кваліфікацію юриста. Працював два роки викладачем в інститутах, а потім певний час юристом.
Після чого вирішив спробувати свої сили у продажах. Було все!
Продавав і рекламні послуги, і аудіо-, відеотехніку, автомобілі, нерухомість тощо… Допоки мене не запросили на роботу в ІТ-компанію. Теж в продажі. Все це відбувалося у місті Донецьк.
У 2014 році я виїхав з Донеччини: спочатку в Дніпро, згодом у Мінськ. Перебуваючи в тих містах, я також працював в ІТ-компаніях.
Потім стався переїзд до Києва, де врешті-решт я вирішив випробувати власні сили в агросфері. Займався кілька років купівлею-продажем зернових та олійних культур в одній із компаній.
А згодом побачив вакансію до QuartSoft: продаж програмного забезпечення Soft.Farm для фермерських господарств. Одразу промайнула думка: «О, це ж моя тема! Фермери!». Я зацікавився цим напрямком. Пройшов кілька співбесід. І ось вже як 5,5 років я тут!
До речі, у 2021 році я закінчив Полтавську Державну Аграрну Академію (ПДАА), здобувши кваліфікацію магістра (галузь знань «Аграрні науки та продовольство», спеціальність «Агрономія»).
Ти відчуваєш, що перебуваєш на своєму місці та повною мірою реалізуєш потенціал?
Так. Я на 100 % впевнений, що я на своєму місці. Адже поєдную тут відразу дві цікаві для мене сфери в одній: АГРО та ІТ.
Чи завжди тебе цікавила агросфера?
Так. Я виріс у селі. Все це бачив. Це все моє, рідне: поля та городи.
І хотів таки колись зв’язати своє життя з агро. Проте спочатку все йшло не зовсім так, коли у 1996 році я вступив не в АГРО ВНЗ. Однак я радію, що все ж таки згодом я до цього прийшов. Зараз я в агро. І це моє.
Що найбільше мотивує тебе працювати в аграрній IT-індустрії?
Цікава сфера. Цікава робота. Постійні комунікації з колегами, з фермерами, співробітниками агрокомпаній! Зустрічі, конференції, виставки, дні поля! Живе спілкування. «Спати» не доводиться. Це особливий драйв! Особливе цікаве життя!
В чому полягає унікальність Soft.Farm в порівнянні з іншими агротехнічними платформами?
Унікальність Soft.Farm в наших спеціалістах, які кожен день працюють над покращенням роботи системи та впровадженні сучасних модулів системи, які дають змогу користувачам нашої платформи бути попереду конкурентів, зменшувати собівартість та підвищувати врожайність господарства.
Також наша унікальність в наших користувачах. Працюючи на місцях з системою, вони надають нам вкрай цінні поради щодо вдосконалення її функцій та модулів, а ми втілюємо це все в життя.
Яке досягнення за 5,5 років роботи у Soft.Farm є найбільш значущим для тебе та чому?
Одне виділити важко. Тут поєднується багато різних факторів: і злагоджена робота з колективом, і виконання планів продажу, і налагоджені комунікації з фермерськими господарствами тощо.
Які вони, головні фактори успіху у продажах B2B-продуктів, таких як Soft.Farm?
Фактор один — працювати, працювати та ще раз працювати. Ставити завдання. Виконувати їх. Здійснюючи помилки, аналізувати та виправляти їх. І рухатись лише вперед. Без ниття. Бути завжди на позитиві. Вірити в себе, у свій продукт, який продаєш, вірити у свою КОМАНДУ!
Яких ключових результатів досяг Soft.Farm за роки існування продукту на ринку?
За роки існування сервісу Soft.Farm у нього з’явилося дуже багато шанувальників та користувачів. Програма допомагає як фермерським господарствам, так і територіальним громадам розв’язувати поточні питання швидко та легко: як в Україні, так і в інших країнах (Казахстан, Узбекистан, Молдова тощо).
Як війна та економічна криза вплинули на твій підхід до продажів?
За великим рахунком — ніяк. Ми завжди були лояльно налаштовані
до наших користувачів та завжди домовлялися: і за термінами, і за цінами, і за функціоналом. Знаходили спільну мову. Інакше ж ніяк.
Як зараз змінюються потреби користувачів, і як Soft.Farm на це реагує?
Нічого не стоїть на місці. Все рухається та розвивається. Потреби користувачів зростають. І ми намагаємося прислухатися до їхніх побажань та рекомендацій, вдосконалювати наш продукт, щоб завжди бути «на плаву».
Як тобі вдається ефективно працювати із запереченнями клієнтів, які сумніваються в доцільності використання цифрових технологій, зокрема під час війни?
Ми спілкуємось. Проводимо презентації продукту. Проводимо навчання з користування. Проводимо семінари. Розповідаємо про потребу в продукті: про те, як він може допомогти замовникам у їхній роботі. Дуже багато тих, хто розуміє і сам, що треба бути «в темі». Час «ведення конспектів та запису там інформації» вже минув. Всі живуть в часи цифрових технологій, що розвиваються. І теж хочуть йти в ногу з часом. Для цього існує агро ІТ. Ми розробники ефективного програмного забезпечення. Ми знаємо ціну своєму продукту: він заслужено має попит.
Як ти бачиш роль цифрових інструментів у подальшій трансформації агросектору України?
Цифрова трансформація аграрного сектору відбувається тут і зараз.
Ми вже подолали шлях від недовіри та спротиву технологіям з боку консервативних фермерів до визнання ними доцільності цифровізації. Сучасні сервіси для аналітики, обміну даними та управління ресурсами, такі як Soft.Farm, дозволяють аграріям працювати ефективніше навіть за критичних умов. За тандемом АГРО + ІТ — майбутнє України. Цифровізація агросектору — це не абстрактна ідея, а дієвий механізм для зміцнення позицій України як аграрної держави. Механізм, який вже працює, і до масштабування якого ми горді бути причетними, впроваджуючи інноваційні рішення в продукти QuartSoft.