productech

Історія Productech як приклад адаптації до зовнішніх змін

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Productech — це компанія з розробки та розповсюдження продукції у категорії споживча електроніка у США та Європі. Команда робить так, щоб товар з категорії «common» перейшов у статус «бестселер».

Productech успішно працює з 2015 року, має 4 власні бренди, які регулярно входять у ТОП-100 продажів у своїх категоріях на Amazon та часто потрапляють на сторінки відомих американських медіа: Forbes, BBC, CNN, CNet, Mashable.

За 2021 рік компанія збільшила об’єми продажу вдвічі й навіть попри війну планує оновити свій продуктовий портфель! Що змінила компанія Productech всередині, щоб продовжити зростати ззовні — про це розкаже Kharkiv IT Cluster.

Нові реалії роботи

Масштабна пандемія та подальші карантинні обмеження суттєво вдарили майже по всіх сферах бізнесу як в Україні, так й у світі. Проте, як згадує команда Productech, навіть локдаун не змусив їх перейти на дистанційну роботу.

«У часи COVID, коли у Харкові не функціонував громадський транспорт і діяли різноманітні обмеження, ми організовували трансфер для всієї команди в офіс. Тоді нам не вдалося відчути на собі суттєвих зміни, але після 24 лютого довелось адаптуватися до нових умов»,— ділиться CEO Productech Данило Микитченко.

Наразі команду розкидало по всьому світу:

▪️ 40% — за кордоном;
▪️ 40% — релокувалося по всій Україні;
▪️ лише 20% співробітників лишилось у Харкові.

team_productech1-640x480 Історія Productech як приклад адаптації до зовнішніх змін

Через війну, постійний стрес, перебої електроенергії та купу інших нагальних проблем, які спіткали українську ІТ-індустрію, Productech були вимушені поставити на паузу всі свої проєкти та запуск нових продуктів. Проте зараз, коли компанія адаптувалась і звикла до нових умов, усі призупинені активності знову актуальні.

Завдяки переходу на дистанційний формат роботи, компанія стала не лише мобільною і більш гнучкою, а й розширила свою базу потенційних кандидатів. Сьогодні команда бачить потенціал для зростання і планує оновити свій продуктовий портфель — у 2023 році світ побачить 8 нових товарів у продажі!

Апгрейд внутрішніх процесів

Через перехід на дистанційний формат роботи команда Productech оптимізувала деякі внутрішні процеси:

🔝 створила карти бізнес-процесів й описала їх правила виконання у текстових і відео інструкціях;
🔝 автоматизувала онбординг;
🔝 відмовилася від усіх російських сервісів і платформ, якими користувалась у роботі, і змінила їх на українські або західні аналоги.

Новий рекрутинг

Раніше Productech мав принципову позицію — наймати співробітників тільки з Харкова або тих, хто готовий до релокації. Сьогодні компанія відкрита до українських фахівців, які проживають у будь-якій точці світу.

Через повномасштабне вторгнення багато людей втратило роботу, тому зараз на деякі вакансії Productech кількість відгуків зашкалює і становить 500 кандидатів на одну позицію.

«Якість кандидатів знизилась, тому щоб поповнити команду людьми, які відповідають нашим вимогам, ми створили новий процес відбору. Тепер ми проводимо не лише технічні інтервʼю, а також додатково тестуємо кандидатів, перевіряючи їх особистісні компетенції і навички сприйняття текстової, вербальної та числової інформації»,— коментує Данило Микитченко.

bicycle_team_productech1-640x480 Історія Productech як приклад адаптації до зовнішніх змін

«Ми готові!»

Незважаючи на весь стрес, що спіткав компанію протягом 2022 року, Productech зберегла свій об’єм продажу на рівні 2021 року й не втратила долю ринку.

«Звертаючи увагу на загальну економічну тенденцію американського ринку, на якому ми безпосередньо працюємо, ми розуміємо, що 2023 буде непростим, проте намагаємося ставитися до майбутнього оптимістично й діємо вже зараз», — коментує Данило.

Першочергово компанія фокусує увагу на:

📌 зменшенні витрат;
📌 оптимізації внутрішніх процесів;
📌 перерозподіленні співробітників за напрямками.

2022 рік показав, що команда Productech здатна адаптуватись і готова боротися з викликами сьогодення, тому компанія з впевненістю дивиться у своє майбутнє.

Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster — спільноти, яка будує світле майбутнє українського ІТ та всієї країни.

 

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. EdTech CommunITy: перша зустріч у 2023 році зустріч
  2. Productech: уміємо й робимо
  3. Унікальні можливості для мемберів Kharkiv IT Cluster

Коментарі