web

Витривалі і безшумні: Intellias та Quantum-Systems покращили БПЛА Vector

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Збройні сили вже отримали партію з 15 покращених розвідувальних дронів Vector. Сьогодні вони виконують важливі завдання на фронті. Завдяки співпраці Intellias та Quantum-Systems вдалось значно покращити їхні технічні характеристики. Зокрема, покращилась стійкість дронів до перешкод у глобальній супутниковій навігації.

У серпні глобальна IT-компанія Intellias та німецький виробник дронів Quantum-Systems оголосили про партнерство. В межах угоди Intellias разом із спеціалістами та спеціалістками компанії перерахував майже 4 млн гривень на виробництво в Україні спеціальних захищених від перешкод GNSS антен. Виготовлені військові антени встановили на 15 БПЛА Vector виробництва німецької компанії, які вже виконують розвідувальну роботу на фронті.

«Результати роботи удосконалених дронів Vektor на полі бою – це найкраще підтвердження цінності нашої співпраці із Quantum-Systems. Об’єднавши зусилля, ми не лише підсилили захисників та захисниць, але й підтримали українського виробника. Відповідальним бізнесам зараз важливо єднатись, щоб наші захисники у найгарячіших точках відчували нашу допомогу та включеність», – каже Віталій Седлер, CEO і співзасновник Intellias.

БПЛА Vector високо цінуються військовими за їхні технічні характеристики. Маючи вагу 8,5 кг і розмах крил 2,8, вони можуть перебувати у повітрі 180 хвилин.

Спеціальні приймачі значно посилили їхню спроможність виконувати завдання в умовах подавлення супутникової навігації та дозволяють більш ефективно виявляти супротивника на лінії фронту.

«Ми застосовуємо комплекси систем Vector для проведення розвідки та корегування вогню – як по лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника до 40 кілометрів. Серед переваг цих дронів – вертикальний зліт, тому літак не потребує обладнання на кшталт катапульт, а також режим тиші на низькій висоті. Потужна радіоантена цієї системи забезпечує стабільний звʼязок із літаком на дистанції до 40 км. Камера дає змогу постійно змінювати зображення з цифрового на тепловізійне, незалежно від того, день це чи ніч», – розповідає пілот у підрозділі спеціального призначення.

Про важливість реалізованого проєкту для посилення обороноздатності країни та розвитку українського виробництва завадозахищених антен наголошують і в компанії Quantum-Sytems.

«Ми вдячні компанії Intellias за наш сумісний проєкт, який зміцнив можливості військових з використання системи Vector. Встановлені завадозахищені приймачі дозволяють пілотам отримувати більш точні координати місцеперебування БПЛА та цілей, які вони виявляють в умовах подавлення сигналів GPS. Це вклад не тільки у зміцнення обороноздатності країни та підсилення розвідувальних можливостей армії. Це також і важливий внесок у зміцнення українського виробництва відповідного обладнання. Адже завадозахищені антени, встановлені на БПЛА Vector, вироблені в Україні, – говорить Дмитро Горлін, СТО Quantum-Systems. – Таким чином ми підтримуємо українського виробника і надаємо можливість пілотам систем Vector літати у складніших умовах».

Від початку повномасштабного вторгнення Intellias системно підтримує українську армію. Загальна сума такої підтримки вже становить понад 100 млн гривень. Серед таких проєктів – збір благодійного фонду «Повернись Живим», на який Intellias передав 6,3 млн гривень із нагоди Дня компанії у серпні 2023 року. За цю суму придбали шість безпілотників «Лелека 100». У грудні 2023 року компанія зробила донат у розмірі майже 2 млн гривень фонду Сергія Притули на розвідувальний безпілотник для ЗСУ. Також у 2022 році до свого 20-річчя Intellias передав фонду Сергія Притули 5,5 мільйона гривень, на які придбали безпілотний авіаційний комплекс FlyEye для наших військових на Херсонщині.

Рекомендовані матеріали

  1. intellias-i-quantum-systems-ob-yednaly-zusyllya
  2. web22

Коментарі