Індекс корпоративної рівності 2020

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський ІТ Кластер взяв участь у пресконференції в редакції «Накипело» про старт Індексу корпоративної рівності в Україні. Експерти та представники організацій обговорили, у чому полягає місія й передумови створення Індексу та яким чином він впроваджується в компаніях України.

Спікери

Спікерами на пресконференції виступили:

  • Тимур Левчук — експерт Індексу корпоративної рівності, виконавчий директор ГО «Точка опори ЮА»;
  • Дар’я Нагаївська — к. е. н., експертка Індексу корпоративної рівності, менеджерка проєктів ХГНО «Сучасна жінка»;
  • Олена Уварова — к. ю. н., експертка Індексу корпоративної рівності, голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини НЮАУ ім. Я. Мудрого;
  • Ольга Шаповал — MBA (The Open University, London), директорка Kharkiv IT Cluster.

Як все пройшло

Індекс корпоративної рівності — це дослідження того, як бізнес впроваджує політику різноманіття в своїх компаніях: чи толерантність і недискримінація існують лише на папері, чи насправді діють на практиці.

«Індекс — це своєрідна дорожня карта: будь-який HR-менеджер чи керівник компанії може відкрити Індекс, проаналізувати пункти, на яких можна зупинитись, і визначити, на чому фокусуватись і що робити компанії далі в напрямку рівності», — зазначив Тимур Левчук.

Наразі все більше компаній по всьому світу долучається до Індексу:
«У першу чергу, це підкріплює репутацію бізнесу в суспільстві. Крім того, інвестори все більше звертають увагу та показники компанії у сфері прав людини», — розповіла Олена Уварова.

Що стосується українського бізнесу, то поки що компанії України до рейтингів не потрапляють. Проте в багатьох ІТ-компаніях корпоративно-соціальна відповідальність — це не прості слова, а політика компанії, яка реалізується на практиці.
Ольга Шаповал зазначила, що причиною цього є те, що ІТ-компанії Харківської області орієнтуються в більшості на американський і європейський ринки, тож для них важливо відповідати стандартам ІТ-компаній інших країн.

Цього року представники пресконференції та Індексу корпоративної рівності запрошують представників малого та середнього бізнесу, а також фізичних осіб — підприємців до участі в Індексі. Оцінювання буде проходити до кінця жовтня, ознайомитися з анкетою та відповісти на запитання для участі в Індексі корпоративної рівності 2020 можна за посиланням.

Також цього року уперше в межах Індексу проводиться опитування працівників та працівниць українських компаній про їхнє ставлення до цінностей, які декларують та практикують на їхніх робочих місцях. Переходьте за посиланням, щоб пройти опитування!

Ми були раді взяти участь у важливій для індустрії та країни пресконференції. Харківський ІТ Кластер закликає компанії долучатись до Індексу корпоративної рівності, покращувати український бізнес і впроваджувати рівні можливості для кожного!

Коментарі