hard-skills-exam-pidsumky-sezonu

Hard Skills Exam: підсумки сезону сертифікаційних тестувань

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster безперервно працює над удосконаленням системи підготовки майбутніх ІТ-спеціалістів. Ми забезпечуємо можливість скласти чіткий план розвитку своїх професійних навичок та отримати об’єктивний зворотний зв’язок щодо рівня своїх знань і готовності до старту кар’єри в ІТ-галузі.

Hard Skills Exam — це сертифікаційне тестування знань фахівців-початківців: випускників ІТ курсів, світчерів і студентів, які закінчують навчання в закладах вищої освіти. Це розвиток ініціативи ГО «Портал у безперервне навчання “СуХаРі”». Систему тестування для оцінки ІТ-компетентностей розробила ІТ-компанія Raccoon Gang

 За підтримки експертів із провідних ІТ-компаній SoftServe, Quantum, Artjoker, Akvelon Kharkiv IT Cluster перезапустив чотири напрями сертифікаційного тестування: Quality Assurance, JavaScript, Python та Java. 

Результати сертифікаційних тестувань

Тестування побудовані на основі матриць компетенцій Skills Matrix. Кожен із напрямів охоплює основні компетенції, які відповідають вимогам сучасної ІТ-галузі до фахівців рівня Trainee та Junior.

За цей сезон провели 4 сесії незалежних сертифікаційних тестування Hard Skills Exam. Участь у них узяли 274 студенти. Загалом, 203 студенти подолали прохідний поріг і підтвердили мінімальний рівень знань Trainee та Junior-фахівця.

22% студентів продемонстрували середній і високий рівень знань, який підтверджує їхню готовність до старту кар’єри в ІТ-галузі.🔥

Також, за результатами сертифікаційних тестувань, було проведено 6 пробних співбесід. Студенти мали змогу отримати не лише детальний фідбек щодо їхніх знань і навичок, а й цінні поради щодо подальшого розвитку в ІТ-індустрії.

Співпраця з ІТ-компаніями

До розробки та затвердження тестових питань долучились експерти з провідних ІТ-компаній: SoftServe, Quantum, Artjoker, Akvelon. Їхня підтримка дозволила забезпечити високу якість та актуальність тестів до сучасних вимог ринку праці. 

Загалом було розроблено оцінено понад 830 питань сертифікаційного тестування, а також перевірено коректність формулювання як правильних, так і неправильних відповідей.

Кар’єрні консультації

У травні було проведено 4 кар’єрні консультації з фахівцями з ІТ-компаній Artjoker, Quantum та SevenPro

Мета — підготовати студентів до проходження незалежних сертифікаційних тестувань Hard Skills Exam та успішного старту ІТ-кар’єри. 

За цей час студенти:

  • прокачали свої навички;
  • структурували наявні знання;
  • отримали детальний розбір матриць компетенцій згідно з переліком знань, умінь та навичок, які вимагає сучасний ринок праці від ІТ-фахівців початківців;
  • отримали детальний розбір резюме та поради щодо підготовки до співбесід.

Переглянути записи консультацій можна за посиланням: https://youtube.com/playlist?list=PL09cSNKUdr1Cy671-dUOuwqSVUuT-ZsmC&feature=shared

Подальший розвиток проєкту Hard Skills Exam

Освітня команда та ІТ-компанії Kharkiv IT Cluster планують розширяти напрями тестування. Тож ми запрошуємо долучатися до цієї ініціативи.

Це можливість для компаній запрошувати найкращих випускників ІТ-шкіл до своєї команди, а для студентів — перевірити свою готовність до старту кар’єри.

Ми вже формуємо базу талантів, яка містить інформацію про випускників освітніх проєктів Kharkiv IT Cluster.

Ця інформація допоможе ІТ-компаніям, спільноті й партнерам Харківського ІТ Кластеру взаємодіяти з потенційними кадрами для подальшого співробітництва, стажування чи працевлаштування.

До зустрічі в новому сезоні!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. hard-skills-exam-startuj-kar-yeru-v-it

Коментарі