Hack for Locals 2.0 завершено: які проєкти отримають підтримку спонсорів і шанс на реалізацію

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

30 жовтня — 1 листопада відбувся хакатон Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти». Захід проводився платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Канади, Нідерландів, Швейцарії та Швеції.

Хакатон планувався у комбінованому форматі: онлайн зі створенням офлайн-локацій у різних містах України. Але враховуючи карантинні обмеження Hack for Locals 2.0 проходив виключно онлайн.

Організатори розраховували на 300 учасників, але врешті отримали понад 360 реєстрацій з усіх регіонів України. Це були представники зовсім різних сфер — школярі та студенти, розробники і дизайнери, представники державного та громадського сектору. Наймолодшому учаснику було 14 років, а найстаршому — 67. Впродовж 48 годин вони активно генерували та доопрацьовували свої ідеї. І усім їм вдалося опанувати програми Slack та Zoom та успішно захистити свої ідеї у онлайн-форматі!

Також у хакатоні взяли активну часть і всіляко допомагали учасникам на усіх етапах підготовки проєкту до захисту 38 менторів — експертів у своїх сферах: це були представники Міністерства цифрової трансформації, ІТ-компаній, ГО, університетів.

Оцінювали проєкти 20 членів журі, до складу якого увійшли представники Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської та Донецької ОДА, Center42, Happy Monday та ІТ-компаній-партнерів.

DONT_BURN-1 Hack for Locals 2.0 завершено: які проєкти отримають підтримку спонсорів і шанс на реалізацію

Проєкти — переможці

Впродовж хакатону учасники сформувалися у 58 команд, 15 з яких вийшли у фінал конкурсу. Три команди стали переможцями і сім були відзначені особливими номінаціями.

Перше місце посіла команда Don’t Burn (міста Київ, Сєвєродонецьк). Проблема, яку вони вирішували на хакатоні — неефективна система реагування на пожежі. Мета команди — створити ГІС-платформу для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі на основі супутникових даних NASA й даних про пожежі та потенційно небезпечні території, нанесені мешканцями Донецької та Луганської областей через телеграм-бот.

Друге місце посіла команда WARD (міста Дніпро, Підгороднє та Лондон) з проєктом, який полегшить життя людям з вадами зору. Вони розробляють мобільний додаток для розпізнавання об’єктів та озвучування їх голосом. Також додаток має функції сповіщення про небезпеку з власником гаджета: надсилання екстреного сигналу при падінні об’єкта та якщо телефоном трясуть.

Третє місце посіла команда DROP TABLE TEAM (місто Чернівці) та їхня система управління вуличним освітленням ULight. Команда працювала над рішенням, яке покращить громадам управління вуличним освітленням: дозволить керувати ним віддалено, моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення несправні лампи, моніторити та сповіщати представників громади про несанкціоновані підключення до мереж вуличного освітлення.

Мінцифри надасть менторську та інформаційну підтримку проєктам-переможцям.

WARD_ Hack for Locals 2.0 завершено: які проєкти отримають підтримку спонсорів і шанс на реалізацію

Також 7 команд отримали спеціальні відзнаки:
  • компанія-партнер хакатону ELEKS відзначила спеціальним призом та консультуватиме команду «Ядро Покращень» (місто Одеса) та їхній проєкт «ОТГ бот», мета якого — налагодити більш швидку діджиталізовану комунікацію між управлінням ОТГ і населенням для вирішення проблем в ОТГ та покращення умов життя;
  • ще один партнер хакатону — Луганська обласна державна адміністрація — відзначила команду Don’t Burn подарунками і надасть інформаційну, організаційну та консультаційну підтримку задля реалізації ідеї;
  • інший партнер хакатону — Луганська Асоцiацiя організацій осіб з інвалідністю — нагородила дві команди у номінації «Найкраще інклюзивне рішення». По 10 000 грн та пропозицію подальшої співпраці отримали комади WARD та IncNet (вебресурс, що дозволяє поєднати потреби людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з пропозиціями організацій чи фізичних осіб, як можуть надати відповідну допомогу).
  • особливими номінаціями були відзначені і команди Вартовий / CityGuard (сервіс для розробки планів евакуації, проведення ефективних навчань та оперативного оповіщення населення), IncNet та TRAFFIC challenge з проєктом Micromobility Safety School – онлайн-школа для користувачів персонального транспорту (велосипедів, самокатів, моноколес, моторолерів, електроскейтів, гіроскутерів тощо).

Переглянути трансляцію фінального захисту проєктів та нагородження учасників можна на YouTube каналі.

 

YouTube

DROP_TABLE_TEAM- Hack for Locals 2.0 завершено: які проєкти отримають підтримку спонсорів і шанс на реалізацію

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Коментарі