GUEST EDU: Як автоматизація тестування підвищує ефективність контролю якості?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🎉 21 квітня Kharkiv IT Cluster разом із компанією Grid Dynamics провели гостьову лекцію для студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», на якій розповіли про забезпечення якості в розробці ПЗ.

🗣 Спікер лекції — Євгеній Подовінніков — Quality Assurance Engineer у компанії Grid Dynamics, розкрив тему «Тестування програмного забезпечення».

Що таке якість програмного забезпечення?

Якість ПЗ — це сукупність характеристик програмного забезпечення, що стосуються його здатності задовольняти встановлені вимоги.
Мета тестування — перевірка відповідності ПЗ поставленим вимогам.

Чому важливі вимоги?

❏ Тестування вимог — це їх перевірка з метою знайти помилки до початку розробки;
❏ Тестувальники повинні брати участь у процесі розробки від початку написання вимог;
❏ Дешевше за все виправити проблему на найпершому етапі розробки;
❏ Потребується залученість усієї команди: розробників, менеджерів, маркетологів.

Які бувають ролі?

  1. QA-менеджер
  2. QA-лід
  3. Тестувальник

Snymok-ekrana-2023-04-28-v-13.12.47-640x349 GUEST EDU: Як автоматизація тестування підвищує ефективність контролю якості?

Як відбувається процес розробки ПЗ?

Процес розробки програмного забезпечення складається з кількох етапів, кожен із яких має свої особливості. Основні етапи розробки ПЗ можуть включати такі кроки:

  1. Аналіз вимог: Цей етап поєднує у собі збір та аналіз вимог до програмного продукту. Вимоги можуть бути технічними, функціональними, ергономічними, безпековими тощо, і вони визначають, як має працювати програма та які функції має виконувати.
  2. Проєктування: На цьому етапі визначається архітектура ПЗ, обираються технології, платформи, мови програмування та інші технічні аспекти розробки.
  3. Написання коду: На цьому етапі розробники пишуть вихідний код програми відповідно до вимог та дизайну, розробленого на попередньому етапі.
  4. Тестування: Після написання коду програма проходить через процес тестування, де перевіряється її відповідність вимогам та виявляються можливі помилки, дефекти, аномалії.
  5. Впровадження: Після успішного проходження тестування програми програмне забезпечення впроваджується у роботу. Цей етап включає розгортання програми на відповідних серверах або на комп’ютерах кінцевих користувачів, налаштування системи, інтеграцію з іншими системами, якщо необхідно, та проведення тестування на реальних даних.
  6. Підтримка та обслуговування: Після впровадження програма може потребувати подальшої підтримки та обслуговування. Це може бути виправлення помилок, вдосконалення функціональності, оновлення залежностей та інші роботи для забезпечення надійності та ефективності роботи програми.

Які бувають види тестування?

  1. Функціональне — перевірка дієздатності додатку:
    ❏ Маємо вхідні дані і очікуваний результат
    ❏ Позитивні і негативні сценарії
  2. Нефункціональне — тестування продуктивності, інтерфейсу користувача, локалізації, безпеки та вимог:
    ❏ дизайн, правопис
    ❏ зручність інтерфейсу
    ❏ робота під навантаженням
    ❏ пошук вразливостей
    ❏ перевірка вимог

Snymok-ekrana-2023-04-28-v-13.15.14-640x357 GUEST EDU: Як автоматизація тестування підвищує ефективність контролю якості?

Що таке Баг-репорт?

Баг-репорт, також відомий як дефектний звіт або помилковий звіт, є документом, що містить опис виявленої проблеми (багу) у програмному
забезпеченні. Він є одним із основних інструментів у процесі тестування програмного забезпечення, який використовується для документування, відстеження та вирішення виявлених проблем.

Основна мета баг-репорту — повідомити розробникам або іншим членам команди про виявлені дефекти в програмному забезпеченні.

Snymok-ekrana-2023-04-28-v-13.17.26-640x350 GUEST EDU: Як автоматизація тестування підвищує ефективність контролю якості?

 

Наприкінці лекції ми поговорили про початок кар’єри в галузі тестування, а також спікер дав корисні поради щодо того, як підготуватися до роботи та знайти своє місце в команді.

Щоб дізнатись більше про нюанси тестування програмного забезпечення, дивіться запис зустрічі!

👉Запис зустрічі «Тестування програмного забезпечення» 👈

Kharkiv IT Cluster дякує Євгенію Подовіннікову, Quality Assurance Engineer у компанії Grid Dynamics, за надану можливість студентам розібратися з різними аспектами контролю якості, включаючи виявлення та виправлення помилок, перевірку коректності функцій та забезпечення надійності та стабільності продукту.
Спікер також наголосив на важливості високої якості продукту для досягнення успіху в конкурентному ринку програмного забезпечення. Під час лекції були наведені приклади реальних випадків багів.

Довідка:

Grid Dynamics — це технологічна компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та наданні послуг цифрової трансформації бізнесу. Grid Dynamics працює з такими галузями, як фінанси, роздрібна торгівля, телекомунікації, технології та електронна комерція, допомагаючи своїм клієнтам швидко впроваджувати технологічні рішення та збільшувати прибуток.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Scrum na praktytsi_Guest Edu_Kharkiv IT Cluster

Коментарі